Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 27.04.2024 10:31

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.05.2008 0:06 
Eemal

Liitunud: 17.04.2006 17:14
Postitusi: 202
ja kui autol all uued KONI sport kit, ehk siis amort ja vedru mõlemad spordid ja madalamad. Ning ikka esineb see asi, siis milles veel võib asi olla?




Astrona kirjutas:
Silwer kirjutas:
Astrona kirjutas:
ei viitsi lugeda, aga amordid perses.


Ise oled perses. Loe teemat ja saad aru et ka uutel autodel sama asi.

Ise oled :lol: Ei viitsi lugeda. Kel häda, see kannatab ära mu mööda pandud abipakkumised.
Korralik amort ei lase hüpata. Originaal amordid on kah tavaliselt suht pehmed.
Mõnel autol see raputamine paneb ka segu kõikuma, mistõttu rappumine võimendub.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.05.2008 9:09 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2006 9:45
Postitusi: 769
Asukoht: Tallinn
Astrona kirjutas:
Silwer kirjutas:
Astrona kirjutas:
ei viitsi lugeda, aga amordid perses.


Ise oled perses. Loe teemat ja saad aru et ka uutel autodel sama asi.

Ise oled :lol: Ei viitsi lugeda. Kel häda, see kannatab ära mu mööda pandud abipakkumised.


väike sõbralik nõuanne sulle, enne kui moded su ära bännivad, et ära lahmi niimoodi. kui sa VIITSIKSID seda foorumit lugeda, siis mõistaksid, et see on suht tehniline foorum ja OT postitusi on küllaltki vähe, võrreldes mõne teise foorumiga. ntx autoteemades on enamus postitusi ikka tehniline teave autode arenduse kohta mitte, et keegi teeb posti mis auto ta ostis ja siis järgneb 10lk postitusi nagu: "ossaraisk, see mu lemmikauto ja ostan kah siukse kui load saan 5e aasta pärast".
foorumi tüüp on: loe rohkem ja trüki vähem, mitte autohuviliste tutvumisportaal.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.05.2008 10:13 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
[quote="RFL]väike sõbralik nõuanne sulle, enne kui moded su ära bännivad, et ära lahmi niimoodi. kui sa VIITSIKSID seda foorumit lugeda, siis mõistaksid, et see on suht tehniline foorum ja OT postitusi on küllaltki vähe, võrreldes mõne teise foorumiga. ntx autoteemades on enamus postitusi ikka tehniline teave autode arenduse kohta mitte, et keegi teeb posti mis auto ta ostis ja siis järgneb 10lk postitusi nagu: "ossaraisk, see mu lemmikauto ja ostan kah siukse kui load saan 5e aasta pärast".
foorumi tüüp on: loe rohkem ja trüki vähem, mitte autohuviliste tutvumisportaal.[/quote]
Tänx. Mõlemas mu postituses oli tehniliselt abistada sooviv info sees, erinevalt sinu ja Silweri postitusest 8)
Tehnika ja füüsika käivad käsi käes. Kui rattad hüppavad ja tee on sile, vajavad rattad paremat amortiseerimist. Aidata võivad ka paremad rehvid, ja kindlasti aitab kergemad veljed ja pidurid. See pidamise kiiril olemine paneka mu tagasilla hüppama - tavaliselt kas ületan selle piiri või hoian natuke alla poole - põhimõtteliselt on see hüppamine alles peale piiri ületamist. Eriti tuleb esile, kui tee on sile, sest siis ei ole tegureid, mis selle harmooniliselt resoneeruva võnkumise ära summutaks.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.05.2008 11:31 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
sain pihta miks mul hüppas,alumine mootoripadi oli suht pehme,seal ka see hüppamine,amordid all kuu aega vanad.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 26.01.2009 22:02 
Eemal

Liitunud: 26.01.2009 21:45
Postitusi: 6
Asukoht: Ida-Virumaa
umka kirjutas:



