Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.04.2024 11:34

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2010 12:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.08.2005 17:44
Postitusi: 305
Teema nimi on emuleerimine, e. aju näeb ju lambdast tulenevat pinget, seda pinget saab aga emuleerida toite ja takistiga. Milline takisti kõlbab jne. On juba pikem jutt. Lambdade emuleerimiset on abi kattide eemaldamisel. Kunagi ma uurisin seda m62 turbotamise teemat, siis sommidel on lisamoodul, mis juhib lisa pihusteid, vastavalt map sensorile. Selle asja saaks paraleelselt tööle panna koos originaal ajuga, aga asja mis süüdet keeraks neil ei ole. Siis oleks veel võimalik MS paraleelselt oma ajuga tööle panna, MS juhiks pihusteid ja süüdet aga suurimaks probleemiks on see, et su mootor toimetab juba CanBus`i peal see on paras pähkel... Ilma originaalajuta aga on sul tumm armatuur ja palju jama.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 12.04.2010 12:56 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.08.2005 17:44
Postitusi: 305
Kaanepoltide keermete pidama saamiseks ei pea ka ulmet tegema. On olemas keermeparanduspuksid (würth) või VCoil ja HeliCoil tehnikad keermete tugevdamiseks erinevates materjalides. Puurimine ja keermestamine tuleks aga teha spetsiaalse rakisega, mis tagaks minimaalase hälbe täisnurksuse suhtes.

Muidu või juhtuda nii:

Pilt

pilt laenatud Open Track foorumist


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.04.2010 11:34 
Eemal

Liitunud: 03.10.2009 16:27
Postitusi: 82
Asukoht: Tln
erik kirjutas:
Lambdade emuleerimiset on abi kattide eemaldamisel.

M62 tuleb M62B44 ja M62TUB44 versioonis. <08.98 mootoritel nagu mul VANOSt pole ja lambdasi on ka ainult kaks enne katte.

erik kirjutas:
sommidel on lisamoodul, mis juhib lisa pihusteid, vastavalt map sensorile. Selle asja saaks paraleelselt tööle panna koos originaal ajuga, aga asja mis süüdet keeraks neil ei ole.


Ise sai pihustite teemat mõeldud ja silma jäi selline vidin:
http://www.ccr-racing.com/shop/aem-f-i-214p.html

_________________
M62B44 & 2x HX35
11,09@1/4 mile
300km/h@1mile


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.04.2010 15:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
Ultron kirjutas:
erik kirjutas:
sommidel on lisamoodul, mis juhib lisa pihusteid, vastavalt map sensorile. Selle asja saaks paraleelselt tööle panna koos originaal ajuga, aga asja mis süüdet keeraks neil ei ole.
Ise sai pihustite teemat mõeldud ja silma jäi selline vidin:
http://www.ccr-racing.com/shop/aem-f-i-214p.html
Selle asja nimi, mis odavalt juhib MAP järgi pihusteid, on Megasquirt ! Peale selle on tal ka palju muid häid omadusi:
* RPM sisend - saad vastavalt pööretele sama MAP väärtuse puhul erineval seadistada.
* vee-temperatuuri-anduri sisend - pole karta, et jahedama mootoriga boosti alla sattudes segu lahjaks jääb.
* WB sisend
* õhutemp
Ja mis põhiline, tal on korralikult väljaarendatud dataloggi'ngu süsteem, kuhu võid ühenda rohkem andureid kui samas hinnaklassis "lihtsad-loggerid-mis-pihusteid-ei-juhi" seda suudavad.
:roll:

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.04.2010 17:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.04.2006 19:04
Postitusi: 160
Astrona kirjutas:
Ultron kirjutas:
erik kirjutas:
sommidel on lisamoodul, mis juhib lisa pihusteid, vastavalt map sensorile. Selle asja saaks paraleelselt tööle panna koos originaal ajuga, aga asja mis süüdet keeraks neil ei ole.
Ise sai pihustite teemat mõeldud ja silma jäi selline vidin:
http://www.ccr-racing.com/shop/aem-f-i-214p.html
Selle asja nimi, mis odavalt juhib MAP järgi pihusteid, on Megasquirt ! Peale selle on tal ka palju muid häid omadusi:
* RPM sisend - saad vastavalt pööretele sama MAP väärtuse puhul erineval seadistada.
* vee-temperatuuri-anduri sisend - pole karta, et jahedama mootoriga boosti alla sattudes segu lahjaks jääb.
* WB sisend
* õhutemp
Ja mis põhiline, tal on korralikult väljaarendatud dataloggi'ngu süsteem, kuhu võid ühenda rohkem andureid kui samas hinnaklassis "lihtsad-loggerid-mis-pihusteid-ei-juhi" seda suudavad.
:roll:


