Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 21.05.2024 22:47

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 111 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 1:21 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
kusjuures ma annan ka alla... tehkem nii nagu keegi paremaks peab.

1 asi, et turbo autol pole ilmtingimata oluline map, kui sa räägid nüüd "manifold absolute pressure" sensorist, mul on see näiteks ainult EGR'i juhtimiseks :)

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 1:28 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:31
Postitusi: 655
Asukoht: Tln
jep, ja mõnel autol on MAP näiteks ainult fuelcuti tekitamiseks :)

seljuhul on sul MAF. Ja veel peenematel, nagu ntx Audi või Opeli Motronicud, on nii MAP kui MAF ;)

_________________
www.esracing.ee // www.facebook.com/esracingestonia


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 7:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Tänan teooria õppeunni eest! ;) Minu putukal on originaalis WB, mis on downpipe-s ja tavaline 1v lambda on kati esimeses s.t downpipe poolses otsas. Kuskilt usa foorumist (mida ei suuda hetkel leida) jooksis läbi, et WB on see andur mis annab ajule seguinfot ja teine kati efektiivsuse kontroll. Segukell on mul ühendatud tavalise 1v lambda külge ja kui asi niimoodi toimib ilma katita siis on ju hästi.

Niiet lõpetaks selle lambda vaidluse nüüd ära ja räägiks mida huvitavat selle motoga siis tehtud on!
Minul hetkel tehtud: chip(saksast tulles oli peal), CAI(+13kW!!!), FMIC, 4bar bensu rõhu regulaator, Bypass ja N75 valve vahetatud. Kohe läheb peale Boost controller(manual) ja timer.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 13:00 
Eemal

Liitunud: 24.01.2006 10:18
Postitusi: 40
Teine lambda on jah kati korrasoleku kontrolliks.

Mida sa boost controlleriga soovid saavutada? Parem kui aju ise ju asju sätib või mis?

ega sul palju muud ju üle ei jää kui pihustid, turbo ja custom chip ehk siis rahaliselt kuid samas ka jõu gaini poolest magusaim ala :-D
Muu nagu tehtud...


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 13:10 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Boost controlleriga tahaks (mingil põhjusel?) kaduma läinud rõhku tagasi saada.
Mootoril plaanis kepsud, kolvid vahetada, kaane portimine, uus sisselaske- ja väljalaske kolle, 3"turboback exhaust, pihustid, reguleeritav FPR, suurem turbo, parem õlijahutus, jne. ühesõnaga tagaks saada 350+ jõudu kätte.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 13:17 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 19:03
Postitusi: 236
Asukoht: Tallinn
preparaator kirjutas:
xjan kirjutas:
Kliendi Audi TT, originaalis 165Kw

2.75" sumpa, katalüsaatorid eemaldatud, uus turbo GT28RS, uued pihustid, custom väljalaskekolle, CAI kitt, Forge Motorsport FMIC, Sachs Race Engineering korv ja sidur (orgaaniline siiski) ja veel nipet-näpet...
Seda kõike toetamas Turbotec-i custom chip, mis täpselt nendele modifikatsioonidele valmistatud Soomes pingis.

Tulemus ca. 350+ Hj ja 400+Nm - täpseid andmeid pole kuna seadistus/mõõtmine 2wd pingis ja transmissiooni ning õhusolevate rataste kulu on arvestuslik.


edit by panter-järgnenud OT postitused läksid kustutamisele


Kas mootori sisu (kepsud, kolvid, vänt) on stock?


jah, sisu on sama

_________________
http://tatech.dc-ice.ee /// http://www.dc-ice.ee
Turbo- and supercharged engines suck in air, compress it and force it into the cylinders, NA engines just suck... ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 13:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
preparaator kirjutas:
Boost controlleriga tahaks (mingil põhjusel?) kaduma läinud rõhku tagasi saada.
Mootoril plaanis kepsud, kolvid vahetada, kaane portimine, uus sisselaske- ja väljalaske kolle, 3"turboback exhaust, pihustid, reguleeritav FPR, suurem turbo, parem õlijahutus, jne. ühesõnaga tagaks saada 350+ jõudu kätte.


