Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 27.04.2024 11:35

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 18.06.2009 21:50 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
Kuna aeg on niikaugel tuleb peale jaani üks kahest ära osta,nagu ma olen aru saanud on MS-i seadistamine lihtsam,samas külge installimine keerukam?
Vemsil jälle üks hea omadus on self learn,aga seadistamine keerulisem?
MS tuleks vist soodsam,ei teagi kumb valida.
Ise olen ainult MS-i kõrvalt näinud,teoreetiliselt saan aru ja manuale olen lugenud,aga kindlast on mõlemal omad nõksud jne...

Eesmärk on ca 300 jõudu mootoris,originaal 150 ning chipiga ca 200.
Raud peab vastu,usas on pandud ca sama võimsusega nii mõnigi tööle,
muidugi uued saaled jms enesest mõistetav kraam,räägivad et kestab,kui mitte on 2 varumootorit :D
tegemist tehase turbokaga.

Panen siia raua konfi ka mis esialgu kasutusele tuleb,kes leiab et võiks mõned asjad võiks olla teistmoodi,kuna osad asjad tunduvad suht overkill,siis kriitika on teretulnud :)


Alustame siis ülevalt

Nukk tuleb siit kõige kangem
Pilt
Pihusteid pakutakse selliseid,aga veel ei julgenud osta,ei teadnud kas on piisavad:

Specifications:
Coil Resistance: 12.5 Ohms / High Impedance / High-Z (No ECM driver modifications required)
Static Flow Rate @ 43.5PSI ( 300kPa ) w/Gas: 60 lb/hr = 630 cc/min = 453 g/min
Static Flow Rate @ 87PSI ( 600kPa ) w/Gas: 85.7 lb/hr = 900 cc/min = 648 g/min
Gain: 0.11ms/mg
Offset: 0.055ms
Turn on time @ 14VDC: 1.14ms
Turn off time: 0.85ms @ 600KPa
Connector: Bosch EV1
Series: DEKA 4 ( DEKA IV )
Orifice Type: Multi-orifice
Spray Pattern: 30 Degree Spray Cone
Factory fitted with Viton upper and lower o-rings

http://www.bmotorsports.com/shop/produc ... cts_id/448

Kütusepump tuleb mehaaniline(alkokindel)
2700 lb/hr @ 100 PSI
ning kuni 200 PSI

Kaanetihend on custom.
Surveaste hetkel 10.0 võibolla tuleb veel tõsta,12 oleks ok (olemas ka 8,6 ning 7,8 kolvid et bensiiniga mässata)

Juhtima peab seda hakkama MS või Vems kuna 300hp chippi pole saada,ega eriti pole huvitatud ka.

Esialgu prooviks selle kompoti kasvõi 200hp-ga tööle saada,originaal turbo ning cooleriga,hetkel need kuni ca 240hp,turbo marki pean veel täpsustama,pole pilti hetkel.
Tehaserõhk 0,7bar,chip lubab kuni 1,2-1,4bar ilma fuel cut-ita
324cc pihustid originaalis
Ah jah,unustasin mainida et kütuseks meta,sellest vaja ka 50% suuremaid pihusteid.
Kui asi toimima hakkab siis vaja uus cooler ning turbo otsida.
Mootor läheb järgmine nädal peale ja hakkab algul suurema kütterõhu ning madalama boostiga toimetama) niikauaks kui õiged pihustid saan.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2009 22:20 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Mõtle läbi kuidas ajule pöörded kavatsed anda. Kui triggerit ei viitsi külge nikerdada siis MSi paigaldamine keerulisem kui vemsi paigaldus ilmselt kuna suurearvuliste hammastega ei tule MS toime ja second VR input on kah lisa mida saab juurde ehitada mitte pole stockis küljes.

MSi puhul pead juurde ostma wideband anduri ja controlleri, VEMSil on juurde tarvis vaid andurit ennast.

MSiga saab lihtsalt tööle aga iga lisa mida tahad tähendab väikese skeemi kokku jootmist.

