Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 11.04.2021 1:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: KUnda linna Vigursõit 2007
PostitusPostitatud: 28.01.2007 7:33 
Eemal

Liitunud: 28.01.2007 7:21
Postitusi: 1
Asukoht: rakvere
Kunda linna Vigursõit 2007


Toimumise aeg 03.03.07


Kunda linna Vigursõit kujutab endast lõbusat tehnilist üritust nii pealtvaatajatele kui ka osalajatele. Vigursõidus osalejatel tuleb üles näidata auto käsitsemisoskusi, läbides vigurelementidega võistlus rada mis kätkeb endas Kunda linna tänavaid ning Kunda mõisa vahetus läheduses olevat 2,5 kilomeetrist teelõiku.Võistluse korraldamine on võimalik tänu ilmastikutingimustele ning laiade linnatänavate vähesele liiklusintensiivsusele mille tagajärjel tekkib igal aastal ühtlane lume ja jää kiht.

Sellel aastal organiseerime seda koostöös Tallinna Tehnika Kõrgkooliga!

Võistlusklassideks on esi-, taga- , neljaveolised tänavasõidu ning spetsiaalautod.

Rajakohtunikeks on erinevate tehnikaspordiga tegelevate organisatsioonide( Tallinna Tehnika Kõrgkool, Kunda Motoklubi,jt) esindajad.


Ürituse eesmärgid:


välja selgitada parimad autokäsitlejad nii esi, tagaveolisete kui ka nelikveoga tänavasõidu ja spetsiaalautode võistlusklassides. Sealjuures on eesmärgiks mitte ohustada ega kahjustada ümbritsevat keskkonda.
libedasõidu juhtimisvõtete demonstratsioon.ja pealtvaatajate teavitamine libedasõidu võtetest, ohtude vältimiseks igapäevastes liiklus situatsjoonides-vabaõhu loeng Tallinna Tehnika Kõrgkooli lektoritelt.
Kunda linna edendamine ning tutvustamine.
lükata ümber üldlevinud müüt tolmusest linnast
talviste tehnikaspordi ürituste programmi mitmekesistamine
autospordi tutvustus ja edendamine nii Lääne-Virumaal kui ka Kunda Tehnika Klubis.
KundaTehnika Klubi reklaam.Täpsem info selle tegemistest leiate internetis www.kundatehnikaklubi.org .
üritust toetavate ja aitavate etevõtete ja organisatsioonide reklaam
erinevate inimeste, õppeasutuste ja ettevõtete kaasamine ühistegevusse, andes sellega võimaluse arendada ennast koostöövallas kui ka pakkuda asjast huvitujatele eneseteostusvõimalust .
ainulaadse linnasisese vigursõidu korraldamise kogemus korraldajatele, politseile, kiirabile, tuletõrjele, turvateenistusele ning teistele üritusega seonduvatele inimestele ja ettevõtetele.
tehnikaspordi ja muusikaürituste edaspidise korraldamiseks vajaliku analüüsi-teostab Tallinna Tehnika Kõrgkooli transpordi teaduskond
operatiivautode tehniline tutvustus
modifitseeritud autode tutvustus

Vigursõit 2007 sisuline tutvustus


Võistluse käigus pannakse proovile juhi oskused oma sõiduvahendi valitsemises ning psüholoogilised kui ka tehnilised võimed talvistes tingimustes.

Vigursõidu I. etapp toimub Kunda linna tänavatel, eelnevalt kokkulepitud marsruudil (vt. lisa 1). Rada hõlmab suuremat osa uuest linnaosast kuhu on ülesseatud viis hindamispunkti . Need on märgistuste ja lipnike abiga reguleeritud .

II. etapp parima rajaläbimis aja peale toimub Kunda mõisa juures oleval 2,5 km külavahe teel (vt .lisa 2 ) Igale võistlejale jagatakse rajalegend.Võistleja peab kandma kiivrit. Enne starti on võimalik radadega tutvuda.

Hommikul u 9.30st liigub linnas ringi veoauto progresiivse klubimuusika ja tansutüdrukutega!

Läbi kogu ürituse on muusikaliseks teemaks - naisvokaal muusikas.

Üritus algab kogunemisega Raktoom-i tanklas. Toimub I etappi raja tutvustus. Võistlejad juhitakse starti, mis asub postkontori ees oleval platsil.

Võistlejad lastakse rajale ühekaupa, pooleminutiliste vahega.

