Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 20:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 252 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 25.05.2019 14:12 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Enda auto puhul siiani aeglasem ülekanne alati aega oluliselt parandanud, olenemata sellest, et ringi mähib mõlemaga :D
Eriline füüsik, spetsialist ega spekulaator ei ole niiet ega peale proovimise muudmoodi teada ei saagi :axe


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 03.06.2019 17:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Corrado kirjutas:
Enda auto puhul siiani aeglasem ülekanne alati aega oluliselt parandanud, olenemata sellest, et ringi mähib mõlemaga :D
Eriline füüsik, spetsialist ega spekulaator ei ole, niiet ega peale proovimise muudmoodi teada ei saagi :axe

Aeglane ülekanne ise ei paranda midagi sest lisad ülekannet kõrgema käiguga. Kui ülekandes midagi muuta siis peaülekanne pole reeglina NR1 asi mida parandada vaid erinevate käikude ülekande suhet....tihti on esimeste käikude ülekanne liiga aeglane, vahe liiga väike ja aste kolmandalt neljandale liiga suur.
Mis parandab on kogu ülekande sobivus, et ei oleks mõttetut piirajas sõitmist või viimasel sajal meetril vahetust.
Kindlasti saab ka muudmoodi teada, kasuta kasvõi akselit ja pane sinna reaalne käiguvahetuseks kuluv aeg.
Umbkaudne dynosheet ja ehk mõne tõmbe logi on olemas, ideaalne oleks sealt vaadata sõidetava ala pikkus ja muud märgid kas mingi vahetuse järel oli liialt pikk jõupuudus või laneges pööre liialt madalale vms....analüüsi teema puhtalt. Teine teema on tqhq lõppkiiruskalkulaatoriga, minu düno ja slikil stardiga on see seni täiesti kattunud ning kui peaksin praegu puusalt omale uut ülekannet valima siis ala 240 lõppkiiruse korral valiksin sedasi, et lõpetada neljandaga. ala 180ne kandis valiksin sellise et lõpetada kolmandaga, seda enam, et peale käiguvahetust taastub mul boost aeglaselt ja esimene 1,5-2s pole täit minekut. NA pillil oleks reeglina rohkem käike vaja.

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.06.2019 12:45 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Vahepeal siis niipalju "tarka" toimunud, et panin mootori kokku ja võtan veidi targemana laiali tagasi, et siis uue plokiga taaskord kokku panna :-D
Käib nagu viiul, aga tänu kulumisrandiga plokile suitseb meeletult :lol: Eks elu õpetab.

Niikaua kuniks uut plokki ootan, sai tagasild ette võetud.
Sai tehtud uued alumised õõtsad, et rataste külgkalded inimlikuks ajada, sest bemmi tagasild on nagu ta on :D

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Pilt
Pilt

Ühed veljed sai juurde ostetud, et oleks kuhu rehvid peale panna.. mitte, et raha jubepalju oleks aga lihtsalt odavalt tulid kätte :-D

Rehvid said peale, rattad alla ja siis sättisin juba silda ka paika niipalju kui oskasin.

Kuna täppisseadmeid pole siis hetkel kalded enamvähem loodi järgi pandud ning pigem tiba positiivseks, et stardi hetkel tagaotsa alla vajutades enamvähem nullis võiks olla, ehk siis maksimaalne haakumine :burn Ühtlasi lasin tagaotsa ka tiba allapoole ja ilmselt tõstan nina veidi kõrgemaks.

Teooria on tore, eks saame testida kuidas see praktikas toimib.

Pilt
Pilt


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 25.07.2019 9:38 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Palju vett vahepeal merre voolanud ja väga palju vett ning õli on ka kanalisse mul garaasis vahepeal jooksnud :-D

Läbi suurte ponnistuste jõudsin ka nädalavahetusel Haapsalus toimunud kiirendusele.. kulus selleks paar mootorit aga tehtud sai :axe

Nagu algusest peale on meeletud detoprobleemid kummitanud, siis seda mitte uskudes sai eelmisel esmaspäeval värskelt kokku laotud mootor ära sulatatud, kuna detos täiesti ulmeliste süütenurkade ja segude juures, mis ei tundunud reaalne, ning sai tundlikkust maha võetud :lol: Loomulikult minu soovitusel, et mitte jätta muljet nagu Kaak oleks kehv seadistaja.

