Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 16.06.2024 5:20

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 126 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2007 18:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.12.2005 11:21
Postitusi: 711
Laisu kirjutas:
keegi ei karda seda kasti, lihtsalt automaat kastiga on sõidumõnu nullilähedane ning ka sõiduvõtted on suht piiratud.


jah, ringrajal

linnas ja niisama pullitehes on automaatkast samahea kui manuaal, lihtsalt oskused vajavad ümberõppimist. seda automaatkasti hala ajavad inimesed kes pole oma elus kordagi võimsa mootori ja automaatkastiga autot omanud.

pigem on automaatkasti vastupidavus ning hooldus/remont sellised küsitava väärtusega asjad , erti nii vana auto puhul.

olavi

_________________
(Varuosad & Tuuning) CARSHOP.EE - KÕIGE SOODSAMAD VARUOSAD !
telefon 6701222 www.carshop.ee 24H | päringud ja hinnasoovid info@carshop.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2007 20:12 
Eemal

Liitunud: 20.05.2005 9:40
Postitusi: 395
14 puhul on näiteks veerandmiilil autokast parem, ülekanded sobilikumad ja sõidud stabiilsemad. 06 suvel Joonas sõitis pidevalt madalat 13 aega. Mina enda ca 60-70hj võimsama mootoriga sain hädaga 13 keskele - esimese käigu ülekanne on nii hull, et tänavarehviga stardi kuidas tahad aga nagu rõhk taha tuleb on rattad ringi ja sekundiga mootor piirajas. Seega teatud olukordades on S-kere Nissanitel autokast isegi parem.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.11.2007 20:53 
Eemal

Liitunud: 29.07.2007 22:41
Postitusi: 1100
Asukoht: tartumaa nõo lähistel
no plaan on, et manuaal kast alla istutada kuid see on nii suur töö, et see jääb mätta kuivamist ootama juba

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2007 1:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 08.09.2006 21:16
Postitusi: 451
Asukoht: Saue/Tallinn
parm kirjutas:
seda automaatkasti hala ajavad inimesed kes pole oma elus kordagi võimsa mootori ja automaatkastiga autot omanud.



124kw on sul võimas või?? olen omanud s13-st nii manuaali kui ka automaati ning never ei vali hobiautoks automaati endale. Sa ei saa käikudega niimoodi mängida jne. Kui konkreetselt s13-st rääkida, siis maantel oli automaadiga küll parem, just eelmainitud ülekannete erinevuse pärast, nimelt olid maanteel pöörded madalamal kui manuaalil.

Veerandmiilil on automaadiga loomulikult lihtsam, kergem startida, käiguvahetusel ei saa eksida jne. Stock vs stock on manuaal stripipeal kiirem, seda nii tehaseandmete poolest kui ka reaalses elus.

Hobiautoks olgu manuaal ning igapäevasõiduks suurekubatuurine automaat.

_________________
200SX with Rb25det
http://www.es-racing.ee
http://www.es-wheels.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2007 17:35 
Eemal

Liitunud: 31.12.2006 14:12
Postitusi: 64
mul pole küll ühtegi halba sõna oma auto kohta millel samuti automaat aga jah kw on natuke rohkem ehk 206 :badgrin:
ja ei nuta üldse taga seda neegri tööd, et peaks sidurit talluma.
kui mootoril on võimu siis automaat on üle manuaali küll,
ja me ei räägi pidevatest rajal käimistest: kord nädalas või kaks korda kuus - ega sa ju isegi kulged sellega suht igapäevaseid radu - tööle, poodi, naistesse vms.

sama lugu, et enamus maastureid ei sõida metsas ja põllapeal ?

:roll:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2007 19:43 
Eemal

Liitunud: 04.12.2006 13:57
Postitusi: 236
jah teema iseenesest huvitav kumb on parem kas manuaal või auto eks ta rohkem ole ikka inimeses endas kellele meeldib üx kellele teine!Ja muidugi ka see et milleks ta autot kasutab :-D (piimatoomiseks et koffi ära ei jahtuks selle ajaga) kuigi jah suht huvitav olex nt automaadiga driftida :-D :-D sest ainuke viis mida siis kasutada saab on suht ainult kässar ja see ei kesta sul kaua siis :!: Kuigi jah seal vist isegi mingid numbrid ka et saab eraldi käike sisse lülitada( kunagi sai omatud nissan primerat selle vähemalt oli) ja kui nrd kasutada siis oli kiirendus isegi enam vähem kuigi jah 2,0 85 kwd egas midai erilist ei saand olla :-D :-D :-D
kuigi jah mina s13st ei tahaks automaati (aeg tagasi oli mul manuaal ja käike on tore vahetada) aga eks omanik ise ütleb mis ta masina eesmärk on kas drift või drag või piimatoomine :-D :-D :arrow:

_________________
s14 underconstruction


Viimati muutis stockrider, 13.11.2007 19:48, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.11.2007 19:45 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
uskumatu et täitsa lambist netis ringi surfates leiab üles auto millega endalgi 200km/h saavutatud :evil:
Oli sõbra auto ja no mul pole ausaltöeldes ühtegi halba sõna, automaatkast täitsa tore, kuigi kui terve elu siduripedaali ka tallatud siis veits imelik oli küll esimesed km :p
igatahes siis kui ma sõitsin siis minek oli super ja kõik normis, aga no mida mina 14 aastane tatikas tean super minekutest,ise sõidan siksiga :lol:
igatahes edu sellega :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.11.2007 1:12 
Eemal

