1. leht 2-st

Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 20.09.2011 13:37
Postitas kistaboy
Mõtlesin,et teen enda autost väikese teema .
Auto on minukäes olnud umbes aasta,ostsin selle eelmise aasta suvel kasutaja wilsoni käest.
Ostes tundusid autol olevat ainult iluvead,kuna proovisõitu tehes tundus moto täiesti korras olevat.
Nii saigi auto ära ostetud :)
Kaks nädalat pärast ostmist tuli saale kolin sisse ja moto jooksis kokku.Niisiis jäi auto seisma kuni talveni.
Kaevasin ta lumealt välja ning auto läks värvimisse,algne värv oli kirsipunane ning uus värv lamborghini oranž.
Edasi hakkasin mõtlema moto kohapealt,et mis sellega nüüd siis teha,kas vana korda või uus osta.
Mõtlesin,et mis ma seda vana ikka tegema hakkan ,ning otsustasin et ostaks mk4 supra moto 2jz-ge ning turbotaks selle ära.Õnneks just siis sattus müüki suhteliselt odava hinnaga 2jz-ge.See sai ära ostetud ning siis hakkasin otsima ,et kes mul selle moto ära turbotaks jne.Leidsin mitmeid kohti ,kuid enamustel olid juba projektid ees ning neil ei olnud aega minuoma teha. Lõpuks pakkus välja kasutaja hents99 ,et tema võib teha.Mõni aeg hiljem viisin auto koos motoga temajuurde ja praegugi on see seal tegemises :)

Auto võimsuseks tahaks praegu saada umbes 500+ jõudu ning siis vaatab tasapidi edasi :)
Selline mod list on siis praeguse seisuga

Mootor:

Turboks on holset hx40 super

1JZ Lightweight Flywheel 11.5lb
Stage 4 Clutch Kit r154
Vemsi juhtaju
Greddy type-rz blow off valve
Turbosmart wastegate 60mm
875cc pihustid
Front Mount Intercooler 600x300x76
1JZ/2JZ to R154 Bell Housing
3mm headgasket
2jz intake manifold
Hentsi enda tehtud turbokollektor
3 tolli roostevaba väljalase (jap style)

Minuteada esimene mk3 supra Eestis millel on uuema generatsiooni turbomootor peal :)

Sisu:

Simon racing korvistmed 2tk
Tagaiste tehtud korvistmetejärgi,riidest ning äärtes natuke nahka.
Uste polstrid alcantara materjalist.

Välimus:

Auto värv on Lamborghini oranž
Velgedeks samad veljed mis olid varem all kuid värvitud mustaks ,ning oranži randiga äär.

Mida veel oleks plaanis teha...

Carbon kilega katta kapoti kõrgem osa ning katus.
Tagatuled ning suunatuled ninas ja karpidel natuke tumedamaks toonida.
Xenoni pirnid esi tuledesse.
Paigaldada turbotimer.

Hetkel ei tule enam midagi pähe mis lisada aga kuna projekt on tegemis järgus siis ma arvan ,et neid asju tuleb küll ja veel juurde mida vaja :)
Pildid :
http://imageshack.us/photo/my-images/17 ... 30022.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/10 ... 30044.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/82 ... 30099.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... 30100.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/53 ... 30111.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/717/jupid.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/97/velgg.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Toyota Supra 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 20.09.2011 17:20
Postitas digimarket
Tundub korralik ettevõtmine olevat. Edu tegemistes.

Re: Toyota Supra 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 20.09.2011 17:39
Postitas kistaboy
digimarket kirjutas:Tundub korralik ettevõtmine olevat. Edu tegemistes.

