Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 17:08

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 1:55 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
tervist turbohuvilised olen siis ka vaikselt hakanud huvituma tubodest ja nedega seonduvast-endast niipalju et ise pärit saaremaalt ja masinaks ford sierra bens 2.0 doch 88kw :) viimasel ajal on aga hakand huvitama selle turbotamine kuna mina seda kunagi varem teind ei ole et siis olekski palve et äkki keegi hakkajam mees kes sierrat turbotand edukalt natuke enda prjektist v tegemistest, räägiks,
töö nõuab kyll uut kollet ja ümbertegemisi (turbole sundõlituse tegemist ja veel mõnigaid töid) seeprst mainin ära et saadaval oleks mul ehk üks lancia thema 2,5 tdi turbo hetkel kyll ei tea kas kõik jupid autol pea v on ka midagi küljest roogitud aga kui saaks selle siis kas nagu üldse oleks mõtet sellist turbot panna jne??!
alla 1 bar rõhuga ehk peab doch mootor sierral vastu ??! ilma sisu välja vahetamata jne
seega võiks saada asjast üldisema selge pildi ntx kuidas kollet teha võiks, kuidas miskit paigutada v kinnitada jne..
kas turbo peab olema 1 kindals asendis v võib ta olla külili jne jne jne 1SÕNAGA SIERRAMEHED TURBOTAJAD KES VÄHEGI VIITSIVAD VÕIKSID ASJA LÄHEMALT SELGITADA...
selleks et ikka lihtsaid asju ei peaks tegema mõttetult keerukalt ja kallilt.
tänud ette ära...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 9:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.10.2005 20:12
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
https://www.google.ee/webhp?sourceid=ch ... ra%20turbo

ma arvan et nädalaks tööd. uuri ja loe.

_________________
WWW.FASTIME.EE
Kõik vajalik kiireks sõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 11:59 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
nagu ma ma aru saan siis tavapihustitega sealt õiget jõukasvu ei tule ja mootor jääb nö nälga, v on võimalik siis mingi rõhukasvuga saavutada võimsust tavapihustitega siiski näiteks 0,2 bar vms äkki ??
kui turbo saan ja muud jubinad see oleks esialgu ka kõik sest hetkel rahakott mootorisisu ja muid suuremaid ettevõtmisi ei luba :(


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 13:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.01.2007 20:53
Postitusi: 59
Asukoht: Harku
Alusta ms'ist, Astrona vist müütas ühte. Kaeva siit autode alt Mihkli sierra teema ka ülesse.

_________________
MB 300CE turbo '88


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 14:42 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
no lancia turbo saaks ma äkki suht soodsalt et äkki saaks ka seda veel kasutada pealegi kui saan veel koos muu mudruga oleks komptt maitsvam ja vähem jändamist ja juppide tagaajamist, :)
kuid just ehituse põhimõtte osas olen ma maalt ja paadiga :D
küsimus siiski hetkel kas turbot panna tavapihustitega seades on üldse mõtet....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 14:58 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.06.2014 20:33
Postitusi: 166
Enda kogemust ütleb seda, et alati alusta progetavast ajust. Kõige taskukohasem on Megasquirt.
Kui see on tehtud siis hakka edasi vaatama,

_________________
E30 2.8L turbo. 480 rwhp. Drifti auto
E30 2.8L turbo. 430 rwhp. Tänava/ kiirendus auto.
2013 Audi S4 440 whp.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 15:29 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
palju selline aju üldse maksab ning kas progred sobivad ja on mõeldud töötama tavapihustitele, tundub nagu ei ole siiski :?:
kuigi mainiks ära et esialgu tahaks teha sellise lihtsama turbotamise kus ei pea kõike välja vahetama piisab ka mõnest kw juurde,
noh mdea huupi et 88kw ntx mingi 95 vms.. teha ja arendada jõuab alati aga kohe korraga ei tahaks ette võtta suurt tööda kuna kogemus puudub ja masin peab jääma siiski sõiduvõimeliseks igapäevaks sest ma ise elan maal ja siin ilma ei saa parimagi tahtmise juures :D
tuhandet ega kahte tuhandet euri pole hetkel kuskilt võtta ehituseks heal juhul saaks ehk turbo koos kodinatega..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 03.06.2015 22:31 
Eemal

Liitunud: 13.04.2011 12:04
Postitusi: 42
Kirjuta lahti need "kodinad" mida sa arvad, et sul on vaja ja mis need sulle maksavad.
Turbo paigaldamine on kohe suur töö olenemata sellest, kas tahad 2kw või 20kw juurde.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 1:00 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
lõdvikud liited kinnitused ühendused asjad kõik mis sinna juurde käivad, nagu ikka
kallis töö on ta jah aga point ongi teada saada pm et kas tasub ette võtta üldse mingi tegemist kui mootor jääb nii nagu on
kui tavaseades turbopanek midagi ei anna siis loomulikult mul pole mõtet mina seda turbot koos juurdekuuluvaga heas usus minna maha kookima et äkki õnnestub midagi sellega nüüd omale arendada, :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 2:22 
Eemal

Liitunud: 29.10.2006 15:56
Postitusi: 656
Asukoht: Lõuna
Lõhnab selle järgi, et ei ole seda masinat mõtekas ehitama hakata.
Kui selliste teadmiste juures sinna turbo panna, siis selle autoga igapäevaselt enam ei sõida - pigem ei sőida üldse.
Proovi siit foorumist võimalikult palju lugeda ja siis küsi aasta pärast uuesti.