Küsimus on CanBus siini funktsionaalsuse säilitamises, millele erik ka juba viitas. Ehk lahendus on kas originaalaju softi muutmine või mingi lisa kütuse/süüte mooduli paigaldamine, nii et originaalaju arvaks edasi, et ta mootorit juhib.

_________________
BMW E30 M3 343hj | Hestec EMS, 3" exhaust, Brembo big brakes, Powerflex etc
BMW E46 V8 - under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 13.04.2010 18:46 
Eemal

Liitunud: 10.09.2005 21:47
Postitusi: 398
Asukoht: Harjumaa
Ma sain aru, et MS pakutigi välja kui odav lisamoodul pihustite juhtimiseks.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.04.2010 0:18 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
ivar kirjutas:
Ma sain aru, et MS pakutigi välja kui odav lisamoodul pihustite juhtimiseks.
Õigesti said aru!
CANBus'i see ei puuduta, kõik jääb alles.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.04.2010 15:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 13.04.2006 19:04
Postitusi: 160
On mõni viide ka, kus keegi sellist lahendust kasutab? Mind huvitab kuidas originaalaju täielikult ära petta, sest M62 orig. aju tunneb ära kui pihusti on lahti ühendatud või on sellega mingi probleem ning EML tuluke lüüakse armatuuris kohe põlema. Samuti kustutab ta tulukese ise ära kui probleem likvideerida.

_________________
BMW E30 M3 343hj | Hestec EMS, 3" exhaust, Brembo big brakes, Powerflex etc
BMW E46 V8 - under construction


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04.05.2010 22:40 
Eemal

Liitunud: 05.01.2007 21:06
Postitusi: 176
Ma ei saa mitte aru, mis te sest originaal ajust tahate hoida. Küttekulu näitu niiehknaa õiget ei saa, kui teine aju kõrval lisakütet veel tulistab. Ma saaks aru, kui käigukast oleks automaat, sest see saab Can-busist tõesti päris palju infot, kuid manuaalil ju täiesti suva. Muud ei juhtugi tehase aju minema visates, kui tujurikkuja enam ei tööta, küttekulu näit ei ilmu midi jm. tänu sellele arvutatavad parameetrid.

Ma panin E38 V8 bentsuka asemele disla, siis sai vähe seda elektrindust seal näpitud (nii kerge nädal otsa juhmtestikku tehtud). E38 ja E39 mootori elekter peaks päris sama olema, kere elekter väga sarnane.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 14:59 
Eemal

Liitunud: 08.03.2010 13:00
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
nonii - aega on natuke mööda läinud ja olen otsaga jõudnud sinnamaani, et turbo rojekti ma tegema ei hakka, kuna väljalaske kollektori paigutamine oleks selle mootori ja kere juures peaaegu et võimatu, kuid selle eest lähen nüüd rotrexi poole nimelt siis plaanis soetada C38-81 komplekt. Hetkel mootori ketimängu uuendamine käsil. eesmärgiks on saavutada rotrexi pakutav 600+ hp , mis tähendab ka mootori sisu vahetamist. homme peaksin saama wiseco kolbide hinnapakkumise, mis tõotab tulla kirves. eks paistab mis saab - hakkan teid ühesõnaga kursis hoidma.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 16:43 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
Shadowray kirjutas:
nonii - aega on natuke mööda läinud ja olen otsaga jõudnud sinnamaani, et turbo rojekti ma tegema ei hakka, kuna väljalaske kollektori paigutamine oleks selle mootori ja kere juures peaaegu et võimatu...
Turbosid võib paigutada ka pagassi, tagupüttidesse või kuhu iganes. Killer Mosse ja mitmed muud projektid.... Paljudel kiiretel autodel terve mootor taga (Ferrari, Porche, Bugatti jne), ja kah ei vingu.
Sa ei plaani ju niikuinii üle 200hj/L võtta, nii et suht suva kui palju seal mingeid torustiku vms kadusid on. Võibolla abiks top-mount + scoop. Igapäevane on mootori patjade ümbertegemine ja pole ka uus leitus kuvalda ja rellakaga ruumi tekitamine, kui vaid on soov.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 19:11 
Eemal

