Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 12:58

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 11.03.2020 18:38 
Eemal

Liitunud: 26.04.2019 12:03
Postitusi: 22
Kas on keegi nende mootoritega kokku puutunud?
Oli plaan vahetada m60 > 1uz vastu, kuna ei näe mõtet selle edasi arendamisel, tulenevalt alumiinium hülssidest mis seavad üsna konkreetse piiri jõu-ja töökindluse osas.
Uz seeria mootoritel on samas nagu kõik eeldused selleks olemas, et palju jõudu teha ja seda ka hoida. Seal on juba terashülsid ja 6 poldiga vändapakud mis peaks ploki alumistotsa eriti hästi koos hoidma.
Ometi ei leia ma internetist mingeid erilisi jõunumbreid näitavaid eksemplare ja kui ongi mingi jõud kätte saadud siis minusilmis tohutu turbo rõhuga.
Üks näide on kus kutid on peale laadinud pea 2bar,i rõhku aga jõudu 4 liitrisest v8 mootorist ainult 800hp ja 1000, midagi nm. Bemi v8 teeb sama väände kram üle 1bar,ise rõhuga.
Sellise kerge info põhjal võiks arvata, et kaaned äärmiselt kehva voolavusega.
Küsimus siis, kas tasub üldse pingesse minna selle palju kiidetud mootori peale või üritan ma lihtsalt vastu tuult joosta?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 12.03.2020 1:23 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.03.2008 13:01
Postitusi: 689
Asukoht: Tallinn
Mul kahjuks pimpimise osas selle mootoriga palju kokkupuudet ei ole, aga niisama targutada oskan ikka :D

BMW sama ajastu V8 teeb boostides rohkem jõudu, sest juba stock konditsioonis vabalthingavana teeb ta ca 15-20% rohkem hobuseid (180 vs 210kw). Ilmselgelt on 1UZ loodud rahulikult võimalikult vibratsioonivabalt ja töökindlalt tiksuma, mitte suuri jõunumbreid taga ajama.

Aga samas ma julgeks sellise mootori ette võtta küll. Veidi hingamist järele aidata ja üle laadida ning võib hea asja saada. Nagu juba tähele panid, on ta tegelikult suhteliselt tugevalt kokku pandud ja tegelikult tulnud ju samast ajastust ja tootjalt kui legendaarne 2JZ. :burn

_________________
Lauda nitro


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 14.03.2020 9:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.11.2007 12:21
Postitusi: 341
Asukoht: tln
Eeldan, et sealt oled ka vaadanud?
https://www.youtube.com/results?search_query=1uzfe

_________________
Nitrous is like a hot girl with an STD. You know you want to hit it, but your scared of the results. If everything seems under control, you're just not moving fast enough.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 14.03.2020 10:49 
Eemal

Liitunud: 26.04.2019 12:03
Postitusi: 22
No tegelikult oli mul juba mõndaaega plaan panna terashülsid m60 le kuna siis oleks võimalus paremaid kolbe kasutada. Kuna sattusin puht juhuslikult just neid samu videosi vaatama siis tekkis küsimus, et milleks kulutada aega ja raha kui on juba olemas oluliselt tugevam samasugune kompaktne v8. Kuid jah nüüd lähemalt uurides on selgunud, et sellel toyota mootoril on kaaned ikka paras pudelikael. Nüüd olen nagu lehm kahe heinakuhja vahel. :-D


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 14.03.2020 11:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 14.11.2007 12:21
Postitusi: 341
Asukoht: tln
Tore, et saime sind segadusse ajada :-D

_________________
Nitrous is like a hot girl with an STD. You know you want to hit it, but your scared of the results. If everything seems under control, you're just not moving fast enough.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: Lexus 1uz-fe v8
PostitusPostitatud: 14.03.2020 16:56 
Eemal

Liitunud: 26.04.2019 12:03
Postitusi: 22
Ei no segaduses olin juba enne :-D
Lihtsalt mõtlesin, et äki siin kellelgi rohkem kogemusi nende mootoritega aga paistab, et eestis pole nende kasutamine väga popp ja olen vist suht üksi selles tiigis.
Eks teen väheke veel uurimustööd ja kui leian mingi lahenduse selle mootori hingamise parandamiseks ja ei maksa miljoneid siis toon ühe endal ja vaatab mis saab, muidugi selge on see, et õige pildi saab asjast alles siis kui ta Lauapeal istub.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11