Mul on autoks Rover 216 Coupe millel sama jama.
All on ka sellised jurakad nagu sellel lingil,üks ots jäigalt kinni õõtsa küljes ja teine ots kinnitub puksiga ette otsa(esipaneeli külge)Sama põhimõttega nagu Civicul.Rehviks on-olid suvel Toyo Proxes-ed,195-55-R15 raputas iga ilmaga.Amordid on stendi järgi korras(mingid gaasikad).Nüüd avastasin et esimene mootori padi on ka mõraline.Nagu siit eelnevatest selgitustes aru saada on siis tundub et kui need kõik asjad ära vahetada või tugevamate vastu panna siis peaks ära kaduma raputamine(eriti ma arvan ise et aitaksid kõvasti kaasa nende varraste pukside vahetamine tugevamate vastu)

Sorry kui pikaks läks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27.01.2009 10:24 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
Stardis:
* mootor keerab enda salongi poole, nii palju kui padjad järgi annavad,
* kõiki esimesi pukse pressitakse ja tagumisi venitatakse
* amordid lähvad sirgeks - ja üritavad rattaid maast tõsta ja pidamine halveneb
* auto hakkab kiirendama
Peale starti:
* kummi puksid ei amortiseeri vaid pigem vedrutavad,
* üritavad kõik puksid alg-asendisse tagasi minna,
* mistõttu keeravad ka ratast kiiremini edasi ja pidamine kaob hekteks,
* kuna kiirendus kaob, siis vedru tõmbab amordi kokku poole tagasi,
mis võimendab olukorda veelgi ja hakkab jälle uus "pukside ja mootori-padja-sõja-ring" :).

Esiveolistel on ka seepärast hullem, et mootor ja differ on ühes tükis, ehk tavalisele hop'ile lisandub ka mootori patjade mängimine vist paremini.

Üldiselt peaks ikka nii olema, et kui panna kehvemad rehvid :), või kui on libedam, siis hop kaob ära kuna rattas käib vabalt ringi ja mingeid jõude ei teki. Erandjuhul aitab ka
* paremate rehvide kasutamine, et pidamine ei kaoks hetkekski - püsivam jõud jääb peale.
* Kui kõik silla puksid jäigemate vastu vahetada, siis olukord läheb kindlasti paremaks.
* Peale selle võiks panna mootorile kah amordi, kinnitades see väntvõllist nii kaugele kui võimalik (lihtsustab ka käiguvahetust).
* kõik-bar'id mis silda hoiavad kere suhtes paigal aitavad kah.
* minul kadus hüplemine ära: LSD'ga, laiema rehviga (puksid ja amordid olid enne juba kõvad)
* nu ja kui pritsungis on mõni lõdvik mäda vms, mis hüplemise ajal hakkab ka segu mõjutama, siis see "aitab kah".
* võiks proovida ka rehvirõhku suurendada - pidamist juurde ei tule, aga mängimist peaks vähemaks minema.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 27.01.2009 23:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 05.05.2006 14:37
Postitusi: 128
Asukoht: Tallinn, Vigala
nii kummaline kui see ei ole, muutis minul asja paremaks 2.0l mootori asemel 3.0 mootori vahele panek...ehk raskem mootor.

ainuke asi mis veel muutus oli 205 55 15 rehvi asemel nüüd 215 40 17

kusjuures hüpples vaid ühtede kindlate rehvidega.,,,ehk siis loogika järgi hea pidamisega rehvid?

kõik puksid, amordid ja vedrud jäid samaks.

_________________
Calibra Club Estonia www.calibraklubi.ee
56 251 273


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 28.01.2009 1:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
Mul oli veider see, et 0.7 bariga hüples heal asfaltil, aga 1.1bariga enam ei hüpelnud kuskil, ja asi polnud selles, et pidamine üldse kadus - kiirendus ikka läks palju paremaks.

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.02.2009 2:41 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
mul ka kadus ära 1,8 asendamisel 2,5 ga kusjuures 3kg on ainult raskem..