Tervitades


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 2:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.04.2009 0:49
Postitusi: 485
Asukoht: Tallinn
igapäeva autot nädalavahetusega turbotama hakata, et esamspäeval tööle sõita, oleks nii mõnelegi meistrilegi paras pähkel.
eksperimenteerime siiski projektiautoga. lihtsalt soe soovitus.

progeajud sobivad kõikidele autole. arvestada tuleb et juhtmestikku tuleb ilmselt ringi teha ja aju enda mootori järgi progeda. (ei ole päris nii lihtne, et viskad praamipealt auto suunas ja töötab.) fordide hingeelust ei tea suurt midagi, aga kui on sarnast mootorit tehtud ka laetuna, siis sellise auto aju saab ka juhtimiseks kasutada (VW perekonnas on G60 mootori aju, mida saab turbotamisel kasutada). aga nendega tasub ettevaatlik olla, kuna asi võib lõppeda sellega, et odavam oleks olnud lasta kellelgi MS paigaldada ja progeda. :-D

enamus meist ongi vist alustanud sedasi "heas usus".
"heausklikel" on sellearvelt ka kogemusi mida raamatust ei õpi.
samas ega ei tea kindlasti on ka raamatuid "How to blow your engine!" või "Check engine light not on? fix it!"
et hirutada ei taha aga eks see esimene lammas läheb ikka aiataha.

_________________
"fast , cheap and reliable...you can only pick two" Pilt


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 12:08 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
selge siis!- enamuse juttudest tuleb välja et siiski ei tasu mul seda ette võtma hakata eks ma ise ka arvasin, aga tänud :D kes väheke viitsisid asja seletada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 13:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2006 15:56
Postitusi: 85
Mis pullid, tee ikka ära.

Esimene nädalavahetus ehita turbole õlitus ja olenevalt turbost ka vesijahutus. Ühenda ajutilselt turbosse minev voolik ja sealt väljatulev voolik omavahel kokku, et õli ja jahutusvedelik ei lahkuks mootorist.
Teine nädalvahetus ehita valmis sisselaskekollektor, pane külge turbo, wastegate (odavam oleks ilmselt wastegatega turbo leida) ja ehita valmis väljalase, et kapotialune põlema ei läheks. Pane turbo külmale osale ajutiselt ette filter kui plaanid sõita kruusateel. Wastegatel võid ka vedru ajutiselt ära võtta, et rõhku ei tekiks.
Kolmas nädalavahetus ehita valmis sisselasketorustik ja ühenda see praeguse sisselaske kollektori külge.
Kui neljandaks nädalavahetuseks veel midagi mootorist alles on ja soovid ka väikest võimsusekasvu, pane wastegatele vedru tagasi, alguses kasuta võimalikult pehmet vedru, et rõhk minimaalselt tõuseks.
Kui viiendaks nädalavahetuseks veel midagi mootorist alles on, siis vaheta pihustid suurtemate vastu ja hakka vaikselt WG vedrule pinget peale panema, et rõhk tõuseks.
Kui kuuendaks nädalavahetuseks veel midagi mootorist alles on, siis vaheta originaalaju programmeeritava aju vastu.

Lihtne.

_________________
quattro was here


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 14:04 
Eemal

Liitunud: 03.06.2015 1:33
Postitusi: 12
soov oleks teha nii et sisselase jääks serral nii nagu on!!!, ja pean ütlema et mina pole lanciatega kokku puutnd seega pead ei anna mis tüüpi selle see turbo seal peal on, tean aind et mootor on 2,5turbodiisel.. mingi 80 kw kuskil vms.
sel juhul oleks lihtsam turbo õli tagasivool viia klapituppa ?! üldiselt olen kuulnud et tagasivool viiakse ka kohe alla karterisse et kuidas sellega, kuigi see oleneb rohkem turbost vist ikka.....


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: sierra doch turbotamine
PostitusPostitatud: 04.06.2015 15:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 12.10.2006 15:56
Postitusi: 85
Kui sa sisselaset ümber ei tee ja tahad autole turbo peale panna, siis kinnita see kas katusele või kapotile. Siis näevad kõik, et su auto on turbotatud. Tee endale ikka alustuseks selgeks kuidas turbo töötab ja mis asja point on. Kui tahad sellega lihtsalt salongi õhku puhuda, siis ei ole vaja sisselaset puudutada.

_________________
quattro was here


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 23 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11