Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 17:33

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 01.02.2018 18:37 
Eemal

Liitunud: 12.07.2011 12:20
Postitusi: 36
Tere :) Teen ka oma "uuest" hobikast teema.
Olen otsinud vanat japsi juba üsna pikalt, Supra käis küll mõttest läbi kuid polnud ennem väga kokkupuudet olnud. Eriti MK3-ga, olen näinud oma silmaga ja sellega ka asi piirdus. Masin seisis Märjamaa kandis ja nagu ma mäletan siis aastaid. Kuna sõbra sõber jne teadis kedagi, kes teadis omaniku, sain suht murevabalt kontakti. Uurisin ja vestelesin omanikuga ja sain diilile. Võtsin ära :-D
Autost siis nii palju.
Toyota Supra, esmane reg. aastal 1989. Eestisse on tulnud ta Saksamaalt ja aastal 2006. Sain autoga kaasa ka mingi hooldusraamatu, mis kattis minumeelest 0km- 145k km-ni. Hetkel 177k kellal(pole päris kindel, et see ka õige on), kuid see pole ka tähtis. Mootoriks on 7M-GTE ehk 3L turbokas. Manuaal kast, tundub, et ka LSD diff. Targa kerega, mingi aeg ilmselt üle värvitud. Kere on üldiselt väga viisakas. Sisu tahab pisut tegemist, esiistmed on pisut katki. Aga ei midagi hullu. Hetkel ei sõida, kuna väljalase puudu. Muu kõik toimis. Kaasa sain palju juppe, sisuliselt terve ühe 7M-i sain kaasa :-D, pluss klaase,liiste, kere detaile jne. Mootoris väidetavalt ARP pea poldid, Cometic tihend, paagis walbro vms(omanik polnud ise ka kindel), suurem cooler, AEM aju oli kunagi(juhtmestik), AEM o2 sensor. Nipetnäpet veel. Leidsin autost ka 2012 aasta dünolehe ka. Tõmme oli teostatud TTK-s ja tagarattast oli 453HP. Natuke pidi ikka liikuma :-D
Nii, mis edasi.
Mootori kiskusin maha. Ja ootab pukka panemist. Sisu panen kangema, teen uue kolde ja tuleb ka uus juhtmestik ja aju. Aga kõik jooksvalt.
Panen paar föönipilti ka.

Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 02.02.2018 12:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.04.2012 23:39
Postitusi: 647
Asukoht: Keila
Tore, et üks mk3 supra jälle elule pihutakse.

Aga mis sa sest mootorist kohe lahti võtad, kui toimib? Kannatab originaal sisuga päris ilusat jõudu ju. Või on miskid suuremad plaanid?

Mis turbo vahel oli?

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 02.02.2018 16:03 
Eemal

Liitunud: 12.07.2011 12:20
Postitusi: 36
cb4_335 kirjutas:
Tore, et üks mk3 supra jälle elule pihutakse.

Aga mis sa sest mootorist kohe lahti võtad, kui toimib? Kannatab originaal sisuga päris ilusat jõudu ju. Või on miskid suuremad plaanid?

Mis turbo vahel oli?


Sihin natuke suuremaid numbreid, ideaalis tahan kuskil 600 jõudu mootorist võtta. Kolb tõenäoliselt jääb stock, kepsu panen kangema ja liugur tuleb ka tsipa kangem. Turbiin oli Holset, mis täpselt, ei tea. Uus tuleb ka tõenäoliselt kas Holset või Borg. Katsun täna kasti maha kiskuda, vaadata, mis seda jõudu eelnevalt üldse kinni pidas. Ilmselt aitab sidurit ka veits kaasa :-D


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 16.02.2018 11:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 11:51
Postitusi: 342
Asukoht: Tln 53 814 024
Kes starioni ehitab?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 17.02.2018 19:13 
Eemal

