LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Kogu jutt N/A autode dünaamika paremaks muutmisest.

Moderaatorid: Mihkel, Ringo

Vasta
jargo
Postitusi: 43
Liitunud: 14.09.2014 21:54

LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jargo »

Manual näitab asenduseks selliseid andureid:
Bosch™ LSU4.2 & Bosch™ LSU4.9

Kuna kummatki andurit pole ma eestist nüüd ja kohe leidnud,siis uurikski,et äkki teab keegi ka nende asendusest mõne teise tootja lairiba lambdaga!
Iseenesest sobib äkki ka suvaline lairiba andur,kuid enne ei tahaks ostma hakata,kui keegi väidaks võimalikku sobivust.

Enda komplekt on küll vaid paar päeva kasutatud,kuid arvan,et paneb segast.
Olen proovinud kõikvõimalikul viisil segu lahjemks teha,kuid ei saa AFR-i kuidagi üle 10-ne.
Mootor peaaegu et ei käigi!

Arvan,et küpsetasin oma anduri maha,kuna see oli mul koguaeg summuti külge jäetud,kuid ei olnud kontrolleriga ühendatud. Manualis väidetakse,et see võib andurit kahjustada. Kuna ei ole ka kindel,et asi ei või kontrolleris olla,siis tahakski kõigepealt uue anduriga proovida. Kas toimib või mitte.
Mingit segu mu aparaat ikkagi loeb,kuna näit vastavalt kaasi andmisele kõigub 7 ja 10 vahel.Vahest viskab kuni 14-ni välja.

Andur on korduvalt kalibreeritud.

ehk,kas on olemas mingi andur,mis ka eestis müügil,mis sobiks LC-2 külge.

Jargo.
Z3 N/A Best ET 12.1@185 km/h
jargo
Postitusi: 43
Liitunud: 14.09.2014 21:54

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jargo »

liiga kiiresti kirjutasin!

Leidsin juba anduri.
boschi kood 0258017025
82€
ja leiab eestist küll.

Infoks,kui keegi peaks veel sama asja käes vaevama.
Erinevad varuosademüüjad pakuvad.

Lihtsalt huvi pärast,oleks hea teada,kas mingi muu tootja andu ka sobiks.
Kui pistikut muuta vms!
Z3 N/A Best ET 12.1@185 km/h
Mihkel
Postitusi: 4626
Liitunud: 16.12.2004 2:41
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas Mihkel »

LC-2-ele sobivat 4.9 andurit Eestis laokaubana olemas (110.- eur) ning ka 4.2 andurit pakkuda (95.- eur).

Muud sa sinna nii aretada ei saa, et see kontroller hiljem ka mingit mõtet omaks.
Lisaks ei anna anduritele teadlik pakkuja ka garantiid, kuna wideband andurit on väga kerge teadmatusega rikkuda.
Näiteks on Innovate manualis suurelt välja kirjutatud, et sensorile garantii ei kehti.
Subaru Impreza GT MY99 | VW Passat 6.0 W12 '02 | VW Golf 2 4motion '91
ECUMASTER tooted http://ecumaster.ee | M-Tuning - http://www.m-tuning.ee" onclick="window.open(this.href);return false; | @Facebook
Tavahooldus, performance & tuning teenused + osad, mootorite ehitamine ja remont - Tallinn.
jargo
Postitusi: 43
Liitunud: 14.09.2014 21:54

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jargo »

Just nii ma oma anduri teadmatusega ära rikkusingi!

Aga nüüd uus andur küljes ja asi toimib!
Z3 N/A Best ET 12.1@185 km/h
Lite
Postitusi: 4
Liitunud: 28.09.2014 12:06

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas Lite »

Mis põhjustel see andur ära sureb siis?
jargo
Postitusi: 43
Liitunud: 14.09.2014 21:54

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jargo »

nagu ma manualist lugesin,siis anduri võib tappa toiteta andur. Ehk,kui andur on küljes peab küljes olema ka kontroller. Muidu tahmab ära vms.
Ma ei teagi,kas seda andurit saab ka kuidagi puhastada. Vana(kasutatud 2 korda,kuid seisnud lihtsalt kolles ca pool aastat) andur näitas pideval lahjat segu.Ehk väljundpinge oli 5,.. volti.
Proovisin korduvalt kalibreerida,kuid tulemus sama.