Ise tahtsin tol hetkel alla anda, kuna pole enam juppe ega finantsi, et reedeks pill jonksu saada. Kaagil aga ei andnud rahu ja koos meie ülejäänud kambaga tõmmati järgmine päev mul bemm laiali, et uut mootorit kokku panna. Kolmapäeva õhtuks saime masina uuesti kokku ja uuesti dünosse - tulemuseks endiselt meeletu deto. St ei lasknud enam detoma loomulikult, aga üle 200kw ei kannatanudki keerata, sest lihtsalt ei saanud detost mööda enam. Selleks hetkeks lõime käega, et sõidan siis selle jõuga haapsalus. Tol momendil oli siis 1bar rõhku ja healjuhul paar kraadi süüdet.

Kuna kõik asjad on paari kuu jooksul kapotiall saanud vahetamist, siis hakkasid nagu põhjused otsa saama, et miks ta ikkagi detob. Selleks hetkeks oli jäänud variantideks liiga kõrgelt hingama hakkav(ja ehk potentsiaalselt madalamal rõhul liiga palju takistav?) turbo ja tehase sisselaskekollektor, mis volvodel kõrgemal pöördel ei hinga.
Neljapäeval proovisin hx40 peale kruvida, õhtul läksime seadistama ja muutusi polnud, üllataval kombel isegi spoolup ei tulnud tuntavalt varasemaks.

Reedel olin juba suhteliselt loobunud haapsalus mingeid aegu sõitmast, aga kuna sõiduisu oli suur siis minna tahtsin siiski. Sisuliselt pakkisime juba asju, kui tuli veel idee, et prooviks etanooliga.
Etanool sisse valatud, läksime veel kergele maanteetiirule kuna dünosse enam polnud võimalik saada. Tulemus? Deto kadunud päris kaugele ja süüdet kannatas juba vähemalt 20 kraadini keerata ilma, et midagi kuskilt kostuks.
Rõhk sai 1,5barini keeratud ja ega rohkem kuhugi minna polegi hetkel, kuna pihustid 100% kasutuses ja sedagi pigem lahjapoolse seguga.

Sel hetkel emotsioonid laes, sest pill liikus tõesti ulmeliselt hästi, pakkisime kõik kokku ja haapsalu poole tripp algas.

Sõitude kohta ei hakka pikalt seletama: Startida on võimatu kuna 2.93 ülekanne tagab esimese käigu lõpuks 80kmh ja variandid on kas ratas täiega ringi või tõmbab mootoripöörde lihtsalt alla - tuleb vähe aeglasem ülekanne ja peaks kõvasti paremini minema saama kohalt. Käigukast on niipalju hädine, et käike sisse ei saa kiiresti - tuleb uus.
Seade oli jaheda ilmaga tehtud ja niipalju toores, et ligi 30 kraadise kuumaga päikese all, oli üsna korralik jõukadu ja mida lämbemaks päev läks, seda enam lõppkiirused kukkusid ja tuntavalt auto jõud kadus.

Aga sellegipoolest suutsin sõita esimesel päeval välja 12.6 aja kiirusega 194kmh, mis on siis minu uus isiklik rekord.