väga sõbralik soovitus, kui sul mingil põhjusel rõhk kaduma läheb OTSI ülesse, kuhu ta läheb. Tee rõhutester... kõige kergem on seda teha vanast õhukummist. Lõikad ventiili koha väikse varuga ära ja tõmmad klambriga turbo õhu sisselaske otsa külge. Siis lased kompressoriga rõhu sisse ja sõber vaatab rõhu kella salongis. Lase see rõhk peale, millega sõita tahad ja vaata, kui kiiresti langeb. kui ikka kiiresti, siis tavaliselt juba kuuled kõrvaga ka ära, kust välja tuleb... tee korda see koht. Kui kuuled, et karteris muliseb, siis pole põhjust paanikaks, külma mootoriga tavaliselt väheke mulisebki, või on sul ka selline klapp nagu PCV - "Positive Crankcase Ventilation Valve" - see peaks ainult ühes suunas laskma õhku karterist sisselaskekoldesse, kui see peetis, siis rõhk läheb seda kaudu otse karterisse ja muliseb päris kõvasi.Tee korda taas, kui ei pea see.

See, kui sa "kompenseerid" õhu kadu boosti juurde keerates, annab sellise tulemuse, et kaduma minevast kohast läheb veel rohkem kaduma + see, et turbost tuleva õhu temp soojeneb. Tekkib selline olukord, kus sina kompenseerid kaduvat rõhku boosti juurde keeramisel, samas tuleb kadu sellest uuesti tagasi, et isegi kui saad omal rõhu üles uuesti, on õhu temp märksa suurem. Fix your boost leaks!!

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 15:44 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Fos kirjutas:
preparaator kirjutas:
Boost controlleriga tahaks (mingil põhjusel?) kaduma läinud rõhku tagasi saada.
Mootoril plaanis kepsud, kolvid vahetada, kaane portimine, uus sisselaske- ja väljalaske kolle, 3"turboback exhaust, pihustid, reguleeritav FPR, suurem turbo, parem õlijahutus, jne. ühesõnaga tagaks saada 350+ jõudu kätte.


väga sõbralik soovitus, kui sul mingil põhjusel rõhk kaduma läheb OTSI ülesse, kuhu ta läheb. Tee rõhutester... kõige kergem on seda teha vanast õhukummist. Lõikad ventiili koha väikse varuga ära ja tõmmad klambriga turbo õhu sisselaske otsa külge. Siis lased kompressoriga rõhu sisse ja sõber vaatab rõhu kella salongis. Lase see rõhk peale, millega sõita tahad ja vaata, kui kiiresti langeb. kui ikka kiiresti, siis tavaliselt juba kuuled kõrvaga ka ära, kust välja tuleb... tee korda see koht. Kui kuuled, et karteris muliseb, siis pole põhjust paanikaks, külma mootoriga tavaliselt väheke mulisebki, või on sul ka selline klapp nagu PCV - "Positive Crankcase Ventilation Valve" - see peaks ainult ühes suunas laskma õhku karterist sisselaskekoldesse, kui see peetis, siis rõhk läheb seda kaudu otse karterisse ja muliseb päris kõvasi.Tee korda taas, kui ei pea see.

See, kui sa "kompenseerid" õhu kadu boosti juurde keerates, annab sellise tulemuse, et kaduma minevast kohast läheb veel rohkem kaduma + see, et turbost tuleva õhu temp soojeneb. Tekkib selline olukord, kus sina kompenseerid kaduvat rõhku boosti juurde keeramisel, samas tuleb kadu sellest uuesti tagasi, et isegi kui saad omal rõhu üles uuesti, on õhu temp märksa suurem. Fix your boost leaks!!


