Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.04.2024 3:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:20 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
Tere, olen selles teemas alles algaja, sain turbotöö põhimõtte ja süsteemi üldiselt teada, kuid on veel kõvasti lünke.
Nagu aru saan, kui turbo peale panen, pean ka küttekogust tõstma.
Kuid, kuidas see õhu andmine sisselakse kollektorisse hakkab olema, kas sinna hakkab minema kaks toru ja vahel on klapp?
Või ainult üks toru otse turbost ja klappi pole ja mootor võtab kogu aeg läbi turbo õhku omale, teoreetiliselt peaks turbo kogu aeg vist veidi keerlema?
Kas väljalaskes on ka turbo paigalduses midagi erilist(näiteks mingi klapp või jubin) või tuleb lihtsalt väljaheite gaasid läbi turbo vastava koha juhtida?
Mind teema on üldiselt huvitama hakanud, et teeks mõne vanema odavama autoga veits pulli:)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:25 
Eemal

Liitunud: 05.01.2007 21:06
Postitusi: 176
Kahjuks soovitan selle teema kiiresti ära kustutada ning natuke aega passiivselt foorumit lugeda. Siin sellest väga palju juttu olnud. Hetkel saad sa lihtsalt oma nime rikutud, sest sellised küsimused pole siin kahjuks teretulnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.12.2004 21:49
Postitusi: 186
Asukoht: Harjumaa
Kõigepealt tee endale põhjalikult selgeks sisepõlemismootori tööpõhimõte ning seejärel hakka laskuma detailidesse ala võimsuse suurendamine jms.

Loe kõigepealt siit need peatükid läbi ja jäta midagi kõrvade vahele:
http://www.tqhq.ee/dir.php?id=35

_________________
Ülelaaderõhu müstiline mõju. . .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:31 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
ma tean tööpõhimõtet, kuid mind huvitaks, milline see turbosüsteem täpselt on, no mille järgi ma otsin neid teemasid ma ei tea ju, andke mulle link, kui teate nii hästi.
Nii et turbo klubi ei aita algajaid, vaid kustutab ülbelt teema ja mõistab hukka? Huvitav kuidas saab midagi tundma õppida, kui ei õpetata, miks on vaja eestlase moodi kohe mölisema hakata?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:34 
Eemal

Liitunud: 05.01.2007 21:06
Postitusi: 176
Asi ei ole mitte mölisemises, vaid sinu viitsimatuses ning lootuses, et teistel on väga palju vaba aega ja tahtmist sulle üksipulgi seletada. Ega foorum ju algajatele lukus pole ja saab lugeda teemasi. Siin ju isegi üks pikk teema olemas mis suht üksipulgi seletab ja viiteid kirjandusele ka tohhuja.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:51 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
ühteist leidsin, aga asi ongi selles, et ei tea ju mis nimega teemad on.
Kuid öelge mulle see lihtne asi ära, kas lugesite üldse läbi mu teksti?
Huvitab just see, et vabalt hingaval mootoril läheb õhufiltrist toru sisselaske kollektorisse, kuid turbopanemisel, mis saab sellest torust, kas see läheb turbosse ja kõik, hakkabki kogu mootor hingamine läbi turbo toimuma ja mingeid klappe õhuteel ees pole?
Või on asi teisiti?
See asi on minu jaoks hetkel, üks suurimaid müsteeriumeid turbode puhul.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.12.2004 21:49
Postitusi: 186
Asukoht: Harjumaa
http://www.tqhq.ee/dir.php?id=42

Siit saad ülelaadimise kohta veits lugemist ja piltlikult asja selgeks, turboülelaadimise puhul kehtivad samad põhimõtted kui turboagrekaat on natukne teise tööviisiga/ehitusega.

_________________
Ülelaaderõhu müstiline mõju. . .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:53 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 15.12.2004 21:49
Postitusi: 186
Asukoht: Harjumaa
Ava mõne turboauto kapott ja asi selge, aja näpuga torustikku mööda järge, saad kõikidele küsimustele vastused ehk.