Saaremaal katsun selle 11 ka kätte saada :-D


Pilt
Pilt
Pilt

Ja sõbra golf toimetas mõlemal päeval ilma muredeta :)
Antud masin siis sõitis parimaks 13,8 ja 190kmh, mis samuti mehe isiklik rekord.. aga kuna temal alles ka esimene 400m võistlus, siis läheb veel mõned sõidud enne, kui sellest vana rehviga monomähkijast paremat välja pigistab :-D
Pilt


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 25.07.2019 9:54 
Eemal

Liitunud: 30.09.2008 8:50
Postitusi: 128
Asukoht: Tartu
Corrado kirjutas:
...
Reedel olin juba suhteliselt loobunud haapsalus mingeid aegu sõitmast, aga kuna sõiduisu oli suur siis minna tahtsin siiski. Sisuliselt pakkisime juba asju, kui tuli veel idee, et prooviks etanooliga.
Etanool sisse valatud, läksime veel kergele maanteetiirule kuna dünosse enam polnud võimalik saada. Tulemus? Deto kadunud päris kaugele ja süüdet kannatas juba vähemalt 20 kraadini keerata ilma, et midagi kuskilt kostuks.
...

Lõpuks jõudsid ka sinna, et bensiin las jääda tänavale aeglaseks sõiduks. ;)

_________________
ex-Audi S4 2.2T - 609hp/846Nm rattast mõõdetuna
10.9@210, 1km 268km/h, 1miil 295km/h


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 25.07.2019 10:25 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
rst kirjutas:
Corrado kirjutas:
...
Reedel olin juba suhteliselt loobunud haapsalus mingeid aegu sõitmast, aga kuna sõiduisu oli suur siis minna tahtsin siiski. Sisuliselt pakkisime juba asju, kui tuli veel idee, et prooviks etanooliga.
Etanool sisse valatud, läksime veel kergele maanteetiirule kuna dünosse enam polnud võimalik saada. Tulemus? Deto kadunud päris kaugele ja süüdet kannatas juba vähemalt 20 kraadini keerata ilma, et midagi kuskilt kostuks.
...

Lõpuks jõudsid ka sinna, et bensiin las jääda tänavale aeglaseks sõiduks. ;)

Mul pole etanooli vastu midagi, meeldib, aga ei plaaninud seda see aasta paaki valada, sest küttesüsteemist jääb väheks :D Aga kuna sidur andis ka endast märku reedesel seadistamisel, siis on selge, et nagunii jõudu praegu tõsta ei kannata, ehk siis jäängi etanooli peale :p


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 03.08.2019 17:04 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.03.2008 13:01
Postitusi: 689
Asukoht: Tallinn
Mis surveaste mootoril on? Kas süüte 0-punkt on kindlasti paigas?

Mõte, mis mind kummastab, on see, et kehvasti hingav sisselaskekollektor kuidagi detot põhjustada võiks. Kehv väljalaskekollektor või liiga väike kuumakoda turbol kindlasti kutsub detot külla, aga SL kollektori puhul ma ei oska loogikat leida.

Aga tundub, et antud juhul on etanoolile üleminek väga õige mõte. Rõõm kuulda, et saite toimima. Jaksu!

_________________
Lauda nitro


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 04.08.2019 9:48 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
murjam kirjutas:
Mis surveaste mootoril on? Kas süüte 0-punkt on kindlasti paigas?

Mõte, mis mind kummastab, on see, et kehvasti hingav sisselaskekollektor kuidagi detot põhjustada võiks. Kehv väljalaskekollektor või liiga väike kuumakoda turbol kindlasti kutsub detot külla, aga SL kollektori puhul ma ei oska loogikat leida.

Aga tundub, et antud juhul on etanoolile üleminek väga õige mõte. Rõõm kuulda, et saite toimima. Jaksu!

Surveaste pole antud hetkel isegi oluline sest 3 erineva surveastmega mootori puhul on sama probleem säilinud ja 0 punkt on kindlasti paigas.

Ütlen ausalt, ise ka selle variandi suhtes veidi skeptiline, aga kuna ei oma piisavalt teadmisi kollektoris õhu liikumise kohta rõhu all, siis ei hakka väga ka spekuleerima selleüle. Tean niipalju, et tarkade inimeste poolt on kindlaks tehtud, et see kollektor juba tehasest pole nii hea kui antud suunitlusega masinal vaja oleks(loe: hingab normaalselt healjuhul kuni 4k rpmini), seega ringi teen ta niiehknaa. Eks siis tuleb uuesti bensuga proovida huvipärast, et kas probleem on paranenud või mitte.

