Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 14.05.2024 12:46

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

kas osta kambapeale?
Ei 19%  19%  [ 3 ]
Jah 81%  81%  [ 13 ]
Hääli kokku : 16
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K: viies ratas
PostitusPostitatud: 09.09.2005 8:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
Kuna audiophile teemas tuli se küsimus üles siis jätkaks seda siin.
Kui keegi teab hinnast midagi või oskab ideid anda kuidas teha..ise olen kunagi proovinud aga jäi katki..nimelt jalgratta spidomeetrist :D
aga andke teada kes oleks asja ostmisel käpp
arvane t segadust ei tuleks jne siis pekas ka ytleme kus se asuma hakkab-vältimaks hilisemaid pretensioone!
ja kes oma hääle paneb võiks kindlasti ka kommenteerida oma arvamust!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.09.2005 9:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 20:12
Postitusi: 664
Muidugi kõik oleneb ka hinnast. Kui see hind on väga mõistlik siis võiks ka endale osta e. siis kuni 3000 eek. Üle selle siis võiks mõni firma (ES Tuning, DC-ICE jne) selle osta ja siis seda vajadusel huvilistele rentida...

Tallinn ja Tartu võiksid olla asukohtadeks, mõlemas kohas siis oma asjad.

_________________
BMW 325i E30 2,8L stroker & BMW 328iA E36 Touring


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.09.2005 10:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
selline asi ka siia et kui ma teek svalmis softi poole koos anduriga kas on kedagi kes teeks ratta ja kinnitused?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.09.2005 11:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 20:12
Postitusi: 664
Ma pole oma ihusilmaga küll ühtegi sellist asja näinud aga teoreetiliselt peaks olema siis midagi sellist:

1) Kinnitus mille abil ratas kinnitada auto puksiiraasa külge
2) Suhteliselt suvaline jalgratta esiratas (va. maastikurehv)
3) Vana Riga võrri esihark (see oli vedrudega ette poole vetruv)

Andur külge, ratta ja arvuti vahele juhe, arvutisse soft ja ongi kogu muusika?

_________________
BMW 325i E30 2,8L stroker & BMW 328iA E36 Touring


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.09.2005 11:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
ega ta muud ei ole jah! Proovin täna veidiprogemist teha ja vaatan mis tuleb


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.09.2005 13:21 
Eemal

Liitunud: 08.05.2005 17:42
Postitusi: 119
Asukoht: tallinn
iseenesest ratastega olen ma palju tegelenud(sõitsin kunagi downhilli) ratta juppe vedeleb mul ka hunnikutes niiet oleks käpp asja valmis meisterdamisel, niiet kui sobib siis 56229769 on number ja räägib täpsemalt läbi mida kus ja kuidas.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.09.2005 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 20:12
Postitusi: 664
Selle ratta tegemisel on raua poole pealt vast kõige tähtsamad momendid:

1) Piisavalt universaalne kinnitus koos reguleerimise võimalusega et seda ratast saaks kinnitada suvalise auto külge (haake aasad on eri autodel eri nurkade all ja erinevatel kõrgustel)

2) Mingisugune vedrustuse käik, kuna auto tahes-tahtmata kaldub kiirendades taha poole ja ka teed ei ole meil ideaalselt siledad.

3) Andur ja lugeja paigutada võimalikult kaugele ratta tsentrist et saada täpsemaid andmeid.

_________________
BMW 325i E30 2,8L stroker & BMW 328iA E36 Touring


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 13:16 
Eemal

Liitunud: 08.05.2005 17:42
Postitusi: 119
Asukoht: tallinn
ma olen ühest sellisest viiendast rattast nüüd poole silmaga isegi pilti näind, ja seal ei olnud mingit vedrustust, lihtsalt kinnitus ise on selline mis laseb rattal liikuda igatepidi. ja minuarust see anduri asukoht oleneb sellest kui suur on ratas, see tuleb välja uurida kus see täps peab olema sest mnuidu hakkad saama valeandmeid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 15:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
tglt ei ole ju vahet! Vaata jalgratta spido..sa võid liigutada yles pooel v alla poole aga andur möödub samal ajal vastuvõtjast ainult et erineva kiirusega!


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 15:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 18:45
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
panter kirjutas:
tglt ei ole ju vahet! Vaata jalgratta spido..sa võid liigutada yles pooel v alla poole aga andur möödub samal ajal vastuvõtjast ainult et erineva kiirusega!

