Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.04.2024 16:12

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 28.07.2011 22:35 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Täpselt, mida siin ikka vaielda.

Minu soov on olla kastile ja muudele kuluv osadele võimalikult vastutulelik. Siin klubis on mõnigi samune, kes vahetab õli ainult kindla km järel, isegi kui kontrollimise käigus avastas, et õli sees on suures koguses vett.

Kokkuhoid on koonerdamine!!! Täitsa üksküik mis see õli maksab ja palju teda vahetama peab, BMW ja VAG oma longlife-iga on erilised samused. Ükski õli ei saa kesta igavesti. Ning palju õnne neile, kes ostavad Longlife pakendis seda 60€/L maksvat õli, kui Automaailm müüb sama asja Valvoline vms nime all.
Kui ei usu, küsige nendelt, kes töötavad Revalis vms(tuttav töötas ja rääkis)

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 0:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
Ma arvan,et inimesed kes vahetavad õli alla 7000km mootoris on juba piisavalt kreisid. Ülejäänud sõlmedes sama teha on ....nats ülemõtlemine ma arvan.

Ma olen ka vist iga suvi vahetanud (loe max iga 5000 tagant) või vähemalt poolenesti,kui õlivoolik purunenud on :D
Samas ma ei muretseks karvavõrdki,kui ma tehase normi 2x üle laseks mis vist oli 7500km

Aga nagu ma enne mainisin, siis igal omad hobid ja huvid :bb

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 9:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Enda autol vahetan keskmiselt 10 km tagant (kuna on olnud igasugu jamasid...ei süüta ja satub veidi bensiini karterisse, käib plokaas maas ja kardan võimalikku mustust karteris, lihtsalt õlil on metalne läige vms iganes) Selle aasta jooksul olen õli vahetanud üle 10 korra ja sõitnud veidi üle 100km vast. Ja olen mures seepärast, et õli hakkab korralikult tööle alles mõnede tuhandete pärast mitte ei määri ta paremini uuena. Baasõlisse segatud määrdepaketid on tahtlikult selliste omadustega, et need järk järgult aktiveeruks kuumuse ja surve mõjul. Esimesed 1000km pidi õli määrima sama halvasti kui üle 10 000 sõitnud õli. Käigukasti õli olen vahetanud 100-120 kilomeetri kohta 3 või 4 korda sest peale mõnda korralikku tõmmet on seal juba metalne läige sees.
Ja õli ei too ma poest vaid võtan oma müügiriiulist :-D

1 olulisemaid asju mida meeles pidada on ka õli kogus mootoris. Ma peangi vähemalt 2 korda tihemini vahetama kui normaalsetes autodes kuna minu karteri maht on 2,5L Ja kui arvesse võtta veel õhkjahutusega mootori suured tolerantsid ja ettenähtud mineraalõli vastupidavus peaksin õli 4x tihemini vahetama kui tavaautodel.

Konkreetsel Mitsul vahetaksin selle järgi mis välja tuleb.....alul ilmselt 5-7k tagant et mootor puhtaks saada ja hiljem 7-10k tagant et puhtana hoida. Ja halb õli pole see mis kiiremini mustaks läheb....see on õli mis hästi peseb :) Halb õli on see, mida mootoris ülemäära palju kulub.

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 19:19 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Auto on minu käes olnud okt 2010 alates. Läbi olen uhanud a la 10K km.
Talvel suuresti seisis.

Mootor on laiali võetud 2x ja mõlemal korral õlid vahetatud. Lisaks ostu järgne vahetus.
Käigukast,vahekast ja sild said samuti kõik samal ajal tehtud.

Käigukast 2x laiali võetud, seega kokku 3x õlivahetust.
Vahekast ja tagasild näevad teist õli minupoolt hetkel.
Seega kõik on tehtud õigesti ja teen ka järgnevalt nii.

Ainult tõeline loll paneb vana õli uuesti sisse, kui mootor laiali võetud või kast remonditud.
Teooriaid on palju, ning Maik`i oma ei kattu suuresti minu omaga. 2x ülelaskmine ei ole ka õige.

Vaataksid sa seda sama hea näoga, kui ülemus sulle sama palgapäeval teeb? 2K euri asemel saad 1K euri?? Seda tahaks näha.
Lihtsalt hea teada, kui heas korras su Corvette on, kui õlivahetused toimuvad kuu varjutuse järgselt.

Tean, et teen õigesti ja teen ka edasi nii.
Võtan ka õli 200L vaadist ning letihind vaadi hinnast erineb 2x.

Võtaks selle OT nüüd kokku ja räägiks muust ka???

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 19:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.04.2006 18:01
Postitusi: 222
Asukoht: Tallinn
Vaevalt siin keegi vana õli uuesti sisse paneb.
Olles kursis Maiki Corvetti ehitusega siis on asi igati korralik.

Kastis ja vahekastis nii tihti õli vahetada on ikka overkill :D

Kui raha mujale pole panna siis anna minna

_________________
Volvo S70 T5M


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 20:04 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Master003 kirjutas:
Kui raha mujale pole panna siis anna minna



Tänan :lol:

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 22:05 
Eemal

Liitunud: 16.03.2009 0:25
Postitusi: 285
Asukoht: Tallinn
Just fyi, siin üks link mida me kord jeffiga koos lugesime:
http://neptune.spacebears.com/cars/stories/mobil1.html
Äkki pakub väike OT sõltumatu test veel veidi huvi :) (Lehekülje lõpus kokkuvõte).

Aga muidu... kus pildid on? :-D Muidu pole huvitav.

