Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 27.04.2024 21:43

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 71 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.10.2008 0:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2008 22:31
Postitusi: 437
Asukoht: Tallinn
Maik kirjutas:
tead, mul oli mingi 4-5 a tagasi senator. ja opelclubis sa arvutasid samamoodi jõhkralt asju. ja sr-is on ka mitu head teemat olnud.

Ma mõtlen,
mitu valemit ja arvutust sa oled selle 5a jooksul teinud :P Ma ise teen ka asju ja absoluutselt 0 arvutust, ei viitsi mõeldagi. arvan,et saab toimima ikka . :)

täitsa offtopic , sry :P


Möla tegigi ahvist inimese ja eristab meid loomast! :lol:

_________________
Enne diagnoosi panekut vaata mootorit ka teisest otsast! :D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.10.2008 0:15 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
taxu kirjutas:
Maik kirjutas:
tead, mul oli mingi 4-5 a tagasi senator. ja opelclubis sa arvutasid samamoodi jõhkralt asju. ja sr-is on ka mitu head teemat olnud.

Ma mõtlen,
mitu valemit ja arvutust sa oled selle 5a jooksul teinud :P Ma ise teen ka asju ja absoluutselt 0 arvutust, ei viitsi mõeldagi. arvan,et saab toimima ikka . :)

täitsa offtopic , sry :P


Möla tegigi ahvist inimese ja eristab meid loomast! :lol:


On kahesugused inimesed :)
Ühed kirjutavad päevas 10 korda siia foorumisse.
Ja on teised, kes saavad midagi päeva jooksul tehtud kah :-D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 31.10.2008 13:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
mart154 kirjutas:
taxu kirjutas:
Maik kirjutas:
tead, mul oli mingi 4-5 a tagasi senator. ja opelclubis sa arvutasid samamoodi jõhkralt asju. ja sr-is on ka mitu head teemat olnud.
Ma mõtlen,
mitu valemit ja arvutust sa oled selle 5a jooksul teinud :P Ma ise teen ka asju ja absoluutselt 0 arvutust, ei viitsi mõeldagi. arvan,et saab toimima ikka . :)

Möla tegigi ahvist inimese ja eristab meid loomast! :lol:

On kahesugused inimesed :)
Ühed kirjutavad päevas 10 korda siia foorumisse.
Ja on teised, kes saavad midagi päeva jooksul tehtud kah :-D

Offtopic, aga ma postitan üldiselt tööajal, kui mul puudub võimalus garaazis tegutseda - üritan tsenseerida, et ma igasugu möla siia ei kirjutaks kuigi see alati ei õnnestu. Peale selle peab ju kuidagi laveerima pere, sõprade, muu eraelu, töö ja muude hobide vahel - respect neile, kes suudavad seda ilma probleemideta, ja seal juures saavutavad oma põhihobi juures midagi märkimisväärset!
Mina arvutan 1000x vähem kui mõne F1 kallal arvutatakse. Kui aga piisavalt palju mõelda või käega lüüa, on võimalik ka ilma arvutamata hakkama saada, aga optimaalset tulemust siis ei saa, kuna kõik on varuga - 10x raskem veepump jne.
Töökodades/garaazides tegutsetakse ja foorumites toimub nende inimeste vaheline kommunikatsioon. Pakun, et üle poolte postituste siin foorumis on külastajate poolt, kes pole ise oma auto õligi vahetanud ja samas pole ka ühtegi asjalikku raamatut läbi lugenud - pole teoreetik ega praktik - mõlemaid oleks vaja.
Ma ei saa aru veel ka sellest, mis on inimestel füüsika ja matemaatika vastu eriti kui asi on lihtsal 3.-5. klassi tasemel - saan aru, et see oli ammu, aga ikkagi ei tohiks ju olla valus mõelda või arvutada. Mida suurem testosterooni (meessuguhormooni) tase, seda rohkem naudingut mõtlemine pidi andma :lol: ja tahaks eeldada, et selle foorumikülastajatel on testosteroonitase üle keskmise :lol:. Ja ei tohiks olla uudis: mida rohkem aju kasutad, seda rohkem ta areneb, ja seda vähem seniilne oled.

On kolme liiki inimesi. Ühed, kes liigitavad asju kaheks; teised, kes liigitavad asju rohkem kui kaheks; kolmandad, kes ei liigita üldse :lol:


Ilma paagita saab raudselt mõõdetava erinevuse voolavuses! Annan teada tulemused, kui mõõdetud.