Hetkel igatahes jah selle koha pealt on asi korras. Vahepeal panin vana turbo peale tagasi ning ladusin kokku ka "uue" käigukasti, ehk siis ühe kunagi ammu enamvähem poolikuna ostetud kasti võtsin korra laiali ja panin kokku tagasi :-D Sai ta alla ja proovitiir ka tehtud. Olles optimistlik, jätsin vahetamata käiguhoovastiku simmeri, mis nüüd siis ka lekib loomulikult. Õnneks on veel mõned päevad aega sellega tegeleda, kuna mootoril ka kuskilt tuleb päris isuga õli aga ei saa veel hästi aru kust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 12.08.2019 10:18 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Vahepeal siis oli taaskordne võistlus, enne mida siis panin peale tagasi algse turbo(hx50) ning vahetasin ära käigukasti, lootuses käike kiiremini sisse saada. Küll aga selgus, et uus kast on lihtsalt niipalju kulunud, et ei leia üles käike kui vaja kiiresti vahetada on :D Teist saab enamvähem ilusti aga kolmas totaalselt kuskil kapsamaal kui teda vaja on.

Kogemata käisin ka dünos - tulemused siis 353kw ja 519nm rattast. Rohkem ei saa kuna küttesüsteem lõpuni kasutuses :?

Ning tagatipuks sai auto tööjuures ka puhtaks pestud.. pole see auto svammi näinud 2 aastat :lol:

Võistlused läksid muidu sujuvalt, aga kuna rada oli jubelibe siis rekordit ei sõitnud. Esimesest ellikast sain edasi kuna vastane vist indeksi lõhkisõitmise hirmus pidurdas natuke liiga palju, aga järgmises ellikas ei saand enam ühtegi käiku normaalselt sisse ja seal ma koju läksingi. Parimaks ajaks jäi 12.8@197kmh ja märkimist väärib ka samas sõidus võetud reaktsioon 0.0012 :D

Uuel nädalavahetusel on juba audiclubi onemile challenge, niiet näeme seal :mrgreen:

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 12.08.2019 21:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.01.2014 23:13
Postitusi: 209
Asukoht: Lääne-Virumaa
Küsi kasvõi sõbralt laenu ja osta viimaseks sõiduks hoosierid, ma terve eelmise aasta sõitsin keskeltläbi 12.5/198kmh aegasid, nüüd hoosieriga sain haapsalus rahuliku stardiga 11.4. Oleks pidanud juba eelmisel aastal õiged slikid ostma. :-D
Jõud ja käiguvahetuse kiirus ei oma tähtsust kui pidamist pole.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 12.08.2019 23:17 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
See aasta seda siiski kindlasti ei juhtu, kuna e36 veermik ei taha vastu pidada slikiga stardile, kui vaadata siin läbi aastate erinevaid bemme mis sõitnud on.

Hetkel on mul kindlasti veel võita stardist, kuna ma olen selle autoga sõitnud ka 2.0 60ft kuid praegu stabiilne 2.2 või rohkem. Viimaseks võistluseks saan uue diffri alla ja siis saab veel korra katsetada :-D


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 13.08.2019 11:42 
Eemal

Liitunud: 27.10.2009 16:57
Postitusi: 130
Asukoht: L-Virumaa
Corrado kirjutas:
See aasta seda siiski kindlasti ei juhtu, kuna e36 veermik ei taha vastu pidada slikiga stardile, kui vaadata siin läbi aastate erinevaid bemme mis sõitnud on.

Hetkel on mul kindlasti veel võita stardist, kuna ma olen selle autoga sõitnud ka 2.0 60ft kuid praegu stabiilne 2.2 või rohkem. Viimaseks võistluseks saan uue diffri alla ja siis saab veel korra katsetada :-D


Oma kogemusest võin öelda, et õige slikiga start palju pehmem kui tänavarehviga, ei teki ka teravaid lööke, mis tänavarehviga tekivad kui sõidad pidamise piiril. Arvan, et paljud kardavad liialt seda sliki teemat.

_________________
Veermikuproff OÜ


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 252 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11