Turbo rõhupidavus

Kõik muu mis mujale ei sobi !

Moderaatorid: Mihkel, Ringo

IvarR
Postitusi: 402
Liitunud: 26.07.2005 11:09

Re: Turbo rõhupidavus

Postitus Postitas IvarR »

ahto42 kirjutas:Sinu testimisviis ajab rõhu ka tiiviku taha, aga kui turbo töötab, siis suruvad labad ju õhu samast testaugust välja(sinna peaks ka väike hõrendus tekkima võlli poolt välja poole), kuni tulevad cooler ja mootor vastu, tekib takistus ja ka rõhk.
Nägin nüüd alles teemat
Jah see on tõesti normaalne kui turbo ei ole pöördes. Mida suurem turbo/turbovõll seda rohkem laseb läbi õhku õlitusse.
Jah ja kui on hõrendus ning turbo äravool ei toimeta õigesti siis lekib õli sisselaskesse.

IvarR
Mootori juhtajude müük/paigaldus/seadistamine.
Võistlusautode ehitus.
mth
Postitusi: 85
Liitunud: 12.10.2006 15:56

Re: Turbo rõhupidavus

Postitus Postitas mth »

Tänud vastamast, mujal foorumis on ka teistsuguseid väiteid tulnud, aga mulle meeldib ikka rohkem uskuda seda mis mulle paremini sobib :)
Turbo läheb igatähes auto peale tagasi ja siis vaatab juba edasi.
quattro was here
Kasutaja avatar
Raceboy
Postitusi: 2243
Liitunud: 27.02.2005 13:58
Asukoht: Tartu

Re: Turbo rõhupidavus

Postitus Postitas Raceboy »

Huvi pärast survestasin oma autol ka sisselaske turbo õhuvõtu poolelt ja kuigi kerge õhuleke on (see on mõistetav, seibil on lõhik sees), siis mingit mulisevat leket küll pole.
Kui seal hõrendus on turbo töötamise ajal ja õhk väga vabalt läbi liigub, siis imeb ju õli sisselaskesse?
http://www.facebook.com/vemsporsche" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.porsche-foorum.org" onclick="window.open(this.href);return false;
C70Turbo
Postitusi: 4
Liitunud: 26.11.2012 22:07

Re: Turbo rõhupidavus

Postitus Postitas C70Turbo »

Tervist!

Kuna selle teema kohta on mul pikalt huvi olnud aga päris head infot ole leidnud siis küsin siin, mis moodi te kontrollite lekkeid? On selleks mingi spetsiaalne tööriist või saab ka seda lihtsalt kuidagi koduste vahenditega teha? Endal on ammu plaanis teha sest lampi on rõhk langenud, ei boosti enam nii hästi. Mootoriks Volvo C70 2.0 turbo 166kw, 16T turboga tegu.
Loodan, et väga valesse kohta ei kirjutanud :)
Vasta