Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 22:41

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ford Sieraa Turbo 2.0 ohc
PostitusPostitatud: 19.10.2020 23:51 
Eemal

Liitunud: 19.10.2020 1:47
Postitusi: 2
Tere
Mul on sierra, mul on ka 2.0 ohc mootor olemas. Plaan oleks turbo puhuma panna aga ei ole sellega varem kokku puutunud. Soov oleks jääda alguses alla 1 bari boosti, mis turbot soovitate kasutada? kas intercooler oleks pigem ohutu viis õhku turbosse juhtida või piisab ka koonukast turbo otsas? Kes kus turbo kollektori keevitaks? Kas kasutada originaal väljalaske kollet ja sinna otsa turbo adapter lasta teha/osta? või teha torukollektor mootori küljest otse turbosse? Mis pihusteid mul vaja oleks? Mootori juhtimiseks võtan ilmselt megasquirt 2 parandatud versioon ESTECU kuna see tundub täitsa mõistlik valik ja on ka mõistliku hinnaga.

Kõik mõtted ja soovitused teretulnud!

Parimate soovidega uustulnuk jõutegemises!


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.10.2020 3:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.03.2008 13:01
Postitusi: 689
Asukoht: Tallinn
2.0 ohc on originaalis ca 74kw, turbo vali ükskõik milline mõne teise auto pealt, millel on originaalis umbes 140-200kw.

Tsiteeri:
Soov oleks jääda alguses alla 1 bari boosti

Sellist lauset ei pea üldse ütlema. Turborõhku saab panna nii palju, kui on vastava kombinatsiooniga mõistlik. Tõenäoliselt kuni 1bar üldiselt mõistlik. Pigem mõtle välja, mis on see kw number umbes Sul, mida tahaksid püüda ja lähtu sellest. Palju konkreetselt ülerõhku mootor hiljem tarbib, polegi otseselt oluline.

Tsiteeri:
kas intercooler oleks pigem ohutu viis õhku turbosse juhtida või piisab ka koonukast turbo otsas?

Need asjad ei asenda mitte kuidagi teineteist. Koonusfilter turbo otsas on lihtsalt õhu filtreerimiseks, et sodi mootorisse ei lendaks, intercooler on boosti all oleva õhu jahutamiseks. Intercooler on mõistlik paigaldada. Kõige odavam/mõistlikum on võtta jällegi mõne auto originaal-intercooler, näiteks Saabide omad on sellise Sierra mootori jaoks väga head ja maksavad väga vähe.

Muud küsimused on dela tehnika..

_________________
Lauda nitro


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.10.2020 4:34 
Eemal

Liitunud: 19.10.2020 1:47
Postitusi: 2
Natuke rohkem uuritud asja jaa ecuks valisin maxxecu street komplekti, turbokollektori lasen keevitada. Sai intercooler ja sellejaoks sisselaskest kuni turboni torud tellitud db hp.ee, kust ma turbo võiksin leida? kuulsin et td04-15 saabi turbo täitsa asjalik pinto mootorisse puhumiseks. Kas db-hp blowoffe ja muud nodi tasub sealt osta või soovitate miskit muud?
Ma ei ole siiani leidnud pihusteid kuskilt kust ma need võiksim ülesse leida?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.10.2020 5:34 
Eemal

Liitunud: 13.03.2016 12:01
Postitusi: 57
https://www.google.com/search?biw=1090& ... FBDh1QMIDQ


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.10.2020 11:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2006 18:45
Postitusi: 644
Asukoht: tallinn
Alusta selle teema lugemisega, leiad ehk mõned vastused küsimustele.
viewtopic.php?f=5&t=7329


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Google [Bot] ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11