Liitunud: 12.07.2011 12:20
Postitusi: 36
eclipse kirjutas:
Kes starioni ehitab?
Mina aga see suht sekundaarne projekt. Ennem driftikas (E28 2JZ-GTE), siis Supra, siis Starion. Sain alles tal dokendid korda, sellega oli ka omaette ooper. Aga see selleks. Mis 7M puutub siis siduri koha pealt olen suht nõutu hetkel, pean veits seedima. PM arvan, et kas nr.1-panen originaal siduri, korvi veits proovin timmida pluss kettale kangemad katted ja seda ka kõik juhul kui jään 450-500hp juurde. VÕI BMW disla kast, kustom hooratas ja nt sre765 kombo. Aga mõtlen veel. Hetke seisuga mootor kokku laotud taas, siitsealt nokitud. (Keps hetkel jäi stock siiski)


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 18.02.2018 2:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.04.2012 23:39
Postitusi: 647
Asukoht: Keila
Räägi lähemalt. NIng mõni pilt ehk ka?! :)

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 18.02.2018 10:20 
Eemal

Liitunud: 23.10.2005 19:46
Postitusi: 215
Asukoht: Läänemaa
C_Vaher kirjutas:
eclipse kirjutas:
Kes starioni ehitab?
Mina aga see suht sekundaarne projekt. Ennem driftikas (E28 2JZ-GTE), siis Supra, siis Starion. Sain alles tal dokendid korda, sellega oli ka omaette ooper. Aga see selleks. Mis 7M puutub siis siduri koha pealt olen suht nõutu hetkel, pean veits seedima. PM arvan, et kas nr.1-panen originaal siduri, korvi veits proovin timmida pluss kettale kangemad katted ja seda ka kõik juhul kui jään 450-500hp juurde. VÕI BMW disla kast, kustom hooratas ja nt sre765 kombo. Aga mõtlen veel. Hetke seisuga mootor kokku laotud taas, siitsealt nokitud. (Keps hetkel jäi stock siiski)

Kui vahetad r154 kasti bmw oma vastu välja siis oled küll väga vale auto ostnud. Võin kasti ära osta :)

_________________
www.eci.ee - Jaapani autode varuosad.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 20.02.2018 5:16 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.12.2004 20:27
Postitusi: 833
Asukoht: Tartu
Tere. Kas bmw diisli kastide ülekannetega oled ka tutvunud? 3.0d 5k kastil on viimane käik 1.0 ja 6k kastil 0.84. supra r154 kastil 5 0.75. Kiiruse kadu saab olema korralik. Esimesest käigust ei maksa rääkidagi. Bmwl on see mõlemal 5+, supral 3.3. Või kavatsed sinna ka bmw diffri alla visata et kmh kompenseerida?
Kui sulle ei meeldi sõita piirajas 215kmh siis unusta bemmi diisli kast, juhul kui sa ei pane ka bemmi diffrit. Äärmisel juhul m3 kast aga ka tolle ülekanded on üsna mööda japsi diffrite suhtes.

_________________
CA18DET best et 11.1s 205kmh


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 20.02.2018 14:19 
Eemal

Liitunud: 12.07.2011 12:20
Postitusi: 36
wilson kirjutas:
C_Vaher kirjutas:
eclipse kirjutas:
Kes starioni ehitab?
Mina aga see suht sekundaarne projekt. Ennem driftikas (E28 2JZ-GTE), siis Supra, siis Starion. Sain alles tal dokendid korda, sellega oli ka omaette ooper. Aga see selleks. Mis 7M puutub siis siduri koha pealt olen suht nõutu hetkel, pean veits seedima. PM arvan, et kas nr.1-panen originaal siduri, korvi veits proovin timmida pluss kettale kangemad katted ja seda ka kõik juhul kui jään 450-500hp juurde. VÕI BMW disla kast, kustom hooratas ja nt sre765 kombo. Aga mõtlen veel. Hetke seisuga mootor kokku laotud taas, siitsealt nokitud. (Keps hetkel jäi stock siiski)

Kui vahetad r154 kasti bmw oma vastu välja siis oled küll väga vale auto ostnud. Võin kasti ära osta :)