Liitunud: 03.10.2009 16:27
Postitusi: 82
Asukoht: Tln
Eks palju asju on võimalikud aga mingi +1barise setupi jaoks V8'l on tsentrifugaalkompressor palju lihtsam lahendus kui turbo aretamine. Rotrex C38-81 äheb küll ainult ca 50% ulatuses teemasse :P

_________________
M62B44 & 2x HX35
11,09@1/4 mile
300km/h@1mile


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 22:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
See on ju tsentrifugaal kompressor ?

Kas ostad valmis kiti või ehitad ise nö. kiti ?
Kas oled muidu 600hp autoga sõitnud või mis selle auto eesmärk olema saab?
Tänavale eriti üle 500 vaja pole - spetsrehviga nagu tänaval ju ei sõida... tavalisega pole aga pidamist ka sealtmaalt alates juba. :)

mis veel..loen siin mingit teemat kus öeldakse,et 650rwhp sellele kompressorile on suht max - arvestades,et plaanid surveaste madaldamist ja sisu vahetust, kas kompressor natuke liiga piiri peal ei tööta ? On ka oluliselt suuremaid neid saada ... eks sa ise oled pikemalt uurinud.

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 23:03 
Eemal

Liitunud: 08.03.2010 13:00
Postitusi: 11
Asukoht: Tartu
auto eesmärk on tänava sõit ja tänava slickid on ju leiutatud. peaks pidama küll - vähemalt viimased kolm käiku :lol: kogu ehitus jääb vist ikka custom poole peale. miks mu valik sellele kompele jäi on see, et saada võimalikult vaikne puhur. ja mis mõte mul oleks mootorit ehitama hakata, kui ma ei kasuta maksimaalselt selle võimalikku ressurssi ära - vastupidine oleks sama hea, kui osta endale 500 kw kõlar ja panna see 1 w võimendi taha( piltlikult) . mina leian, et juppid peaksid kokku sobima ja ma leian, et see kompe on täpselt nagu rusikas silma auku selleks, milleks ma teda plaanin. kõige rohkem hp-sid sõltub siiski gaasipedaali asendist - mul ei ole ju vaja koguaeg klots põhjas sõkkuda - ok ma usun, et sa hakkad efektiivsus graafikutest rääkima ja nii edasi, aga nagu ma ennist rääkisin on vaikus minu jaoks suure olulisusega. bypass valve-iga ja intake muffleriga saan ma mootori , mis toodab minu jaoks piisavalt fun factorit samas olles madalatel pööretel ikkagi "pere auto" :) ma loodan, et mõistad.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 10.11.2010 23:25 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 19.06.2008 12:23
Postitusi: 725
Asukoht: Viljandi
Võid vaadata ka Paxtoni kompressoreid, need on päris vaiksed . Mul näiteks kompressori häält üldse ei ole praktiliselt. ATI omad on jah näiteks päris lärmakad. Eks vaata mis odavamalt kätte tuleb,muud vahet väga ei olegi. Mul endal novi 2000, see toodab kuni 1400cfm ja 950hp jagu vajadusel. Maksis ta 800 usd.

Ma sinuasemel seda intake mufflerit ei ostaks kohe ära. Minul koonusfilter summutab piisavalt,et välja kuulda kompressorit pole. (kusjuures mul on sellest natuke kahju tegelt :P) . Samas on mul koonus käänulise toruga ligi meeter eemal ka - võibolla see summutab veel eraldi kõvasti. Vaiksus mulle väga oluline ei olnud - suur bov teeb kõvasti häält.

Ma neist graafikustest just eriti tark pole,seega neid ma ei pane - kindlasti on ka seal mingi vahe.

Turboprojektist peaks see tugevalt odavam sul preagu tulema teoorias vähemalt. Eks update siia kah,kuidas läheb - ehk tekib neid odavamaid kompressorautosid eesti peale juurde.

_________________
ex V8 umbes 374kw/622nm @ 0,4 bar - aga uus on 318kw :( NA


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 34 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 32 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11