Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 10.05.2024 21:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 110 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 9:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.12.2006 18:01
Postitusi: 41
Asukoht: Evo istmel
Maik kirjutas:
Miks sa seda üldse teha tahad ? Enne sõitis ju auto niisamagi, midagi eriti muutnud ju pole... õhk läheb niisamagi välja ju ka pregu alt ja kapoti ülaservadest...

Saaks aru,et 2 suurt suurt fööni seal kapoti all oleks... võib olemine väga kuumaks minna. 1 pisuke turbo ei tee midagi hullemaks seal väga arvan...


Mis mõttes sõitis auto niisamagi, mu teada ei ole see auto kunagi veel selle motoga sõitnud.
Turbo ei tule jah kaalikas aga auto võiks saada nii nagu peab, et kasutuses igapäevaselt ja toimetaks hästi.

_________________
Mitsubishi Lancer Evo 6
Mitsubishi Lancer Evo 2
Opel Omega MV6


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 11:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
Ega "ülemõtlemine" ja overerngineering kah ju hea pole imho.
Paljud turboautod sõidavad niisama ringi,antud autol on veel väga suur ninaosa avad mis jahutavad kõik kohe maha... a noh, see on minu arvamus ainult, ise vajadust ei näe selle jaoks.

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 11:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.02.2005 17:43
Postitusi: 760
Maik kirjutas:
Ega "ülemõtlemine" ja overerngineering kah ju hea pole imho.
Paljud turboautod sõidavad niisama ringi,antud autol on veel väga suur ninaosa avad mis jahutavad kõik kohe maha... a noh, see on minu arvamus ainult, ise vajadust ei näe selle jaoks.


Suured avad tähendab palju kuuma õhku kapotialla. Mis moodi see õhukogus sealt sinu arust minema juhitakse? Auto ehitusel tuleb mitu sammu ette mõelda ;)

_________________
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
Õhk läheb üldjuhul auto alla,suurematel kiirustel või esiklaasi peale (kui seal just head tihendit pole või nii pandud,et ei läheks). loen,et päris paljud tõstavad kapoti tagaotsa kõrgemale sellepärast.

Sellel autol tuleb turbo vist? kapoti etteotsa? Igapäeva autodel eeldaks siis,et kohapeal võib just see kuumenemise probleem tekkida. Subarutel kah see kapoti scoop rohkem kohapeal seismise tarvis,et üle ei kuumeneks mootoriruum

effektiivseim meetod on siiski torukollede keraamiline katmine+kuumakindel toruteip ümber. Ja hinna-keerukuse poolest ka ei midagi ületamatut.

Iseenesest niipalju,kui ma enda IC-d katsunud olen, on see küll koguaeg suht jahe olnud btw. Ma ei tea ,kui kuumaks need turbokatel lähevad?

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 14:12 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.02.2005 17:43
Postitusi: 760
Kuum õhk ikka üldjuhul tõuseb ülesse. Selleks et see õhk sinna toppama ei jääks tehakse kapoti tagaosas tõesti mootoriruumiga vahe sisse.
Subarutel on scoop selleks, et vahejahutit sõites jahutada - cooler asub otse scoobi all.
Kapotile tehakse lõhesid jne asju selleks, et mootoriruumi jahutada. Kui seal ikka väga kuumaks läheb ja vahejahutist läbinud õhk uuesti ülesse kuumutatakse siis suurem detonatsiooni oht ja ei saavutata oodatud jõudusi.
Radikas õhkab ~90c kuumust, turbo-kolle ja summuti annavad seel väga suure küttekeha. Oled pärast 30min sõitmist mootoriplokki, kaant jne käega katsunud? Õhk on ainus mis seda mingisuguselgi määral jahutab, kui projekti masinat teha siis võiks sellele kohe mõelda. Kapotil ribid kiirendavad õhu liikuvust ja jahutus effekt on suurem.

_________________
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 14:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
Marko, kas sa natukenegi tead, kuidas õhuvoolud auto kapotil käituvad?
Kuhu tekib ülerõhk, kuhu alarõhk... Uuri vähe seda maailma, vaatame, kuhu sa siis avad teha tahaksid kapotti ;)

_________________
TurboLestaKala | JAM Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.05.2009 14:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
Kahjuks täiesti OFFTOPIC,aga
ma pakun oma täiesti 0 teadmistega,et see õhk mis peale IC soojeneb tänu torustiku mõjule ja tänu sellele,et kapoti all on natuke palav, see ei ületa äkki ühte kraadigi, ma lihstalt ei suuda uskuda,et õhk mis kiireltkiirelt läbib ala max meeter maad tõuseks oluliselt tänu sellele,et toru on näiteks 50-100 kraadi soe

ma endal korra vaatasin,et iat tempid olid 120+@6000rpm ,aga see krt oli vist Farhenheitides...