Ise MSile sõrme andnud ja mulle meeldib tema hind, lollikindlus ja see et koosneb suurtest juppidest mida kodus hea vahetada kui ise rumal oled ja miskit maha põletad :-D Vea kasvõi kõik massid läbi ussimunni keresse ja ta teeb vaid restarte mitte ei anna kohe saba nagu vems. Vemsil aga igasugu toreidaid ja kasulikke lisasid ja ka 12x16 tabelid kui ei eksi.

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.06.2009 22:45 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
Triggeri saab lasta lõigata laseris/vesilõikuses,külgepanek ja üldse metallitöö pole probleem,kuigi ega see 36-1 vist tellides ka kallis pole,mingi 300-400 eeki,
Samas aga plaanis pole midagi maha põletada :-D
Innowate wb kit pole ka kallis enam ning see pakub ka ilusat seieriga kella,tegemist vanakooli sleeperiga kuhu eriti ei tahaks igast vilkuvaid numbreid.

Kuna asju tuleb väga palju juurde tellida siis iga osa hind on ka oluline,mootori juhtimine ongi hetkel kõige kallim.
Kapotialune tuleb ilusti korda teha ning puhtaks aga sinised voolikud pole primaarsed.

VEMS Genboard v3.3 al. 7000 kr
Bosch LSU4 lairiba lambda sensor 1150 kr
Honeywell 1GT101 Hall sensor 417 kr
EC36 pistik koos juhtmetega, millel klemmid küljes 762 kr
EC18 pistik koos juhtmetega, millel klemmid küljes 541 kr
ning veel muud pistikud ca 500-.
egt pole alkoga vist nii oluline
ca 10k ringi
jäi mul midagi kahe silma vahele?

Samas ega Ms ka odavam ei tule...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2009 8:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
MS 1 ver3 5000.-
widebandi komplekt äkki umbes 3k?
odavaimad uued VR ei maksa kah palju alla 400.-
Aju pistikutele raha ei kulu sest MS kasutab nii labaseid pistikuid kui saab. Juhtmed, teibid, andurite pistikud ja pinid miinimum tonn.

Nii et ei tule odavam oluliselt. MS tuleb odav siis kui sa ise selle KITist kokku joodad.

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2009 10:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
Arvesta nii, et vastavalt sinu specile kokkujoodetud MS tuleb umbes 5k.
Mõttekas oleks võtta ka korralik juhtmestik 1k.

Ja siis kogu kama paigaldus olenevalt paigaldaja fantaasiast :)

_________________
TurboLestaKala | JAM Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 19.06.2009 16:41 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
Oletame et mul MS-i kit olemas,mis raha eest see kokku joodetakse,nii et toimiks ka?

Juhtmestik tuleb ka osta,aga kas seal on MS-ile pistik otsas,umbes nii et panen MS-i autosse,pistik külge ning vean teised otsad laiali mööda mootorit?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.06.2009 1:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.03.2008 13:01
Postitusi: 689
Asukoht: Tallinn
Kokkujootmine pole minu arvates suurem asi kunst, kui jootekolb peos püsib ja oled endale selgeks teinud, milliseid andureid ja kuidas kasutad. Mina tellisin kit-i diyautotune.com-ist ja kõik vidinad olid väga selgelt lahterdatud ning kokkujootmine käis sammhaaval netis oleva õpetuse järgi.

Ise kokku jootes on boonuseks jah suts väiksem hind (ca $100) ning seegi, et hiljem mõne lisa külgejootmine ei ole ilmselt nii vaevarikas kui muidu võiks olla.

Kit-i kokku jootes on soovitatav ka stimulaatorit kasutada (saab osta jällegi kit-ina või kelleltki laenata).

Samas pole ma sel alal nii tegija, et teenust või selle hinda oskaksin pakkuda :P, lihtsalt ässitan ise jootma, minu kogemuse põhjal oli see lihtsam kui eeldasin.

Mis pistikusse/juhtmestikku puutub, siis on sealsamas mainitud saidil müügil selline asi: http://www.diyautotune.com/catalog/1239-megasquirt-wiring-harness-ms1-ms2-ready-p-43.html - ilmselt väga abiks ja tuleb kokkuvõttes soodsamgi kui neid juhtmeid jupphaaval osta..?