Uuega toimetab ilusti.
Z3 N/A Best ET 12.1@185 km/h
H.E
Postitusi: 42
Liitunud: 13.04.2011 12:04

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas H.E »

Kas kellelgi Hiina sensoritega on kogemust?
Aliexpress näiteks
Kasutaja avatar
jeff01
Postitusi: 2829
Liitunud: 29.11.2004 21:48
Asukoht: tartu

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jeff01 »

H.E kirjutas:Kas kellelgi Hiina sensoritega on kogemust?
Aliexpress näiteks
Appi, nyyd peab juba lambdat ostes kartma, et ehk on hiinakas :S
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.
Mihkel
Postitusi: 4626
Liitunud: 16.12.2004 2:41
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas Mihkel »

jeff01 kirjutas:Appi, nyyd peab juba lambdat ostes kartma, et ehk on hiinakas :S
Mulle on juba aastaid tundunud, et Innovate kasutab oma KIT-ides Aliexpress-i sensoreid.
Igasugu koodid on üldjuhul neil puudulikud.
Subaru Impreza GT MY99 | VW Passat 6.0 W12 '02 | VW Golf 2 4motion '91
ECUMASTER tooted http://ecumaster.ee | M-Tuning - http://www.m-tuning.ee" onclick="window.open(this.href);return false; | @Facebook
Tavahooldus, performance & tuning teenused + osad, mootorite ehitamine ja remont - Tallinn.
Kasutaja avatar
jeff01
Postitusi: 2829
Liitunud: 29.11.2004 21:48
Asukoht: tartu

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas jeff01 »

Mulle on juba aastaid tundunud, et innovate lambdakomplektid viskavad kiiremas korras 7.4 displayle olenemata sellest kes ja kustkohast tellib. Samas kui VEMSi poest ostetud komplekti võid ühe ja sama auto peal aastaid kasutada. Ilmselt siis anduri vahe selle tingibki. (EI ma ei müü Vemsi asju....lihtsalt kogemus on selline) Olen kahe vemsi komplekti ja ~5-6 anduriga kontrollinud või seadistanud ~100 autot kusjuures anduri rikked on alati olnud kas ööpäevaks voolu peale unustamisega, keerme rikkumisega või mootoririkkega kui õli sumpsi jõuab vms.....lampi veel mitte kordagi. 1 kell on katki läinud kliendi käes ja seda kirjeldada ei oska...pakun et polaarsuse segi ajamise tõttu.
Samas olen kliendi autodele paigaldanud ka nende endi ostetud innovate komplekte 4-5 korda ja vähemalt kolmel olen väga lühikese ajaga 7.4 veakoodi ees näinud.
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.
Kasutaja avatar
murjam
Postitusi: 689
Liitunud: 16.03.2008 13:01
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: LSU 4.9 Wideband lambda andurile asendus!

Postitus Postitas murjam »

Mul on vist alati andurid ära surnud selliste mootorite küljes, kus väljalaskegaasid õlist sinakad.

Ma polnud varem Hiina WB anduritest teadlikki ja 90% kõik Hiina asjad on saast, see kogemus on olemas. Samas suri mul just nädala eest üks andur ära - sportlikust huvist ning sellest teemast innustatult tellisin lisaks Bosch-i tootele ka ühe 31€ maksva hiinaka (pole veel saabunud ja kommenteerida ei oska hetkel midagi). Kõige halvem, mis juhtuda saab, oleks see, kui andur justkui töötab, aga ei anna õiget näitu. Enneaegne anduri surm mind loomulikult ei morjendaks.
Lauda nitro
Vasta