Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 28.03.2024 19:10

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: MegaSquirt bmw'le m50b25
PostitusPostitatud: 12.03.2013 16:44 
Eemal

Liitunud: 11.12.2005 2:29
Postitusi: 35
Tervitus!

Soov paigaldada megasquirt m50b25 mootorile. Põhjuseks ligi 300 kraadine nukk ja ITB'd.

Vajalik pihustite(batch) ja kuue süütepooli eraldi juhtimine alpha-N reziimis, vabalthingavana. Wasted spark teed ei soovi minna kõrgemate pöörete tõttu.

Probleem on juhtaju valiku tegemisel. Pakutakse erinevaid plaate ja softe ning erinevaid verisoone nendest, mille rägastikus raske orienteeruda.
On variante paigaldada eraldi süütemoodul, või siis lisada MS plaadile süütetransse. Aga millist teed minna?

Ise ma midagi kokku tinutada ei riski, niiet kõik võiks olla pre-assembled kujul.

Kas keegi teab, kes pakub taolisi variante, või suudaks ise kokkulepitud summa eest mulle vajaliku komplekti valmistada? Kuna tegemist poolbudget projektiga, siis hinnal on kindlasti oma täthtsus.

Kõik soovitused pakkumised teretulnud!


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 12.03.2013 20:51 
Eemal

Liitunud: 29.10.2006 15:56
Postitusi: 656
Asukoht: Lõuna
Siis on 2 peamist võimalust.

Laiendusplaadiga, komplekteeritud MS3
http://www.diyautotune.com/catalog/mega ... p-435.html
645 USD
Lisandub toll ja postikulu.
Ilmselt kõik kokku 600 EUR.
Lisaks veel kehvad arvutipistikud, mis ei ole autodesse mõeldud.

Või

VEMS
http://shop.vems.hu/catalog/vems-p-48.html
468.40EUR -
Kuskil 500 Eur eest on kõigi vajalike lisadega VEMS sul kodus käes.
Müüja Elbe Engineering - kasutaja hents99.
Pistikud korralikud.


Mõlemad on lihtsalt seadistatavad ja küllaldase know-how ga Eestis.
8 pihusti ja 8 süütedraiverit mõlemal.
Alpha-N ka.

Ülejäänud "ajud" on kallimad.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 12.03.2013 21:22 
Eemal

Liitunud: 12.03.2005 18:40
Postitusi: 1371
Asukoht: Tartu
Pistikud on jah päris olulised.

VEMS kasutab näiteks pistikuid, mis on Volvo veoautode ajudel kasutusel. (Rootslane kasutab ikka oma toodangut :-D )

_________________
Hobisõikukite mehaanika, elektroonika, custom jupid - ideest teostuseni ühes kohas.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 14.03.2013 11:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Eks vemsi pistik ole muidugi 10x parem......aga seni pole ma korralikult joodetud või valmiskujul tellitud juhtmetega pistikuga probleeme näinud. (küll aga ei maksa kehva jootmiskogemuse korral juhtmeid ise db37 taha jootma hakata vaid tuleks kasutada valmis asja)

säästuprojekti puhul on kasutatav ka ms2.
Isiklikult olen seda meelt, et kui juba ms3 taskukohane on siis valiks ilmselt vemsi kuid kui iga euro arvel siis vaataks vanade MSide suunas.
PS kui keegi nägi kunagi raadil leedukate haigekiiret bmwd millel turbo tagaistme all paiknes siis see sõitis MS1ga :-D (dragil muidugi vaja vaid wot ala ja sobib nii 10 kui ka 100x aeglasem aju.)

Kui palju selline m50 jõudu produtseerib ja kui kõrgel siis elab?

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 14.03.2013 21:18 
Eemal

Liitunud: 11.12.2005 2:29
Postitusi: 35
Suur tänu vastamast kõigile.

VEMS on mul puhta kahe silma vahele jäänud. Eks ma tuhnin siis väheke netis ja teen kodutööd sipakene. Sellise raha eest vägagi mõistlik variant. Ma nii umbes €500 kanti sihin selle hinnaga ja nö. päris ajud jäävad kindlalt mängust välja.

Mis värk siis nende arvuti pistikutega on et ei kõlba? Ei kannata vibratsiooni ja niiskust? Hahahaa peab vist VEMS'i võtma, kui seal volvo pistikud.

Uurin siis heintsi käest ka mis diili saab, kui olen vähe targemaks saanud, et ikka õigeid asju küsida.

Peab nende MS1 turbotagaistmeall vendadega ka konsulteerima, saaks õige soodsalt endal asja käima :lol:

OT:
Selle mootoriga on selline lugu, et ajan alles raudvara kokku ja vedeleb mingite osadena garaazis. Kuna tegemist vastupidiselt strokeritele hoopis lühema kolvikäiguga(66mm) projektiga, siis loodetavasti kuskil 9000RPM :ohshit ja 300HP kanti. Vähemalt arvuti ekraanil oli kõik ilus ja roosiline :-D
Esialgu kükitab mootor stendis ja kui sisu välja ei sülita, võib kunagi ka auto peale sattuda.
Kindlasti on lihtsam ja odavam turbotada või suurem mootor panna, aga mina lähen seda teed sest ma tahan(ainuke adekvaatne põhjendus). Seega võib teema antud arutelust puhtana hoida ja kirjutada PM, kui huvi on.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 15.03.2013 10:31 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
jh, ms pistikud ei oma mitte mingisugust tihendit ning võib arvata, et sellised kontaktid võivad aastatega "roheliseks" muutuda. Lisaks on pinid peenikesed ning kui paari asja läbi mitme pini ei vea võib ühendus maha põleda.....aga näed sõidavad kuna eestis käivad paljud projektikad paari aasta tagant pulkadeks :-D

Ms1 kohta uurimiseks ei pea ilmtingimata nende leedukatega rääkima sest selle ajuga sõidab eestis endiselt kümneid ja kümneid autosid.
Kõrgepöördelise bmw jaoks on ta vale kuna ta ei tule ilmselt 9000rpm korral 60-2 triggeriga toime....(ise olen kuni 6400ni vaid kasutanud selle triggeriga) Käima saaks, sõitma saaks, 6 süüteväljundit ja vri lugemise saaks AGA ms2 jääb ikka 10x kiiremini "mõtlevaks" ja saaks ka autotune funktsiooni kasutada küttekaardi osas, usaldada segu muutmist lambda õlgadele, korralikku tihedat logi lugeda jne....samas vabad väljundid oleks ikka. pmt otsas kui 6 tk süütele lähevad....kuskohas tulebki ms3 eelis välja ( vähemalt 1 neist)

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 07.05.2013 6:45 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.10.2005 0:16
Postitusi: 589
Asukoht: Võru
paar küsimust raudvara kohta:
* Mis lahendust kasutad hydrotõukurite asemel?
* Ehitad B25 plokki selle asja?

Tänud!

_________________
- KKD Motorsport - EstPerformance -


Üles
 Profiil  
 
PostitusPostitatud: 09.05.2013 14:34 
Eemal

Liitunud: 11.12.2005 2:29
Postitusi: 35
Et teema õhku rippu ei jääks, mainin ära, et sai VEMS'i kasuks otsustatud ja juba käes kah mõnda aega. Aju ja lisavidinad sai kasutaja hentsi käest välja pinnitud. Ega ma pikemalt ei kirjutagi, sellise ilmaga lausa patt arvutis olla 8)

Tänud kõigile hüva nõu eest.

Mardole vastasin privaati.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
cron
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11