Liitunud: 29.07.2007 22:41
Postitusi: 1100
Asukoht: tartumaa nõo lähistel
oda miks driftida ei saa??? automaadiga on driftida ka lihtsam... kuid driftimine peab jääma aninult mõistuse piiridesse kuna automaadil tahab õli jahtumist nagu ma siit foorumist oma küsimusele vastuse sain

ning manuaal kast tuleb arvatavasti järgmise poole aasta jooksul sest vaja ju väga palju jubinaid ära vahetada selleks

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.11.2007 16:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2006 10:37
Postitusi: 155
Asukoht: Kuressaare
kohapeal keerutamine ei ole drift.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.11.2007 18:20 
Eemal

Liitunud: 29.07.2007 22:41
Postitusi: 1100
Asukoht: tartumaa nõo lähistel
paluks siiski mokk kinni hoida teemal millest muffigi ei tea...

ning natukene loogilist mõtlemist

kui manuaal kastiga driftides lased enamasti pöörete piirajas siis automaat kast juba raiub käike edasi kuid sinul on 2 kätt rooli jaoks mitte ei pea rullnoka stiilis sõitma

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.11.2007 18:52 
Eemal

Liitunud: 22.03.2005 18:10
Postitusi: 385
Aigo kirjutas:
paluks siiski mokk kinni hoida teemal millest muffigi ei tea...

ning natukene loogilist mõtlemist

kui manuaal kastiga driftides lased enamasti pöörete piirajas siis automaat kast juba raiub käike edasi kuid sinul on 2 kätt rooli jaoks mitte ei pea rullnoka stiilis sõitma


Mis juhtub kui käiku vahetad - võimsus, mis ratasteni jõuab, on väiksem. Mida see omakorda tähendab? Ratas ei pruugi enam ringi käia ja autom. vahetab käigu jälle alla, kuid drift on juba rikutud.

Võibolla talvel, libedaga, on mootoril iga käiguga jõudu piisavalt, kuid suvel nii need lood ei ole.

Ning kui tihti sa üldse näed kedagi drifti käigus käike vahetamas?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.11.2007 1:34 
Eemal

Liitunud: 04.12.2006 13:57
Postitusi: 236
Aigo kirjutas:
paluks siiski mokk kinni hoida teemal millest muffigi ei tea...

ning natukene loogilist mõtlemist

kui manuaal kastiga driftides lased enamasti pöörete piirajas siis automaat kast juba raiub käike edasi kuid sinul on 2 kätt rooli jaoks mitte ei pea rullnoka stiilis sõitma


ma pole mingi proffessor aga siis tee mulle selgeks kuidas teha automaat kastiga nt shift locki :-D
ps pöördedpiirajas ongi asja mõnu ju :-D :-D

_________________
s14 underconstruction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.11.2007 14:15 
Eemal

Liitunud: 25.08.2007 16:34
Postitusi: 9
Asukoht: Tallinn
stockrider kirjutas:
Aigo kirjutas:
paluks siiski mokk kinni hoida teemal millest muffigi ei tea...

ning natukene loogilist mõtlemist

kui manuaal kastiga driftides lased enamasti pöörete piirajas siis automaat kast juba raiub käike edasi kuid sinul on 2 kätt rooli jaoks mitte ei pea rullnoka stiilis sõitma


ma pole mingi proffessor aga siis tee mulle selgeks kuidas teha automaat kastiga nt shift locki :-D
ps pöördedpiirajas ongi asja mõnu ju :-D :-D


clutch kick'i ka väga ei tee automaadiga...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.11.2007 2:12 
Eemal

Liitunud: 29.11.2004 16:18
Postitusi: 133
Käikude lukustamist vaja siis kannatab küll, ilma selleta ei kannata turbomootoriga aut kastiga sõita. Ja võimsus ei ole imo määrav sealjuures, lihtsalt vaja veidi gaasi juurde anda - mootor on kuskil krdi tühipööretel enam vähem, turbolag+ aut kasti "venimine" ja oledki juba läbi vastassuunavööndi ristmiku läbimas.
Võib olla mingid uuemad eriti efektiivsed antilag süsteemid nagu vw kompressor+turbo toimivad selles osas, pole proovind.

Aga jah niisama rahulikult kruisimiseks on aut parem ja metsas on ka way parem peaasi et jahutus hästi lahendatud on, kui mingit paska täis loobib radika ei jahuta enam midagi. :)

Väiksed chiki-brikid ja kannatab ehk driftida ka selle s13ga


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.11.2007 7:21 
Eemal

Liitunud: 29.07.2007 22:41
Postitusi: 1100
Asukoht: tartumaa nõo lähistel
ega tegelikult ongi plaan jõudumööda ehitada auto mitte driftimiseks vaid 402 meetri jaoks... õigemini plaan teha hea, võimas tänavaauto millega saaks alustuseks bracketit sõita ning eks näha ole mis tulevik toob

ja ma ei viitsi enam korrata, et autole tuleb manuaal kast kuid seda siis kui ilmad soojaks tagasi lähevad, kuna mul pole garaažis kütet hetkel

kuid oskab keegi listi midagi juurde lisada mis tuleks automaadilt üle manuaalile veel ära vahetada

kast, aju, hooratas, sidur, pedaalid, siduri süsteem(torud ja pumbad pluss sinna hulka kuuluv) käiguvahetus süsteem....

_________________
Pilt


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 126 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11