1. leht 1-st

Mure turbo rõhu puudumisega

Postitatud: 29.11.2006 2:07
Postitas MB
Tere, kuna otsing miskit sarnast ei laidnud mis minu probleemi puhul aitaks, siis otsustasin uue teema teha

Eel info: masinaks on siis Toyota Celica GT-Four 1990 (gen 5) ja mootoriks 3s-gte (turbo CT26) masin minu teada stock. Masin sai avariilisena soetatud ja seisis ca pool aastat nüüd jälle rattad veerema hakanud ja sai siis ka mootor tööle pandud (ostes sai ka käima pandud ja turbo võlli lokutatud siiski suht siga kotis ost)
Probleem: Käima ei tahtnud hästi minna aga no seisnud ka ja sai vaadatud, et süüde tiba varajane see selleks suurem mure oli hoopis see, et kui süüde sisse panna siis tõuseb orig. turbo rõhu näidik ilusasti omale kohale nulli, ja käivitades vajub hõrenduse poolele ära ja on ka aru saada "tagumikutunde" järgi, et masin ei lähe nii edasi nagu peaks sai siis kaheldud ka selles orig anduris ja sai mõõdetud õige mõõdikuga asi üle (sama toru otsast mis kellale infot annab) sammuti sai kontrollitud üle ka wastegate actuator mis ka toimis, liigub ka turbo võll kenasti ja ei täheldanud ka potensiaalseid lekkeid (õhu) silmaga vaadates (turbost kuni sisselaske kollektorini) sai siis masin õue tagasi aetud ja korra pöördeid proovides ka piirajasse lastud ja nii kui piiraja käes siis laks rõhu kell lõi põhja kuid gaasi lahti lastes jälle taandus on vanasse hõrendus asendisse tagasi. Sooviks siis targematel ideid mis põhjustab sellist teguviisi mootori ja turbo koostöös ? (sõber pajatas, et tema turbol oli selline asi, et kuuma osa laba vahed olid nõgi nii täis põlenud, et turbo ei tahtnud enam korralikult ringi käia, kuid see mõte tundus tiba kaheldav ja sai jäetud sinna paika) mis oleks siis reaalne kas tõesti kuskil ikkagi leke ? muid ettepanekuid ?

Ette tänades ja mõistavle suhtumisele lootes
Madis

Re: Mure turbo rõhu puudumisega

Postitatud: 29.11.2006 2:21
Postitas henri
MB kirjutas:, et kui süüde sisse panna siis tõuseb orig. turbo rõhu näidik ilusasti omale kohale nulli, ja käivitades vajub hõrenduse poolele ära
Mis siin mitteloomulikku on? Ega meil ju diisliga tegemist ei ole, kus hõrendus sisselaskes puudub.
MB kirjutas: kuid gaasi lahti lastes jälle taandus on vanasse hõrendus asendisse tagasi.
Jälle täiesti normaalne nähtus.


Räägi parem mis asendis on näidik kui kiirendad nt 3 käiguga 100km/h juures. Siis ta ei tohi sul hõrendus poole peal olla.

Postitatud: 29.11.2006 11:33
Postitas ranz
Nagu öeldud siis niisama kohapeal töödates ning cruisides ei peagi miskit rõhku olema ning kell peab näitama hõrendust, seistes peaks olema kell seal miski -0,7(8)BAR kandis, sõites vast miski -0,4(5)BAR kandis.
Maksimum rõhku mida turbo puhuma peaks saad proovida nii nagu henri just ütles.