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 06.02.2009 2:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.11.2004 18:41
Postitusi: 1533
Asukoht: Tallinn
_siim_ kirjutas:
mul ka kadus ära 1,8 asendamisel 2,5 ga kusjuures 3kg on ainult raskem..


Nagu ka ühes eelnevas postituses oli kirjas. Kas mootoripadjad jäid samaks ?

_________________
Alfa Romeo Brera 3.6 JTS V6 Q4
Ex Fiat Coupè 16v Turbo 342hj/466nm


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.02.2009 19:26 
Eemal

Liitunud: 21.01.2008 15:16
Postitusi: 415
Asukoht: Helsinki
sama jäi ikka,klaasiliimi lasin täis muidugi :-D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 09.02.2009 20:22 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 03.11.2007 10:57
Postitusi: 52
Mina pakuksin pehmed mootoripadjad (nagu sa ise avastasid) Ja samuti pehmed esimesed õõtsapuksid tekitavad sellise hüppamise (esiveolisel). Kontrolli need ka üle ja kui on läbi siis äkki saad abi Power Flexilt.

Mul oli sama jama 2.7 turbo e30 BMW'ga. Tagumised amordid sai ära testitud ja tagumiku tunnetus ning test ütlesdid seda, et võiks nagu vahetamise peale hakata mõtlema. Samuti vahetasin tagasilla õõtsade puksid ära, mis ei olnud samuti esimeses nooruses ja ravisin silda Power Flex puksidega. Peale seda kadus ka põrkamine nii kiirendamisel kui ka rehvi soojendamisel (ehk siis burnout).


Viimati muutis Kill3rBMW, 15.02.2009 0:22, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 10.02.2009 12:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2007 18:43
Postitusi: 3421
Asukoht: tln
_siim_ kirjutas:
mul ka kadus ära 1,8 asendamisel 2,5 ga kusjuures 3kg on ainult raskem..

Sa mainid loodetavasti rehvirõhku, aga ma turborõhku :) - mõte jääb suht samaks - kuna rehvirõhu tõstmisega sul pidamine iseenesest vist ikka halvenes ja võimsus käis paremini üle - ei jäänd täpselt pidamise piirile - ja sild jääb rahulikumaks - vähemalt ei peruta ja kokkuvõttes kindlam sõita, kui ratas käib pigem natuke ringi.
Samas ainult puksid kah ei aita - mul täis plastpuksidega ju ikka hüppas teatud rehvi, asfaldi ja pöördemomendi suhte juures.
Eritihull oli kui opelil õhumõõdiku lõdvikus pragu oli - siis hüplemise peale läks ka segu valeks-õigeks-valeks-õigeks ja kuna tõmme kadus vale seguga (veerand sekundiks) - peale selle hakkavad hammasrihmad, jagajad jms kah mängima :) siis see võimendas veelgi seda hüplemist :)

_________________
slyy2048
WhatsApp: +6281339093884
12.0s CA18DET


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 14.02.2009 23:56 
Eemal

Liitunud: 04.02.2007 21:51
Postitusi: 19
Raybert kirjutas:
ma ise 100% kindel ei ole, kuigi ülevaatuse vennad ütlesid et amordid on korras.
amordid on KYB-id


ülevaatuse vennad pole alati väga pädevad amordi korrasolekut hindama ja seda ,et KYB pole suurem asi amort olen ma ka juba tunda saanud.

_________________
bumer-elu kui filmis


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.03.2009 17:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 23.01.2007 18:36
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn
Astrona kirjutas:
_siim_ kirjutas:
mul ka kadus ära 1,8 asendamisel 2,5 ga kusjuures 3kg on ainult raskem..

Sa mainid loodetavasti rehvirõhku, aga ma turborõhku


jutt oli ilmselt 1.8 liitrise mootori vahetamisest 2.5 liitrise vastu.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 46 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 18 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11