Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 27.04.2024 9:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 25.06.2013 22:14 
Eemal

Liitunud: 25.06.2013 21:20
Postitusi: 2
Tere turboklubi,
ma olen aastaid jälginud seda foorumit ja nüüd võtsin julguse kokku ja ostsin endale auto mille mootor on turbo ülelaadimisega. Minu auto ajalugu on siiani piirdunud erinevate VW golfidega mis on olnud vabalt hingavad, aga kuna ma teenin elatist laevamehaanikuna siis olen väga tuttav turbo ülelaadimise kasulikkusest ning saigi endale valitud hästi omanäoline masin, Saab 9-5. Mudel on 2.3 turbo kõige rahulikum variant 125 kW, auto väljalaskeaasta 1997. Varustuse poolest on minu meelest tegu igati korraliku autoga, aero mudeliga võrreldes on puudu elektriistmed, katuseluuk, parkimisandurid ja esiistmete ventilatsioon, muus osas on kõik muu mulle vajalik olemas. Auto teeb eriti omanäoliseks selle ajalugu, eelmine omanik oli üks vene uusrikas kelle igapäevasõidukiks on Audi S6 V10, see saab sai valitud pere teiseks autoks millega sõideti ülimalt vähe, aastal 2012 tervelt 1500 km, sellel aastal 700 km. Kuna sellel vene noormehel puudus teadmine raha väärtusest siis ta ostis auto 2500 euro eest, ta investeeris sellesse uue mootori ja turbo näol umbes 6000 eurot ja ta müüs selle mulle 1650 euro eest, eks siis on tema kahjum on minu kasum. OK, tegelikult on autol erinevaid vigu ja probleeme küllaga, sellest ka hind. Esiteks on kere täis kriime ja roostetäppe, või siis täpsemalt värvikahjustusi sest kere on tsingitud, veljed on küll korralikud saabi 16 tolli originaalid kuid nad vajavad taastamist. Mehaaniliselt on auto peaaegu täiesti korras, vaja on ainult uued tagapidurid ja osad vaakumi voolikud on suht kulunud mis viskab mulle välja CHECK ENGINE märguande. Suurimaks probleemiks on praeguse ilmaga katkine kliimaseade, vahetust vajab kompressor. Lisaks tähelepanelikud teist märkavad et keskkonsoolist puudub pardaarvuti, see on praegu saabianti nimelises kohas paranduses. Siis paar pilti ka:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Tulevikuplaanidest niipalju et kuna tegu on omanäolise autoga millel omanäoline ajalugu siis plaan on seda autot hoida korras ja alles. Esiteks on juba aeg kinni pandud et parandada kliimaseade ning kõrvaldada ka muud puudujäägid. Tulevikuplaanides tahaks leida autole korralikud 9-5 aero veljed ning kui rahaline olukord lubab auto üle värvida. Ka on juba hakanud liikuma peas mõtted et teha auto natuke võimsamaks, kuna detailide poolest on mootor vist sama mis 9-5 aero, ehk siis mingi 170-180 kW.
Aga see selleks, loodan et saan varsti rohkem huvitavat auto kohta lisada, nägemiseni!


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 27.06.2013 15:54 
Eemal

Liitunud: 25.06.2013 21:20
Postitusi: 2
Tervist
Sain siis vahepeal autole tagasi pardakompuutri mille parandus oli viga arvestades kallis aga seeeest tean ma nüüd kui palju kütust ma kasutan, või siis kui palju arvab auto et ma kütust kasutan.
Pilt
Pean tõdema et peale kütusekulu ja järelejäänud läbisõidu on ülejäänud funktsioonid suht kasutud. Samuti ma leidsin erinevaid Saabi pilte vaadates et kapotialust saaks muuta ilusamaks kasutades plastikkatet akul ja sisselaskel.
Pilt
Muus osas ma olen saanud autot nüüd natuke aega kasutada ning esmane mulje on igati positiivne. Auto on mugav, mitte eriti kiire (turboviivitus ja hästi vanamoeline 4 käiguline käigukast) kuid mulle sellest piisab, kütusekulu võiks olla väiksem (12-13) kuid see on vist minu enda viga ning oma vanuse kohta päris kena ja moodne, kõik minu autovõhikutest tuttavad panevad auto vanust arvates umbes kümne aastaga mööda. Samuti tuleb minu laiskusele kasuks automaatkast ja kiirushoidja. Minu suurim kriitika on kõrgevõitu tagumik mis piirab parkides nähtavust ning tagapidurid mis on hakanud tegema rohkem häält, aga see saab varsti parandatud.
Nägemiseni


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 58 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11