_________________
Ülelaaderõhu müstiline mõju. . .


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 20:58 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
asi selles, et pole võtta ühtegi turboautot, üldiselt ma tean turboteemat juba, aga saan ma siis õietu aru klappi pole ja mootori vabalt hingamine toimub alati läbi turbo, kui on paigaldatud turbosüsteem?
Ning kui piisavalt gaasi tallata, siis lõppeb vabalt hingamine ja järgneb survega õhu peale andmine?
Ma ei ole tüüpiline küsija, kes ei tea midagi turbost olen end üldiselt kurssi viinud nagu ütlesin, aga painavad natuke täpsemad tehnilised lahendused juba mind.
Sry unustasin ühe asja ära, mul on tööauto ford transit diisel ju turbomootoriga :lol: :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 21:04 
Eemal

Liitunud: 24.07.2006 12:25
Postitusi: 598
Asukoht: Tartu
http://auto.howstuffworks.com/turbo.htm

_________________
Servemet OÜ
Puurid, keermepuurid, freesid, laagrid jne
www.serve.ee

Looduslikud, keskkonna sõbralikud ja tõhusad puhastusvahendid www.chrisal.ee


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 21:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
teretulemast foorumisse, kurssi sa ennast viinud pole nagu näha on, aga sellegipoolest kui asi huvitab, siis küsija suu pihta ei lööda.

Pilt

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 21:07 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
no selge tänu sellele pildile siin:
Pilt
Aga oli teil raske vastata, et kogu õhuvõtt käib läbi turbo ja mingit klappi õhuteel ei ole?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 21:10 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
Fos kirjutas:
teretulemast foorumisse, kurssi sa ennast viinud pole nagu näha on, aga sellegipoolest kui asi huvitab, siis küsija suu pihta ei lööda.

Pilt


Sry aga tean seda kõike juba väga hästi, ei teadnud ma ainult ühte asja, kas on üks õhu sissevõtt või kaks sain vastuse ühe teise lingi alt, et üks
on.
Ei tea, miks keegi ei tahtnud otse vastata, aga väga hea siin nüüd joonised teistele huvilistele.
Olen turbo teemas juba üsna kaugele jõudnud ,aga pikem maa on veel minna, nüüd vaja lahendada mõned keerukamad tehnilised probleemid.
isiklikult mina kavatsen ka turbo odavamalt peale aretada ja torud ise valmis keevitada, sest turbo kitid uued maksavad mingi 30 000kr ja peale.

Minu tehnilisteks küsimusteks osutuvad, mis surve on mu auto väljalaskes.
Samas see, et kütet peab rohkem peale andma, aga kui ilma turbota sõita, siis on ju vähem kütet jälle vaja, või muutub gaasipedaal muidu ka tundlikumaks, et kuidas ta järsku turbo tööle hakates seda kütust järsult niipalju rohkem hakkab peale andma, seal peab ju mingi järsk muutus toimuma millegi järgi kütte peale andmise suhtes, et kust mootor teab, et nüüd on vaja anda kütust näiteks 2 korda rohkem, kuigi gaasipedaali asend oluliselt ei muutunud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 21:17 
Eemal

Liitunud: 25.09.2008 20:01
Postitusi: 53
Asukoht: uugametsa
http://www.alibaba.com/product-gs/50411 ... arger.html

siin lingis on turbo, mis sobib 6 silindrilistele. tal on väljalaske gaaside ava jagatud kaheks.

Kuid lugesin ka sellest jullast, mis ülesurve korral juhib ülearused gaasid turbo turbiinist mööda, kas seda jullat on võimalik osta ka reguleeritavat, et reguleerin enda mootorile vastavaks?
Saan aru ,et turbo korral tõuseb rõhk mootoris, mis tähendab siis seda ,et kütuse pihustite elu läheb ka raskemaks, peavad suurema rõhu all pihustama hakkama. Ausalt öelda hakkab, mul autost kahju :? :lol:

Minu idee oli turbo peale aretada 2.3D sierrale, diisel siis, millel on hetkel 49kw.
Tegemist on siis peugeot mootoriga.
Scorpale pandi ka peale 2,5 diisel peugeoti mootorit vähemalt ühte ja see üks oli 68kw ning tegemist oli siis turbo mootoriga, võimalik et see mootor erineb kõvasti sellest, mis sierrale pandi aga pole selles kindel.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.09.2008 22:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.01.2008 23:16
Postitusi: 259
Asukoht: Tallinn
part1 kirjutas:
kust mootor teab, et nüüd on vaja anda kütust näiteks 2 korda rohkem, kuigi gaasipedaali asend oluliselt ei muutunud.


Sellejaoks on igasugused andurid, sitad näited küll, aga

airflow sensor, map sensor, throttle position sensor, boost pressure sensor jnejnejne

kas diisil ei peaks pumbal rikastus/õõvastus andur vms olema ?


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema See teema on suletud, sa ei saa muuta postitusi või postitada rohkem vastuseid.  [ 16 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 47 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11