Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 03.05.2024 20:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Silikoon/kummi lõdvikud
PostitusPostitatud: 25.04.2006 13:39 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.11.2004 18:41
Postitusi: 1533
Asukoht: Tallinn
Niisiis küsimus laiale ringile. Kustkohast ostsid sina enda autole näiteks cooleri jaoks lõdvikud ? Eelkõige huvitavad mind 90* põlvega lõdvikud, laos sees ilmselt meie tuuning poodides neid eriti ei ole ja hind on pealegi mõttetult kirves. Polegi tähtis, et nad ala siliconhoses.com omad oleks, põhiline, et oma töö ära teeksid. Panter rääkis midagi mingist rekka poodidest kus äkki võiks olla ? Teab äkki keegi täpsemalt kust võiks saada 2.5'' 90* nurgaga lõdvikuid.

Ragnar

_________________
Alfa Romeo Brera 3.6 JTS V6 Q4
Ex Fiat Coupè 16v Turbo 342hj/466nm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2006 14:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.11.2004 3:18
Postitusi: 145
Kohe Hüdroscandi kõrval on pood mis tegeleb suuremate autode varuosadega. Kas sealt ka sina endale vajaliku saad seda ei oska öelda.

_________________
JõuJaam - auto24ring racetrack service
+372 58 5588 58
andres@joujaam.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2006 15:45 
Eemal

Liitunud: 24.03.2006 12:23
Postitusi: 267
Tuuningufirmade silikoonlõdvikud on küll mõtetult kallid. Ja kas neist üldse mingit kasu on peale ilusama värvi, võrreldes kummilõdvikutega?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2006 15:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 02.02.2005 17:43
Postitusi: 760
siliconhouses või mitte... sul vaja et 1,8bar rõhu juures sul see 90 kraadi lõdvik oma vormi säilitaks mitte ei hakkaks silmnähtavalt kuju moondama. need odavad lõdvikud mis enamasti kohe saada on ja maksavad 180 eeki ei sobi 90 kraadi lõdviku tööd tegema ;)

_________________
Opel Calibra 2.0T 4wd | Subaru Impreza 2.5 WRX | Opel Astra GSI rwd & turbo | Mazda 6 MPS | Autopeatus OÜ - http://www.autopeatus.ee
Autode hooldus, remont ja lisavarustuse paigaldus - masinate ehitamine visioonist teostuseni


Viimati muutis Marko, 25.04.2006 16:08, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2006 16:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
kõige kergem lahendus-pamna RV põlved jalõdvikud panna aint sinna kus on sirge toru... :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.04.2006 17:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2006 18:45
Postitusi: 644
Asukoht: tallinn
ise läksin kergema vastupanu teed ja ostsin samcod, enne seda sai aga ka kohalikul turul rissöörtši tehtud ja silma jäid sellised firmad:
http://www.piperec.ee/Voolikud/p_01_vee.htm#4

http://www.proparts.ee/?cat=148&l=0
andmed on aasta vanad, võib-olla on vahepeal midagi muutunud

oli veel sakus selline firma nagu www.morek.ee aga nüüd posti tehes vaatasin,et neil tootekataloogis enam pole voolikuid :cry: kindlam oleks helistada ja küsida


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 19:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
igasuguste lambi voolikutega tuleb selline probleem, et kui rõhk on piisavalt kõrge, ütleme mingi 1,5 ja edasi ja mootor/turbo on korralikult soe, siis need voolikud lihtsalt ei seisa enam klambri all kinni. Kumm on selline paha asi, mis soojaga laseb ennast deformeeruda ja lipsab isegi üle randi.

Pilt

mul oli a-la selliste klambritega (ainus vahe, et mul oli veel kahelt poolt poltidega klamber (kunagi headel aegadel sai neid db-hp'st) ja randiga 2,5" toru ja kummi lõdvik pani ca 1 bari peal juba jeed.... :roll:

ma ei ütle, et ostke neid kalleid silikoone, ma ise kasutan enamjaolt mingeid imelikke kaproniga segamini valatud lõdvikuid. paar kummi oma on ka - päris tihti toovad roppe sõnu suule.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 19:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.11.2004 18:41
Postitusi: 1533
Asukoht: Tallinn
nii, mina ostsin siis 65mm 90* kummilõdvikud E.T.V.A varuosade poest, seesamune mis kohe hydroscandi kõrval on. eks näis kas nad peavad või ei pea. 1.5bar'i rõhku oleks minu turbo ja setupi puhul ka lagi ja ma eriti ei usu, et nad lahti hakkavad lööma kui normaalsete klambritega korralikult kinni panna.

_________________
Alfa Romeo Brera 3.6 JTS V6 Q4
Ex Fiat Coupè 16v Turbo 342hj/466nm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 19:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
jah... ma tahtsin ka peale simest nädalat omale korralikke 2 poolseid poltidega klambreid juurde osta, aga ivar ütles, et neid ei tellita enam, sest tavalised (sisse lõigatud avadega) peavad sama palju...... kõndisin karp lahti poest minema lihtsalt. Pole mujal veel müügil näinud neid ka. Kui keegi on, andke teada