E: allolevatele küsimustele, kuna ei viitsi postitusi koguda siin ning OT'd, nagu sa mainisid arendada :)

Esiteks, küsimus väga ei olnud õli kvaliteedis hetkel (pealegi, Castrol>>Mobil1 ütleksid sina niikunii, seega, seda paremad tulemused peaksid sul olema).

Teiseks, USA'kad jep, nii, millele sa nüüd vihjad? Et nad on lollid? Hmm... ma vaatan, et nad on teinud õliteste. Kas keegi siinsetest foorumi tavakasutajatest on kordagi midagi sellist teinud? Jutt, mis siin lugeda võib on enamuses personaalsed arvamused, kellegil pole numbreid ette laduda. Selliseid USA'kaid usaldan ma küll päris palju rohkem...

Aga kuna sul savi on, siis mul ka :-D , lihtsalt mõtlesin, et sul on huvitav lugeda, nagu mainitud, sõltumatut (!) testi.

_________________
ECI


Viimati muutis ValgeKotkas, 29.07.2011 22:24, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 22:18 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Esiteks on see test tehtud Mobil1 õli kohta.
Teiseks on see test USA-kate poolt :lol:
Kolmandaks sõidan ma ainult Castrol mootoriõliga ja Valvoline silla-kasti õlidega, mõeldud koormustega autodele.
Neljandaks on mul sellest testist savi.

Iga tootja võib täpselt selliste testi tulemustega välja tulla nagu ta tahab ja tema müügile kasulikum on.
Väidan, et Maailma number 1 auto on Renault Megane. Kõik teised auto tootjad imevad vilinad.

Mis auto peal test sooritati? Mis tingimused olid? Kui suur koormus oli? Kas test viidi läbi sõltumatu institutsiooni poolt jne jne jne...

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Viimati muutis mitsu_manic, 01.09.2011 20:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 29.07.2011 23:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.02.2009 22:55
Postitusi: 394
Asukoht: Tallinn
Vahepeal tekib küsimus et kas see kõik on ikka päris :D :lol: Väga emotsionaalne, :o Aga jah, tore et auto eest hoolitsetakse... ja nelivedused turbokad on üldiselt ägedad... ega midagi, neljapäeval ülemistes siis :D

_________________
BMW E92 COUPE 335xi
"Küla laadija rästik" :D


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 30.07.2011 0:24 
Eemal

Liitunud: 23.10.2005 19:46
Postitusi: 215
Asukoht: Läänemaa
kui tihti jahutusvedelikku vahetad ?

_________________
www.eci.ee - Jaapani autode varuosad.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 30.07.2011 11:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
vahepealset teksti ei viitsi lugeda, aga sellised lohisevad teemad tulevad tegelt su enda kehvast kirjutusoskusest - absoluutselt kõik said aru,et sa vahetad õli lihtsalt 1000-2000km tagant mis on ilmselgelt mõttetu tegevus.

See pisiasi,et vahepeal kõiki asju korduvalt lahti võtnud ja remontinud see pisiasi jäi mainimata eksole või mis... see on loogiline,et siis uus õli sisse. Ja samas on btw jeffi-l ka õigus nende õli omaduste kohapealt.

Ma arvan,et ma ei ole sõitnud üle 5000-de sama õliga kuna suvel lihtsalt ei sõida rohkem ja ainult talviti ehitan ja mootor käib ka siis lahti vahest natuke. Aga samas ma ei põeks ka,kui tehasenormi ületaks, muud midagi. :)

castroli õlidega siin mitmetel eestis suht kehvad kogemused nagu lugenud olen,viiteid ei oska anda. Endal vist liquy moly kuna sain hea hinnaga .

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 30.07.2011 13:53 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Kõik ei tule meelde,et kohe kirjutada ning savi.

Miks see päris ei tundu?? Või mis?
Jahutusvedelik on ka siiani igakord uus läinud. Seekord ma Ülemistele ei jõudnud, jahutusvedeliku lõdvik andis saba, ning kohe uut ka kuskilt ei saanud. Et siis ka nüüd läheb uus jahutusvedelik sisse, kuna vana enam ei ole :-D

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 30.07.2011 20:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2006 20:47
Postitusi: 541
Asukoht: tallinn/lähiümbrus
Tsiteeri:
Kuna asi pole üldse eriti stock, siis tehase 147kw on ületatud. Dynos käinud pole, kuid sinna 160-170kw kanti ta peaks hetkel jääma. EI hakka üle paisutama hetkel neid hobuseid siin.


Ma ei suutnud kuskilt välja lugeda, mis siis tehtud on? Lihtsalt boosti tõstetud??

_________________
Impreza GT `98 (Ex)
Impreza STi `06


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 30.07.2011 23:27 
Eemal

Liitunud: 03.12.2009 19:22
Postitusi: 496
Pm loe korra veel ja saad numbriteks 560cc, EVO IX pihustid 4 düüsiga. Stockis muidu 450cc, 1 düüsiga.
Jah, ning ka boosti tõstetud, ja custom väljalase (pool veel) stock 2", mul 2.5". Sisselase samuti stock 2", mul aga 2,5".
Cooleriks 200sx oma, side mounted.

Editeerin veel esimest posti, et saaksite kohe aimu, mis masin on ja mis tehtud.
Nädala pärast peaks minema ka uus Walbro 255lp/h pump. Vana jääb WOTis lahjaks.
Samuti tellin USA-st täieliku uue jahutusvedeliku voolikute komplekti.

_________________
Daily stock 400hp/620Nm


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 31.07.2011 10:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
mitsu_manic kirjutas:
PmVana jääb WOTis lahjaks.


Millest sa järeldad, et asi on pumbas ja mitte aju seades?

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 61 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 70 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11