Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 15:40

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: 06.09.2016 14:28 
Eemal

Liitunud: 11.12.2008 14:19
Postitusi: 48
Asukoht: Tartu-Võru
Käsil equal lenght väljalaske kollektori ehitus nelja silindrilisele turbokale ja kerkis Solidworks'i tehes mõttes selline küsimus. Kas on tehtud varem sellist disaini mis kollektori kuusest vaadatuna paistaks:
21
43
kus väljalaske gaasid sisenevad ringis järjest firing order põhjal? Sellise viisiga peaks olema võimalik spool up'i parandada.

Tüüpilised kollektorid mida näinud olen on nii öelda Z põhised:
32
41

Olen otsinud informatsiooni selle kohta, kuid leidub vähe. Ehk kasutanud valesid otsingu sõnu. Oskaks keegi seletada teoorias Gains&Losses nende kahe disaini vahel kui kasutusel single entry kuumakojaga turbo? Keeruline küsimus, kuid loodan et on aru saadav.

Ette tänades,
Whistle


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 06.09.2016 21:13 
Eemal

Liitunud: 26.09.2015 1:34
Postitusi: 24
Minu teada pole sel küll mingit vahet. Pigem võiks sa vaeva näha võrdse pikkuse, võimalikult sirge ja võimalikult lühikese torustikuga.

Undiveded kojaga, pole ju vahet kuhu sa sa selle toru viid. Tulemus on ikka sama.

Edit: isegi kui on võimalik, et nii vähe parem, siis tulevad torud jälle pikemad?


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 07.09.2016 9:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Ja minu meelest võiks vaeva näha mitte nii lühikeste runneritega vaid sellega, et runnerid on pikad kui ahenevad, et gaasil järsku turbos ei tuleks läbi pöidlajämeduse augu end suruda ja et oleks veidigi mahtu plokikaane taga, et mootor ilma boostita oma vabathingava jõu äea teeks ja tal spoolimiseks rohkem gaasi oleks.

1 targem inimene siin foorumis on ka arvutanud, et meie kõigi poolt kasutatav pealt 42ne toru on valdava osa projektide juures overkill ja nii mõnegi projekti juures võiks kasutada aste peenemat.
Her Puhmas on seda ka praktikas proovinud ja oli tulemusega rahul.

Ehk et arvamusi on samapalju kui perseauke - igalühel oma :D

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 07.09.2016 11:34 
Eemal

Liitunud: 26.09.2015 1:34
Postitusi: 24
Minul on tegemisel üks kollektor 38mm torust. Kuidas teha ahenevat toru? On olemas koonuseid ja saab lihvida, aga pole leidnud sellist võimalust mis võimaldaks sujuvat pikalt jooksvat koonust. See pikkuse teema on jah omamoodi küsimus. Üldiselt neid, kes ütlevad, et võiks olla võimalikult lühike ja sirge on palju. Samas leidub ka neid, kes pooldavad vähe pikemat kollet. Selle kohta pole aga eriti kirjandust kui just vabalthingava kraami ei loe ja siis läheb asi juba nii pikaks, et minu mootori puhul pole enam kuskile vurri mahutada. Ilmselt peaks kohe mitu tükki ehitama ja dynos katsetama. Nii nagu enamuse asjadega :). Ise ma arvan, et lühemal parem spool, pikemal jälle väksem silindrisse reversion, tuleks leida kompromiss.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 19.09.2016 16:15 
Eemal

Liitunud: 26.09.2015 1:34
Postitusi: 24
Kas teemaalgataja on targemaks saanud? Ma olen natuke uurinud seda, infot tõesti pole ja kui on, siis keegi ei seleta miks. Igatahes olen leidnud vähemalt pilte kollektoritest, mis on tehtud Skandinaavia maades, kus on tõesti tõsisemad mehed sellises järjekorras neid kokku keevitanud.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11