Ei ole veel keegi midagi vahetanud. Pigem pidasin vastupidavust silmas aga noh jah ülekannete peale ei mõelnud, sorry. Järgmine kord kui midagi ostan, küsin sult nõu :) Kast pole müügiks :)
zoom1 kirjutas:
Tere. Kas bmw diisli kastide ülekannetega oled ka tutvunud? 3.0d 5k kastil on viimane käik 1.0 ja 6k kastil 0.84. supra r154 kastil 5 0.75. Kiiruse kadu saab olema korralik. Esimesest käigust ei maksa rääkidagi. Bmwl on see mõlemal 5+, supral 3.3. Või kavatsed sinna ka bmw diffri alla visata et kmh kompenseerida?
Kui sulle ei meeldi sõita piirajas 215kmh siis unusta bemmi diisli kast, juhul kui sa ei pane ka bemmi diffrit. Äärmisel juhul m3 kast aga ka tolle ülekanded on üsna mööda japsi diffrite suhtes.

Ei vast jääb ikka originaal, pole kuskil öelnud, et kindlasti vahetan välja :) Küll selle siduri ka krt urgitsen kuskilt :-D Aga jah bmw ülekannetega olen kursis, toyota omadega küll mitte. Eks vaikselt paneb kõrvataha seda infi :-D


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 20.02.2018 21:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.02.2009 23:35
Postitusi: 226
Asukoht: Tallinna lähiümbrus
:-D :-D :-D mina tegin selle pilli kunagi... ja ära seda viga küll tee, et vahetad selle kasti välja, see üx maailma parimatest ja tugevamatest kastidest!!!


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.02.2018 17:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.04.2012 23:39
Postitusi: 647
Asukoht: Keila
MK3TURBO kirjutas:
:-D :-D :-D mina tegin selle pilli kunagi... ja ära seda viga küll tee, et vahetad selle kasti välja, see üx maailma parimatest ja tugevamatest kastidest!!!



Tahtsin seda just õelda, et tegu on ligi 1000.- maksva kastiga. Ning ilmselt on sellel kallil hinnal oma põhjus. See kast ikka väga tugev. 700Hp elavad ka selle kastiga veel kenasti. Difri lagi on 600hp, kasti lagi on kaugemal. Nii on usa foorumites kirjas. Oleneb muidugu kuidas nendega ümber käia.

_________________
Ma ei ole agressiivne juht, olen lihtsalt võistlushimuline.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 26.02.2018 21:31 
Eemal

Liitunud: 11.09.2009 19:34
Postitusi: 63
Asukoht: Eesti
Miks TRD?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 27.02.2018 13:41 
Eemal

Liitunud: 23.10.2005 19:46
Postitusi: 215
Asukoht: Läänemaa
flm kirjutas:
Miks TRD?

TRD märk on iluvõre küljes

_________________
www.eci.ee - Jaapani autode varuosad.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 19.03.2018 0:23 
Eemal

Liitunud: 16.03.2009 0:25
Postitusi: 285
Asukoht: Tallinn
Tsau!
Kui terve 7m lisaks kaasa said, ega originaalpihusteid pole?
Iseenesest kui sa 600 heppa tahad saada, siis sul niikunii neist ei piisa - ehk kas on ühte komplekti müüa? :)

Lõpuks tehakse see pill ka korda, tubli!

terv,
Jüri

_________________
ECI


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 21.03.2018 12:22 
Eemal

Liitunud: 12.07.2011 12:20
Postitusi: 36
ValgeKotkas kirjutas:
Tsau!
Kui terve 7m lisaks kaasa said, ega originaalpihusteid pole?
Iseenesest kui sa 600 heppa tahad saada, siis sul niikunii neist ei piisa - ehk kas on ühte komplekti müüa? :)

Lõpuks tehakse see pill ka korda, tubli!

terv,
Jüri

Tsau, tänud.
Mul peaks isegi 2 setti pihusteid olema. Vaatan õhtul üle ja annan teada sulle jep.
Orig. pihusteid kasutama ei jää.
Hetke seisuga kohale jōudnud turbo, milleks on BorgWarner S300 seeria, hooratta ARPid, survekas ning ACT Extreme korv. Palju on veel puudu kuid vaikselt tilgub. Ketas peaks ka see nädal ära tulema, niiet ma saan mootori pm tagasi visata.
Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 27 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11