Tänud ! :)

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 21.09.2011 9:52
Postitas Kahvel
Muidu kõik 5+ ,aga see carboni idee ei tunnud just kõige parem olema :| .Välimuselt võiks selliseks jätta nagu on,minu arust väga kena ja puhas.Aga no,sina oled omanik,sina tead mis enda autoga teed,edu ja jaksu igatahes :car

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 21.09.2011 11:29
Postitas kistaboy
Kahvel kirjutas:Muidu kõik 5+ ,aga see carboni idee ei tunnud just kõige parem olema :| .Välimuselt võiks selliseks jätta nagu on,minu arust väga kena ja puhas.Aga no,sina oled omanik,sina tead mis enda autoga teed,edu ja jaksu igatahes :car

See carboni panek ongi ainult üks mõte mis pähe tekkis,kui auto endakätte saan siis vaatab kas on seda vaja või ei ole:)

Aga suured tänud heade sõnade ja soovituse eest !

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 21.09.2011 15:14
Postitas Mardo
kas plaanite superist võtta niipalju kui tuleb?

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 21.09.2011 16:15
Postitas kistaboy
Mardo kirjutas:kas plaanite superist võtta niipalju kui tuleb?

Esialgu on plaan mingi 500 kanti võtta ja eks siis paistab .Kui väheks jääb siis võtaks midagi 700 kanti :)

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 21.09.2011 16:15
Postitas kistaboy
kistaboy kirjutas:
Mardo kirjutas:kas plaanite superist võtta niipalju kui tuleb?

Esialgu on plaan mingi 500hp kanti võtta ja eks siis paistab .Kui väheks jääb siis võtaks midagi 700 kanti :)

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 29.11.2011 12:35
Postitas kistaboy
Tervist turboclubi rahvas ! Asi seisis pikalt uue sisselaske taga ,mis tuli usast 2 kuud .. Nüüd läheb uuesti töö lahti . Hetkel on siis nii,et mootor on pukis ja ootab autopeale tõstmist . Nagu pildilt näha, siis kaanetihend sai vahetatud ja distants jäi jupp maad suurem kaane ja ploki vahele, seega surveaste tuleb madalam, mis on hea.Eemaldatud sai siis konditsioneeripump ning genekat on vaja paika sättida ,sest niisama lihtsalt ta külge ei istu :( Koos sisselaskega sain kaasa ka drosselklapi,mis on päris suur (90mm). Hetkel polegi midagi muud lisada ,ootame kuni Hents saab mootori pukist autole ja siis paistab juba lõpusirge !

Siin siis mõned pildid :
http://imageshack.us/photo/my-images/7/supramoto.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/40 ... moto1.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; (uus sisselase )
http://imageshack.us/photo/my-images/84 ... moto2.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; (drosselklapp 90mm)
http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... moto3.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://imageshack.us/photo/my-images/84/supramoto4.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false; (kaanetihend 3mm)
http://imageshack.us/photo/my-images/24/supramoto5.jpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 29.11.2011 13:35
Postitas b0neb0y
tahaks sisselaske koldest eest vaadet nii, et toetuks flantsile või kui on arvutis valmis tehtud, äkki jagab tegija faili, tahaks sellise flow'd näha, pildilt ei saa aru ehitusest eriti.

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 30.11.2011 11:46
Postitas kistaboy
b0neb0y kirjutas:tahaks sisselaske koldest eest vaadet nii, et toetuks flantsile või kui on arvutis valmis tehtud, äkki jagab tegija faili, tahaks sellise flow'd näha, pildilt ei saa aru ehitusest eriti.
Kui auto valmis saab eks sa siis näed Olla !

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 04.11.2012 19:59
Postitas ValgeKotkas
Lendab juba?

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 04.11.2012 22:39
Postitas topgear
ValgeKotkas kirjutas:Lendab juba?
kardad et sinu mk3 jaab lahjaks ?

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 12.11.2012 10:33
Postitas cb4_335
Ootan ka juba huviga mis sellest masinast saab :-D

Rohkem pilte ja rohkem juttu!

Re: Toyota Supra mk3 3.0 2jz ge-t

Postitatud: 12.11.2012 11:13
Postitas ValgeKotkas
http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.ph ... 815#p86815" onclick="window.open(this.href);return false;

Ei saanud käima?