Üldse on teema juba nii pikk, et võiks hakata juba nagu õhu jahutamise tulemusi avaldama :)

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.11.2008 20:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2007 20:50
Postitusi: 279
Asukoht: Talsinki
Mental note: vesi tuleks enne külmasi välja lasta või asendada tosooliga:)

me @ sai just esimesest radikast lahti


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22.11.2008 21:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
shit...
võtan ka homme garaazi värske tosooli kaasa...
Kui juba hilja pole... :lol:


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23.11.2008 12:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2007 20:50
Postitusi: 279
Asukoht: Talsinki
Otsisin uut radikat ette, ning vist leidsin suhteliselt odava kuid hea alternatiivi.

Lada 09 radikas. Sellel on väljundid ühel pool ning vesi käib "edasi-tagasi" ehk kaks korda läbi. Seega arvutusteks on kärje pikkus 480+480 ning laius 170. Paksus 33mm.

Hea on ta selle poolest, et soe vesi läbib kõigepealt "ülemise" osa mis on suhteliselt halvemini õhukäes ning saab mõne kraadi maha, seejärel liigub juba paar kraadi madalama temperatuuriga vesi alumisse poolde, mis juba "paistab eest" ning saab viimase jahutuse.

Materjaliks on kirjas "Mechanical aluminium" nisseni kataloomas, nüüd jääb veel küsimus, kuidas need 32mm toruotste asemele 1/2" keermed saada kuhu alupexi otsad keerata.

soojuseraldus peaks piisav olema, kuna: siksi mootor suvel peaks umbes 30kw pideval sõidul soojust eraldama, mis selle radika kaudu välja antakse temperatuurivahega 90-30=60 kraadi. Seega võib eeldada et radikas suudab 90-ga sõites eraldada 500w/delta t*. Suurusjärk on hea, tegelikkuse näitab reaalne elu.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.11.2008 11:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2007 20:50
Postitusi: 279
Asukoht: Talsinki
Edasi: Radika kärg on küll alumiinist, kuid vannid plastist. Nüüd on miljoni-dollari-küsimus kuidas need 32mm augud kinni pitseerida, ning uued teha juba õigema mõõduga ja keermega.

Seda plastikut vist ei sulata ega midagi, seega vist ainuke variant mingid tropid treida koos kummitihendi soonega.

Või äkki keegi teab, kust leida kummist mütse toruotstele, umbes sellised nagu uutel turbotel külmaosa aukude ees on, aga tugevamaid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.11.2008 12:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
Torupoodidesse vaata mütsiasjus...

Aga soovitaks lasta mõnel radikaspetsil keevitada/tinutada sinna normaalsed vannid.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.11.2008 12:08 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2007 20:50
Postitusi: 279
Asukoht: Talsinki
mart154 kirjutas:
Torupoodidesse vaata mütsiasjus...

Aga soovitaks lasta mõnel radikaspetsil keevitada/tinutada sinna normaalsed vannid.

Eks see variant jääb jah hiljem. Praegu üritan kuidagi selle asja kokku saada puhtalt selle pärast, et tahan auto garaazist minema saada, et garaazi koristada, aga kuna poolikus süsteemis vett sees mida välja ei saa, siis vaja süsteem kinni saada, et tosooli täis lasta.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.11.2008 12:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
Saan ma õigesti aru, et sa tahad sigull jahutusradikast teha vesicooleri radika? Või tahad sellest üldse terve cooleri teha?

Lihtsam otstesse uusi vanne pole teha?
Kui tahad vesicoolerile kärge, siis sobiks soojendusradikad hästi - need on kompaktsed ja õigete stutsidega.
Lased radikale karbi 3" otsetega ümber teha ja ongi :)
Soovitav on siis võtta kõige paksem kärg - kui kuum õhk läbib 3-4cm kärge, siis ta ei jõuab poole vähem soojust ära anda kui 8-12cm kärjega. Võid teha niis suure kui tahes, aga õhk läbib ikka 3-4cm kärge, ja vesi ei lähegi seal sees piisavalt kiirelt soojaks ja õhk jääb kuumemaks.
1 variant on lõigata radikas mitmeks jupiks ja keevitada need kõrvuti üheks laiaks kärjeks ja teha uued otsa-karbid.

Soovitan teha uue teema DIY vesicooler, kuna sel on vähe pistmist Dual Cooleritega.

Teemasse - ise lasin 2L vett välja ja 2L -35C dosooli sisse, ei viitsind veel tühjaks lasta. Hästi oli näha kuidas mingi hetk hakkas rohelist vedelikku paaki tagasi tulema. Kahju et aega unustasin võtta - aga mingi üle 10seki küll vist ei läind.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 25.11.2008 12:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.09.2007 20:50
Postitusi: 279
Asukoht: Talsinki
Astrona kirjutas:
Saan ma õigesti aru, et sa tahad sigull jahutusradikast teha vesicooleri radika? Või tahad sellest üldse terve cooleri teha?

Ikka radika sellest teha, cooler on mul samasugune nagu sul.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 71 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11