Pöörlemiskiiruses ei olegi vahet, sest olenemata kettal asuva punkti kaugusest ketta tsentrist möödub punkt lõikejoonest ikka samal ajahetkel. Aga kuna andurid on magnetipõhised, siis mida lühem on impulsi kestus, seda täpsem on kogutav informatsioon. Tsentri kõrval asuva magnetanduri impulss kestab kahtlemata kauem kui poole meetri kaugusel tsentrist asuva anduri impulss, sest magnet asub anduri mõjupiirkonnas kauem, mistõttu annab kaugemal asuv andur oluliselt täpsemaid andmeid...

_________________
Liikurid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 16:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 19:03
Postitusi: 236
Asukoht: Tallinn
see Riga hark minu vaimusilmas oleks toimiv, kuna liikumis-spetsiifika parem (rattal istudes siis alla ja ette) võrreldes tänapäeva maastikuratta amordiga (rattal istudes vaid alla).

kinnitus auto külge on paras kepp - pigem kas ei oleks võimalik teha kinnitust, mis küljelt ukse-klaasi vms küljes oleks? või siis tagaluugi -koopa vms servast küljele?

programm ei tohiks midagi keerulist olla - impulsse peaks saama lugeda ka puhtalt hyperterminaliga logides...

_________________
http://tatech.dc-ice.ee /// http://www.dc-ice.ee
Turbo- and supercharged engines suck in air, compress it and force it into the cylinders, NA engines just suck... ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 17:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 18:45
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
See amort seal ei aita minu arvates mitte midagi. See on konfigureeritud ikkagi nii, et normaalseks töötamiseks peab tal ratta (võrri) + inimese mass peal olema. Kui tal vertikaalne surve puudub, siis ei amortiseeri ta efektiivsel määral ja ratta põrkumist. Lihtsam variant on varustada ratas paksemat sorti rehviga ning sinna mingi 0,5at rõhku sisse lüüa. Ma ise arvan, et jalgratast (ehk siis meie puhul viiendat ratast :-D) pole mõtet leiutada, tehasetoodang on ikkagi välja arendatud, mitte lambist tekkinud. Parem sealt ¹nitti võtta.

Pealegi see põrkamine ei tee otseselt midagi halba, põrke käigus õhus viibitud ajal ei jõua ratta kiirus märgatavalt langeda ja auto liikumisest kiiremini ta füüsikalistel põhjustel samuti pöördesse minna ei saa. Või kui mingi takistuse tõttu korraks protsendikese jagu lähebki, siis ei sega see infokübe kogu mõõtmisprotsessi tulemust. Ainus häda, mida põrkamine teeb on, et ta tekitab liigset koormust ratta kinnitustele, aga sellest probleemist peaks üle saama. Kui tahtmine ise teha, siis võiks ehk kaaluda pagasiluugile kinnitatava jalgrattahoidja muretsemist, mille külge saab vajaliku armatuuri keevitada...

_________________
Liikurid


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 17:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 20:12
Postitusi: 664
Autolehel on ju selline ratas olemas. Järsku saab nende oma pildistada ja uurida, et siis sellest juba täpsem koopia teha...

_________________
BMW 325i E30 2,8L stroker & BMW 328iA E36 Touring


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.09.2005 22:26 
Eemal

Liitunud: 08.05.2005 17:42
Postitusi: 119
Asukoht: tallinn
panter kirjutas:
tglt ei ole ju vahet! Vaata jalgratta spido..sa võid liigutada yles pooel v alla poole aga andur möödub samal ajal vastuvõtjast ainult et erineva kiirusega!


Sry sul on õigus. ma ise mõtlesin natuke mööda selle asjaga, ajasin enda jaoks liiga keeruliseks.
Minu mõte töötavast vedrustusest oleks selline et vedru oleks kergelt pinges kui ratas on auto taha pandud, siis vedru surub ratast koguaeg natuke vastu maad ja mingit hüplemist ei toimu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 15.09.2005 0:18 
Eemal

Liitunud: 03.01.2005 12:41
Postitusi: 35
Asukoht: Tallinn
Üks mõte tekkis:
Millega seda viiendat ratast kalibreerida, et teada saada kas näitab õieti?

_________________
Loving the AWD


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 20 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 54 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11