see kapoti ja õhu käitumine on jah suht keeruline teema ja kuna ma nende pärast ise väga ei pabista (kuigi mul suht kinnine kõik) , siis ma ei viitsi süviti ennast neis ka harida momendil. Töötab siis töötab.

aga lugemiseks:
http://www.rs25.com/forums/f105/t86074- ... seful.html
http://www.autospeed.com/cms/search/ind ... ts&x=0&y=0

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 11:55 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.02.2005 17:43
Postitusi: 760
mart154 ole hea ja räägi oma kogemustest. Ma tõesti ei ole mõõtnud ega arvutanud mis keerised jne seal on. Astral on põhja all kate mis katab kogu põhja kinni, sealt küll meeletuid keeriseid tulla ei tohiks. Jõuga läheb ka karu mesipuuse, õhku pressitakse eest sisse ja kuhugi peab ta minema. Teada on see, et õhk püüab liikuda sinna mis kohast ta paremini välja pääseb. Füüsiline nähtus on et kuum õhk tõuseb ülesse, jahtub ja vajub alla tagasi.
Kui sul tegelik õhuvool kapotiall teada siis palun selgita, võimalik tõesti et vaja uued tuulutuse avad teha.
Paraku õhk mis läbib kuuma keskkonna soojeneb.

_________________
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 12:13 
Eemal

Liitunud: 29.10.2006 15:56
Postitusi: 656
Asukoht: Lõuna
Üldjuhul ta nii on, et auto ninas on suurem rõhk ja kapoti eesosas ning keskel on väiksem, siis kapoti tagaosas jälle suurem.
Pilt

Mõistlikum on ikka auto alt kinnine teha ja võimalikult madal ning suure põllega, siis pääseb vähem õhku auto alla ja õhutakistus ning aerodünaamiline tõstejõud vähenevad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 13:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
Pilt seletab enamuse ära juba...

Aga minu kogemused on nii, et augud tuleks kohe vahetult radika taha teha kapotti - st võimalikult ette otsa - seal tekib rõhulang.
(VT. joonisel u. mersu "sihiku" kohal sinie laik.)



Kapoti tagant otsast hakkas hoopiski õhku sisse "imema"/"pressima"

Kapoti tagaserva tehtud aukudega saime ~100kmh kapoti alla sellise rõhu, et kapott deformeerus :)

See kusjuures antud mersu pildilt nii selgelt välja ei paistagi, aga eks see sõltub ka autost.

_________________
TurboLestaKala | JAM Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 14:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
soovitav on enne ära mõõta, autoti võib see natuke erineda.
Sel pidil peaks kõik sinakast lillani olema alarõhk.
Kui kapotti tagaserva piisavalt tõsta, tõuseb kapoti peal rõhk ja tuuleklaasil peaks ülerõhk langema. Sama lugu igasuguste skoopidega. Paned skoobi ette ja tekitad ise vaakumi. Mõistlik siiski skoop kah juba õige koha peale panna.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 15:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.10.2005 20:12
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
noh jah, nii hull see asi nüüd ka ei ole. On piisavalt palju autosid mis sõidavad turboga ja on täiesti stock välimsuega, midagi ei ole tehtud. Sellel autol on originaalis juba väiksed avad, mis peaks ka asja parandama. Esialgu ei tule ühtegi ava ega muud värki sinna juurde.

Calibra, millel sama moto on ju tavaline, ei ole midagi häda.

_________________
WWW.FASTIME.EE
Kõik vajalik kiireks sõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 16:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
ott5 kirjutas:
Calibra, millel sama moto on ju tavaline, ei ole midagi häda.
Calibral pole midagi tavalist, tolle kõhualuse ja esipampri kujuga on insenerid tuhendeid tunde vaeva näinud ;) Ta nii voolujooneline, et ülerõhk tekib üldse taha poole :lol:

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.05.2009 17:32 
Eemal

Liitunud: 29.10.2006 15:56
Postitusi: 656
Asukoht: Lõuna
Astrona kirjutas:
ott5 kirjutas:
Calibra, millel sama moto on ju tavaline, ei ole midagi häda.
Calibral pole midagi tavalist, tolle kõhualuse ja esipampri kujuga on insenerid tuhendeid tunde vaeva näinud ;)
Ta nii voolujooneline, et ülerõhk tekib üldse taha poole :lol:


Kaliiber liigub edasi reaktiivjõul :lol:
Tegelt kah - palju teatakse autosid, mille 85 kW lubaksid pikalt üle 200 kmh lasta ? 8)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.05.2009 23:40 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.10.2005 20:12
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
veidi uuemat materjali kah, kapotialune värvitud, nüüd läheb moto peale panemiseks.

Velje proov ka, kõik sobib (Y)

Pilt

Pilt

_________________
WWW.FASTIME.EE
Kõik vajalik kiireks sõiduks


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 110 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 39 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11