Vigurelementide ja raja läbimist hindavad viies punktis kohtunikud .Ohutuse rajal tagavad lipnikud,(turvafirma) ja politsei, kes on paigutatud ohtlikesse rajalõikudesse.ohtlikud rajalõigud ja ülekäigukohad tähistatakse turvalindi ja aiaga. Ohutuse tagajad on eelnevalt instrueeritud ja kasutavad neoonveste. Märguandeid jagatakse kollase märguandelipuga ja pealtvaatajaid teavitatakse lähenevast võistlusautost vilega. Punktidesumma järgi koostatakse edetabel. Autasustamine toimub Kunda mõisa juures olevale platsile püstitataval poodiumil.

Võistluse sisu

I. etapp ( kvalifikatsioon)

start antakse postkontori ees olevalt platsilt kahe minutiliste vahedega.
rada läbib üheaegselt kolm autot
Hinnatav punkt 1. Pargi-Loode külglibisemisega mäest laskumine
Hinnatav punkt 2. . Bussijaama S-Koidu-Staadioni, parempööre bussijaama, endise Viru Restorani ja Hansapanga majavahelt Kasemäe tn.-läbitakse autoga ülejuhitavas sõidustiilis, ehk juhil tuleb 5x muuta auto liikumise suunda pidevas külglibisemises
Hinnatav punkt 3 Koolimaja esise parkla 30m läbimõõduga ringsõit päripäeva ilma peatumiseta- läbitakse ülejuhitavas sõidustiilis.
Hinnatav punkt 4 . Aia tn. slaalom –koonuste vahelt ülejuhitavusega mäest alla liikumine,pööre Pargi tänavale
Hinnatav punkt 5 Pioneeri-Pargi ristist paremalt ümber turuplatsiparkla posti-Mäe 16 ja 18 maja vahelt mäest alla-läbitakse autoga ülejuhitavas sõidustiilis...
Finish-Koidu ja Loode tänava ristmik kust võistlusauto juhitakse Kunda Külalistemaja parklasse
Selgitatakse välja kvalifikatsiooni läbinud sõitjad kes lubatakse ajasõidule.
Kohtunikud hindavad –sõiduki paiknemist teel, juhtimisoskust, elementide läbimise puhtust
Etapi lõppedes juhitakse pealtvaatajad ja võistlejad Kunda mõisa parklatesse
II. etapp Kunda mõisa ajasõit


Rajal on korraga üks sõitja kes läbib kaks (kolm) ringi
Pealtvaatajate ning sõitjate turvalisuse tagavad lipnikud ja organisaatorite meeskond, tuletõrje ja kiirabi
Võistluse lõppedes toimub autasustamine.Õhtu lõpetamine

Toimub u 18.00 vanas „ Viru Restoranis „ tehnikalis/muusikalise üritusega –mille raames esinevad lauljad, dj-d, tansutüdrukud. Visualiseeritakse KTK tegevusi, huvitavaid materjale tehnikaspodist jne. Kella 23.00 paiku toimub ratastel öise linna tutvustus kainetele auto juhtidele. Peale võistluse lõppu oleks kavas vastuvõtt Kunda külalistemajas (toetajad,organisaatorid,kohtunikud)

Läbi kogu ürituse on muusikaliseks teemaks naisvokaal muusikas.

Ohutuse tagamiseks koostatakse:


vigursõidu reeglid sõitjatele- I etapi sõit ei käi aja peale kehtivad liikluseeskirja reeglid asula kiirusepiirang 50km/h. Võistlejad instrueeritakse eelnevalt, rajalegendi tutvustus, sõidukite ettevalmistus/ülevaatus.
vigursõidu ohutuse tagamise eeskirjad ja kaardid rajaturvajatele-lipnikud, turvateenistus, politsei, tuletõrje, kiirabi.
Võistluse ajal peavad võistlejad kinni pidama võistluseeskirjadest , vastasel korral võistlejatele määratakse trahvipunktid . Suuremate rikkumiste korral võistleja disvalifitseeritakse
Linnakodanike õigeaegne informeerimine infoallikate –ajakirjandus, internet, raadio, kuulutused, televisioon kaudu
linnas parkivate autoomanike informeerimine vigursõidu elementide ohtlikest piirkondadest – hinnatavates punktides teostatakse parkimise ümberkorraldus.
raja ohtlikud punktid- vigursõidu elementid, postid/takistused, ülekäigukohad, parklad jms. märgistatakse, tõkestatakse ja reguleeritakse, paigaldatakse turvaelemendid.
Liikluse ümberkorraldus ei ole hädavajalik, sest igat hinnatavat rajapunkti reguleerivad lipnikud ning vajadusel pääseb liikuma mööda kõiki tänavaid. Lipnikud peatavad vastavalt vajadusele võistleja või liikleja.


Koostas:

Kunda Tehnika Klubi racing team

Tallinna Tehnika Kõrgkooli Transpordi teaduskond


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1 postitus ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11