1. leht 1-st

K:praod plokis?

Postitatud: 23.02.2010 22:59
Postitas torque
Tervitus,küsiks siit rahvalt ka üle,et mis rahvas arvab kui plokis plokikaane kinnitus keermest jahutussärki tulid praod sisse.Kas see on 100% pikaks veninud poltidest,kuna tagasi läksid vanad poldid?Enne sai võetud 1mm plokist ja 0,5mm kaanest maha. Praod tulid ainult ülemisele reale 3 kinnitusele. Kas see plokk on nüüdsest vanaraud? Panen pildi ka siis, praod joontega tähistatud. Pilt

Postitatud: 23.02.2010 23:02
Postitas mulk
Kas poldi auku võis jääda õli?

Postitatud: 23.02.2010 23:11
Postitas torque
ei seda kindlasti mitte, sai ilus puhas

Postitatud: 24.02.2010 4:05
Postitas Mihkel
See oleks ka kahtlane, et polt päris põhja jõudis ja sellest prao tekitas plokile.
Tavaliselt jäetakse ika päris suur varu keerme lõpu ja poldi otsa vahele.
Keermed keermepuuriga puhtaks tegid enne poltide sisse keeramist?

Pingutusmoment oli tehases ette nähtu või omalooming?

Postitatud: 24.02.2010 11:54
Postitas torque
Mihkel kirjutas:See oleks ka kahtlane, et polt päris põhja jõudis ja sellest prao tekitas plokile.
Tavaliselt jäetakse ika päris suur varu keerme lõpu ja poldi otsa vahele.
Keermed keermepuuriga puhtaks tegid enne poltide sisse keeramist?

Pingutusmoment oli tehases ette nähtu või omalooming?
Polte päris mitu korda kasutanud (plokikaanetihendivahetuse tõttu) sellest arvasingi, et üleliia veninud. Keermeid lõikuriga muidugi üle ei teinud kuna paistsid head,pole nagu kunagi vajalikuks pidanud, suruõhuga lasin puhtaks.
Pingutusmoment oli täpselt tehase ette nähtu.
Põhjus miks üldse kaane lahti võtsin oli (surve kadunud) kolvis praod.

Postitatud: 24.02.2010 17:52
Postitas zoom1
Jahjutusvedelik liigub mööda poldi keeret üles plokikaande. Ülesanne on tihendada poldi pea, et vesi sealt läbi ei tuleks, kui see tehtud ei tohiks probleeme esineda. Ja uued poldid seekord siis.

Postitatud: 24.02.2010 21:00
Postitas ahto42
Augukeermestamiseks on olemas keermepuur. Poldi peale keermelõikur.

Postitatud: 24.02.2010 21:04
Postitas murjam
zoom1 kirjutas:Jahjutusvedelik liigub mööda poldi keeret üles plokikaande. Ülesanne on tihendada poldi pea, et vesi sealt läbi ei tuleks, kui see tehtud ei tohiks probleeme esineda. Ja uued poldid seekord siis.
Jahutusvedelik - eriti pikema aja jooksul - võib seal keermevahel kaane pingsusele halvasti mõjuda.

Postitatud: 24.02.2010 22:07
Postitas zoom1
murjam kirjutas:
zoom1 kirjutas:Jahjutusvedelik liigub mööda poldi keeret üles plokikaande. Ülesanne on tihendada poldi pea, et vesi sealt läbi ei tuleks, kui see tehtud ei tohiks probleeme esineda. Ja uued poldid seekord siis.
Jahutusvedelik - eriti pikema aja jooksul - võib seal keermevahel kaane pingsusele halvasti mõjuda.
Nimelt mida ta seal halba teeks? :)
Ma ei suuda midagi välja mõelda. Survet ei avalda rohkem kui jahutus süsteemi enda surve ~1bar, ja korrosioon on tõesti väga pikaajaline protsess, aastad.

Postitatud: 25.02.2010 10:21
Postitas Marko
Ei tee jahutusvedelik poldile midagi. Subarul on originaalis kuus plokkide kokkutõmbamis polti veesärgis. Poldipea all kasutusel metall-kumm tihend mis ei lase jahutusvedelikul mootorisse jõuda ;)

Postitatud: 25.02.2010 12:32
Postitas Mihkel
On olemas ju ka keerme tihendajad, mis ei lase jahutusvedelikul mööda keeret üles tulla.

Postitatud: 25.02.2010 14:25
Postitas karel
Tõenäoliselt on mõrade põhjuseks jah korduv venivate polkikaane poltide kasutamine. Ise olen sama teema läbi elanud VW 1,9 diisliga. Probleem seisneb selles, et venivad poldid on mõeldud venima metalli voolavuspiirkonnas. Põhimõtteliselt venitatakse polti natuke üle jääva deformeerumispiiri. Eelis tavaliste poltide ees seisneb selles, et siis jäävad kõik poldid vastavalt Hooke´i seadusele elastse deformatsiooni jagu pingesse. Ehk siis kõik poldid hoiavad võimalikult ühtlase jõuga plokikaant kinni. Kui mitu korda sellist polti kasutada, siis metall kalestub ja ei deformeeru enam sellisel määral. Kui nüüd kasutada ettenähtud pingutusloogikat a´la X momendiga kinni +veel 180 kraadi, siis tegelikult pingutatakse polt üle. Tulemust võib pildilt näha :-D
Mina kasutasin oma plokki edasi, sest kaotada polnud muud, kui uus kaanetihend ja poldikomplekt. Jäi pidama! võimsust samas ka muidugi naljajagu - 47kW.
Kui sellesse plokki installida nüüd poltide asemele korralikult keermestatud augu põhja ulatuvad spilkad, siis võib isegi pidama jääda. Nagu juba eelpool mainitud, siis tegelikult jääb poldi kasutamisel selleks üsna suur varu. Sellel VW mootoril oli see lausa rohkem kui cm!

Postitatud: 26.02.2010 9:40
Postitas torque
selge siis,tänud kõigile kaasa mõtlemast ja igasuguse info jagamisest,olemas nüüd ka varu plokk,et saab ühe neist tagavaraks jätta.

Postitatud: 26.02.2010 10:43
Postitas Trabi
Veneajal "õnnestus" ühte võidusõiduplokki samuti praod sisse orgunnida ja siis said tehtud pikad tikkpoldid ja need põhja kinniliimitud. Lada plokikaan hakkas käima maha-peale samuti nagu mosseoma (mutritega). Mootor kestis veel vähemalt 2 hooaega rinkapeal paugutamist.