Ma arvan, et rõhu kadumise põhjuseks on wastegate actuator e. elektrooniline klapp, mis avab wastegate-i. See pidavat olema nende mootorite nõrk koht. Eks siis paistab kui kraan on vahele pandud ja klapp eemaldatud(nii või naa seda hiljem vaja teha). Kui ikka sama jama siis kindlasti proovin survestada kogu süsteemi.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 15:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
kui acuator kuskilt läbi laseb... emmm.. peaks olema nii mega väike kadu, et sellest sa aru ei saagi. Kui juba kella pealt näed, et rõhku pole nii palju, kui enne oli, siis on ikka kuskil midagi suuremat viga

ma saan aru, et kui peale boosti ülesse keeramist hakkab wastegate ise jamama. nimelt ei suuda verdu enam klappi kinni hoida ja rõhk ei tõuse enam, aga ma arvan , et originaal setingutega on sul probleem kuskil mujal praegu.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 20:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Fos kirjutas:
kui acuator kuskilt läbi laseb... emmm.. peaks olema nii mega väike kadu, et sellest sa aru ei saagi. Kui juba kella pealt näed, et rõhku pole nii palju, kui enne oli, siis on ikka kuskil midagi suuremat viga

ma saan aru, et kui peale boosti ülesse keeramist hakkab wastegate ise jamama. nimelt ei suuda verdu enam klappi kinni hoida ja rõhk ei tõuse enam, aga ma arvan , et originaal setingutega on sul probleem kuskil mujal praegu.


Tegemist pole originaal setingutega! Chipiga peaks rõhku hoidma 1,1 bari(nagu enne, pöörete punase alani) kandis aga nüüd kukub 4K rpm-i kandis 0,5-0,60 bari peale ja peak oli enne 1,5 nüüd 1,3-1,4. Originaalis peaks rõhk olema u.0,5 bar-i. Asi hakkas jamama peale seda kui olin Raadi lennuväljal paar kiiremat otsa teinud(ülekuumenemine ilmselt, ise loll kah muidugi). Ma arvan, et lihtsaim moodus on panna manuaalne kraan vahele ja kui jama jätkub siis vaadata üle wastegate ja kui ikka siis survestada.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 20:56 
Eemal

Liitunud: 24.01.2006 10:18
Postitusi: 40
Sul stock turbo mis hoiab lõpuni 1.1 rõhku?
Mis masinaga tegu ning mis chip kui tead?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 21:00 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
sry, mul jäi kahe silma vahele, et oled juba tõstnud rõhku... see, et chip peaks hoidma ei tähenda tegelt ju midagi. Rõhku hoiab ikkagi wastegate mehaaniline vedru ja kui see on ette nähtud mingi 0,5 - 0,6 bari jaoks, siis raske uskuda, et ta tervelt 1 bari jagu rohkem peab. Aga no katseta ära, boost controllerit on nagunii vaja, selles suhtes on sul õigus.

Jõudu ehitamisel.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 21:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Auto on New Beetle 1.8T, chip Evotech ja hoidis jah lõpuni 1,1 bar-i.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 21:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 17.04.2006 19:58
Postitusi: 64
Fos kirjutas:
sry, mul jäi kahe silma vahele, et oled juba tõstnud rõhku... see, et chip peaks hoidma ei tähenda tegelt ju midagi. Rõhku hoiab ikkagi wastegate mehaaniline vedru ja kui see on ette nähtud mingi 0,5 - 0,6 bari jaoks, siis raske uskuda, et ta tervelt 1 bari jagu rohkem peab. Aga no katseta ära, boost controllerit on nagunii vaja, selles suhtes on sul õigus.

Jõudu ehitamisel.


Seda ma ei tea kudas see vedru värk sellel motol täpselt toimima peaks aga elektrooniline solenoid laseb mingil hetkel(kui rõhk on piisavalt kõrge) vaakumi või siis boosti läbi, mis aktiveerib wastegate-i. Nii vähemalt olen mina sellest süsteemist aru saanud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 08.05.2006 22:52 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 09.12.2004 19:03
Postitusi: 236
Asukoht: Tallinn
aga järsku on turbo õhtal? ajus veakoode pole? lisaks - survestamine on tunduvalt lihtsam ja ohutum tegevus kui N75-e väljaviskamine

tulevikus ei soovita samuti manuaalse kontrolleri peale jääda, kaob võimalus ajul minna safe-mode-i kui peaks mõni andur töölepingu lõpetama vms. Rõhku võiks ikka tõsta vastava softiga.

_________________
http://tatech.dc-ice.ee /// http://www.dc-ice.ee
Turbo- and supercharged engines suck in air, compress it and force it into the cylinders, NA engines just suck... ;)


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 111 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11