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 21:28 
Fos vata nüüd neid klambreid ja mõtle kui palju saaks seda kinni keerata enne kui kinnituspoldi kruvi puru läheb ?
asi selles et see klamber on niivõrd lai et ta ei võta korralikult kõvasti enivei kinni. Kummilõdvik igasugune tahab ülepingutamist saada sellise klambriga eriti. Silikoniga see teema et ta küll kallis aga igasugune jama puudub tulevikus.
Praktika on näidanud et igast sellised klambrid on alati kurjajuur olnud ja kõige töökindlam on lihtlabane ABA tavaline klamber.
Need poltidega on jah ilusad aga enamus pakutavaid sellist kollast karva on aastaga roostes ja koledad meie kliimas. ja kui kasutada tavalist voolikuklambrit siis iga kord kui lahti võtad siis kohe uus asemele nagu ikka.
Ja kui ikka ei saa siis max boostis, mis peaks pähe õpitud juba olema oli ilus illustratsioon kuidas 2 toru lisaks voolikuühendusele ka liigendiga omavahel seoti.
'

edit:

ahjaa, tasuks kiigata kogu seda voolikute ja klambrite majandust igast kaatrite ja muude väiksemate meresõidukite juures, seal pole võimalust et kui puru läheb või alla annab jalutad edasi või tellid takso.
hinnad seal vähe teised aga kes se ikka tahaks mõne sellises kohas kokkuhoitud asjaga keset merd triivida


Üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 22:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
Hylas kirjutas:
Fos vata nüüd neid klambreid ja mõtle kui palju saaks seda kinni keerata enne kui kinnituspoldi kruvi puru läheb ?


eee.. misasssja? seda peab ikka eriti mõistuseta keerama, kui selle puruks keerad.... tavalist klambrit on ju 10x kergem üle keerata... ei saa arugi, kas läheb veel kinni, või läheb kohe üle. Päris vähe kirund neid krdi nikastusi.

kui ma iga kord, kui klambri lahti keeran sinna uue panen, siis mul vist söögiraha enam ei jäägi :)

lai klamber on minu seisukohast just vajalik, kuna mul on enamus torudest ilma randita ( va throttle body ja cooleri sendnd/väljund). Kui juba max boosti mainisid, siis peaksid aru saama ka, mix mul rante pole, vaid on karestatud pinnad. mida ma siis selle peenikese klambriga peale hakkan?
paralleelseid vitsasi igale poole ei ole võimalik ka panna... mul on kapoti alune mega kitsas ja nendega on lahti võtmine väga aeganõudev.

pulli pärast võiksid nm võtmega proovida, kui palju peenike klamber kannatab peale pingutada ja kui palju see kuuskant poltidega lai.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 22:08 
FOS ma küsin ühe korra ja seda ainult ühe korra !
mitu turbokonega autot sa ehitanud oled, kui vana sa oled ja palju sul selles valdkonnas kogemust on ?
Igas teemas liigapalju möla koguaeg.

ma ei viitsinud priva kirjutada kui tahad võid vastata mulle kuhu tahad.


Üles
  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 22:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2006 9:45
Postitusi: 769
Asukoht: Tallinn
http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?t=36

tõesti tihti viskab kopa ette lugeda kuidas inimesed omavahel vaidlevad

sorry OT


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 22:27 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
sry, proovin inimesi aidata ja rääkida, mis kogemused minul mingite asjadega on. Eks iga üks tehku nii nagu ise paremaks peab. Ise olen ehitanud ühe turbo auto (abiks olnud paljudel) ja selle jaoks pole sadat vaja ehitada, et aru saada, milline klamber/lõdvik lahti tuleb, mis mitte. Minu juttu on teemade all võibolla sellepärast rohkem, kui näiteks sinu oma, et ma viitsin vaevaks võtta ja öelda oma seisukoht, millest võib inimesele abi ka olla... niisama vahtimisest ei saa keegi siin targemaks või mis. Ma arvasin, et see on Foorum.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.05.2006 23:07 
ok jätkame siis foorumit :

üks asi on ehitada ja tõdeda et jah järgmine päev ta tõesti lahti ei tule, teine asi on kogemus, kuidas nüüd mingi asi ka 2-3a. pärast on.
seal on se vahe kinni.
kui nüüd edasi minna siis arvuta välja mitu ruutmillimeetrit on kitsal vs laial klambril ja vastavalt siis njuutonvõtmega väänama, ikkagi tõded et lai klamber ei suuda niipalju survet ühele klambri ruutmillimeetrile avaldada.

mis puudutab rantidesse siis neid on võimalik ka erinevalt tekitada, nii torule selle randi peale keevitamisel kui ka valtsides, max boost tõi jah selle kujukalt välja valtsimise kohta aga võtame nüüd sellest seisukohast et kui sul on voolikujupp vahel mis punni läheb siis tekib ju mõnus serv hoolimata ikkagi,
teine point, tore on teada et asi nii nagu peab aga paratamatult surutakse õhk ikkagi coolerist läbi kus õhk ei lähe nii sujuvalt kunagi nagu tahaksid sest ideaalset coolerit pole olemas ju, ja sealt ka see et mida siis muretseda rantide ja muu juurdekuuluvaga kui cooleri saab ikkagi sellise nagu kusagil poes on (on võimalik ka teha üsna ideaalilähedast aga pole leidnud veel inimest kes sellist raha ka taskus kannaks), ehk siis pole väga paksu pointi muretseda nende torude paari ühenduse pärast. (selge see et asi ikka nii nagu vaja aga poolt millimeetrit mina lugema ei hakkaks)

üks asi veel, kui asi on kusagil kirjutatud ei ole se tingimata õige.


Üles
  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 22 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 98 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11