_________________
Lauda nitro


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20.06.2009 12:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
ja nii minu kui Mihkli kogemused on need, et kõik need "oh, prooviks joota" projektid lõpetavad meie käes :)

_________________
TurboLestaKala | JAM Racing


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.06.2009 14:05 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.07.2005 11:09
Postitusi: 402
mart154 kirjutas:
ja nii minu kui Mihkli kogemused on need, et kõik need "oh, prooviks joota" projektid lõpetavad meie käes :)

Päris kõik ka pole. Ma olen ikka oma asjad ise saanud tehtud. :lol:


IvarR

_________________
Mootori juhtajude müük/paigaldus/seadistamine.
Võistlusautode ehitus.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.06.2009 20:38 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
jajah,hakake nüüd ennast siin kiitma :-D on siis töötava asja komplekteerijat?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.06.2009 21:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
Siiani on vaid MS-i kasutajad/paigaldajad sõna võtnud, lisaksin VEMS-i kohta ka paar tähelepanekut.

Hind.
Ümmarguselt 9000 krooni eest saab komplektse ja enamiku lisadega karbi kätte, millel kaasas ka kaks põhipistikut, EC36 ja EC18. Need kaks asja on juba omadused, miks peaks praktliselt sama raha eest, mis MS+WBo2 kompklektile kuluva rahaga ostma VEMS'i. Arvuti pistiku koht ei ole autos, kui tegu pole just COM ühendusega. Mitu korda on nii jeff01 kui teised rääkinud, kuidas neil printeripistikule joodetud juhtmed on otsast ära tulnud ja/või omavahel kokku läinud?

Lisadest. See "enamiku lisadega" tähendab, puudu on vaid paar mõneeurost süütetranssi (8 asemel 4 nt) ja muud midagi. Ehk siis olemas on juba kõik vajalik: EGT, WBo2, wheel speed input, LCD väljund, meelepärase suurusega MAP sensor (100-400 kPA).

Viimane asi, tarkvara. Nüüdseks kui tarkvara paar aastat arendatud, on (täiesti toimivatena) olemas kõik vähegi vajalik. Mõned näited: käigust sõltuv boost control, nukkvõlli PWM kontroll, terve rea triggerite probleemideta toetus, üks parimaid acceleretion/deceleration enrichment ja fuel film konfigureerimine, MAT kompenseerimise tabelid sõltuvalt temperatuurist, TPS asendist, warning beep, active N2O control, pihustusaja häälestus, automaatkasti käikude juhtimine jne. Kõik see on olemas ja testitud tarkvaral 1.1.52.

Sellest, et VEMS 8sil mootorit full sequential juhtida suudab (muidu kuni 16sil, lisaks sinna juurde kõik vahepealsed, k.a. odd fire mootorid), ei hakka pikemalt rääkimagi.

Ja nüüd puänt: kui sa ise oskad asju kokku joota, siis kitina ostes on tuleb komplekteeritud vemsi hinnaks koos pistikutega u. 7000 krooni.
Lisaks saab äparduse tõttu vahetust vajanud prosele tarkvara peale lasta ise arvuti LPT porti kasutades ja spets progejat vaja pole.

Ostad sinna juurde Boschi LSU4 sensori 1200 krooni eest ja autos on juba koli vähem.

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.06.2009 22:26 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
Pm on nüüd nädal aega läbu,aga siis on vaja kohe midagi ära osta,kas on eestis kellegil Raceboy poolt kirjeldatud kompott välja pakkuda kuskil 29 juuni?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21.06.2009 22:36 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
_siim_ kirjutas:
Pm on nüüd nädal aega läbu,aga siis on vaja kohe midagi ära osta,kas on eestis kellegil Raceboy poolt kirjeldatud kompott välja pakkuda kuskil 29 juuni?


Mul on pakkuda.

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.06.2009 1:21 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
Aga sinna juurde vaja hunnik andureid,kas auto küljest saab mõned ära kasutada,ehk on parameetrid kalibreeritavad?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.06.2009 8:42 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
_siim_ kirjutas:
Aga sinna juurde vaja hunnik andureid,kas auto küljest saab mõned ära kasutada,ehk on parameetrid kalibreeritavad?


Kõiki stock andureid saab kasutada, VEMS-i ekstra ümber ehitada nende jaoks pole vaja, piisab kalibreerimisest.

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 19 postitust ]  Mine lehele 1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 20 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11