pärineb ühe USA tüübi käest kellel S50B30US turbomootoriga e30. ma ise ei pea seda nii kriitiliseks aga soovitati teemaga ettavaatlik olla.
lisaks ka lihtlabane loogika, et alumiinium on pehmem kui teras. mul on selline m52 plokk olemas ja viga on just äramurdunud ketileevendi kinnituses, nii et eriti tugevad nad just ei ole.
siiski on suur huvi sellise ploki turbotamine ära proovida, ikkagi 20kg kaaluvõitu ninas. juhitavusele mõjub see ainult positiivselt.
olen uus ja roheline ning mind vaevab yks kysimus. nimelt, kummale on kergem turbot peale aretada, kas V6 voi r4 mootorile. tegemist oleks vw vr6 ja 2.0GT ga.
POZ kirjutas:Kindlasti on kergem ja lihtsam turbotada r4 mootorit. V6`le oleks mõtekam panna 3 turbot aga neid korraga ja ilusti tööle saada peaks olema suht k*pp.
mlleks hakata midagi leiutama ? enamus v mootoreid tehasest ikka kahe turboga. muud vahet pole rida või v mootoriga kui ainult kollektori/te ehitus.
see oleneb juba sellest kui palju sa ise teha kavatsed ja kui palju lase teha. Kui kavatsed suurem osa ise teha, siis võid esialgu siit foorumis kõik turbo kohta käiva teooria läbi lugeda, kui sul põhitõded selged pole, siis keegi sulle konsultatsiooni ei viitsi ka eriti anda. Kui aga lased suurem osa teha, siis on lihtsam viia auto kuhugi töökotta ja hinnapäring teha: see peaks maapeale tagasi tooma.
võibolla on sul lihtsam ka teistpidi teha. vaata oma eelarve üle ja siis saad uurida, et mis sa selle eest saaks. lähed ntx es-tuningusse, näitad auto ette ja selgitad ära, et näete biturbot vaja raha selleks 70000 ja nad siis panevad sulle kokku paketi ning selgitavad mis sa selle eest saad.
võhik kirjutas:suht loll küsimus kuna olen tubo alal võhik
küsiks siis kuda saab bar-e peale keerata vms ??
Alustaks ikka sellest mis auto sul on? ja ega seda rõhku suht niisama peale keerata nii väga ei saagi, suuremosa originaal ajusid lihtsalt ei luba seda.
Jumal lõi turbo lag-i, et ka V8 omanikel oleks võimalus.
võhik kirjutas:suht loll küsimus kuna olen tubo alal võhik
küsiks siis kuda saab bar-e peale keerata vms ??
Alustaks ikka sellest mis auto sul on? ja ega seda rõhku suht niisama peale keerata nii väga ei saagi, suuremosa originaal ajusid lihtsalt ei luba seda.
tubot veel mu auto küljes ei ole
aga lisalt nagu tahaks teada kuda moodi se asi käib ja kuda seda mõõta saab ?