Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 29.03.2024 13:18

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.07.2006 14:49 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 04.02.2005 22:50
Postitusi: 387
Asukoht: Tartu/Tallinn
njah - eks see iseehitamine ka üks paras n*ss ole
preagu kaklen AstroMotoga, kus väntvõlli lihviti paar kuud tagasi
vaja leida põhjus, miks ikkagi hakkas raamsaale juba peale 1000 km sissesõitu häält tegema ja nüüd ka kepsu lõpuks ringi tõmbas
uus väntvõll olemas, kuid kahjuks firma ei taha tunnistada seda, et nende black on olnud vända lihvimine(tõenäoliselt alamõõdus teine)
pärnus tuleb vist leppida tsikli bracketiga, Air Jam`iks aga 110 % valmisolek :)
Renn @ Apuracing.com

_________________
NisMo history: 3x 200sx S13, 1x Pulsar GTiR , 1x S14A ...to be continued


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 16.07.2006 17:38 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
Renn kirjutas:
njah - eks see iseehitamine ka üks paras n*ss ole
preagu kaklen AstroMotoga, kus väntvõlli lihviti paar kuud tagasi
vaja leida põhjus, miks ikkagi hakkas raamsaale juba peale 1000 km sissesõitu häält tegema ja nüüd ka kepsu lõpuks ringi tõmbas
uus väntvõll olemas, kuid kahjuks firma ei taha tunnistada seda, et nende black on olnud vända lihvimine(tõenäoliselt alamõõdus teine)
pärnus tuleb vist leppida tsikli bracketiga, Air Jam`iks aga 110 % valmisolek :)
Renn @ Apuracing.com


Ja huvitav, milline tuuningfirma eestis ise väntvõlle lihvib? :)
Seda ikka lastakse teha, tuleb lihtsalt õigetes kohtades seda teha lasta.
Viies auto kuhugi firmasse, kus taolist enne tehtud pole, võid sama hästi selle töö ise selgeks õppida, kui nemadki. Ja tegemine ei tähenda kuskil "liivakastis" mootori kokkuladumist, vaid korralikes tingimustes tööd. Enamik kipub ikka alahindama mootori kokkupaneku juures tarvilikku puhtust: mitte ainult liiv on lubamatu, vaid ka tavapärane peentolm jms.

EDIT: ja huvitav, Taavo-Erkki Vitsut on ka oma auto minu teada suht ise ehitanud, aga täna ABCS-l sõitis oma teisel sõidul häälest ära autoga uue mitteametliku Eesti rekordi 9,5xx s @ 256 km/h.

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 9:02 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
Raceboy kirjutas:
EDIT: ja huvitav, Taavo-Erkki Vitsut on ka oma auto minu teada suht ise ehitanud, aga täna ABCS-l sõitis oma teisel sõidul häälest ära autoga uue mitteametliku Eesti rekordi 9,5xx s @ 256 km/h.


no müts maha tema ees siis. kahju, et temasuguseid eetis palju pole. Kõige nukram on ikka see tõsiasi, et enamus, kellel on raha et ehitada tõsiseid autosi, lasevad seda teistel teha.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 10:00 
Eemal

Liitunud: 22.12.2004 10:17
Postitusi: 570
Asukoht: Pärnu
Kle, see ikka päris nii ei ole...ma ei us iialgi et siin leidub mees kes 100% ise kõik on teinud, alates cooleri ja kollede keevitamisest lõpetades auto värvimise jms-ga. Siin ei saa mingit joont tõmmata iseehitejate ja nende vahel kes lasevad osad tööd mujal teha. Selleks puuduvad aeg ja oskused, aga samas teadmised kuidas peaks ehitama on olemas. Minu arust on see normaalne et lased ehitada, asjad tulevad parema kvaliteediga ja kestavad ka seeläbi kauem!

Tsiteeri:
Kahjuks pean ka mainima, et ei pea suurt lugu ka nendest, kes lasevad endale ehitada. Minuarvates oleks aus, kui võistluste kokkuvõtte tabelis oleks iga ES'is ehitatud auto taga nimi ES tuning, mitte see, kes niiöelda sponsoreeris.

_________________
Wivel- Worlds 1'st activity tracker for cars and motorbikes


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 10:14 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 20.01.2006 9:45
Postitusi: 769
Asukoht: Tallinn
[quote="Fos"Kõige nukram on ikka see tõsiasi, et enamus, kellel on raha et ehitada tõsiseid autosi, lasevad seda teistel teha.[/quote]
veel nukram variant on ikka, et inimesed, kes ei oska ise teha ja pole ka raha, et lasta teistel teha ikka teevad mingeid odavaid välimuse/võimsuse muutusi. kindlasti on ka palju odavaid ja lihtsalt hoolikalt nokitsemist vajavaid stiilseid lahendusi kuid tihti tõmbab neile joone peale maitse puudumine või teadmised lisandunud hobujõudude seadistamisest.
tuunimise eest maksmine aga minu meelest igati tervitatav. sageli puuduvad ju nii võimalused, oskused kui ka aeg, et ise ehitada. tuunimisspetsialistide käe all on ka võimalus, et midagi p***e läheb viidud miinimumile oluliselt lähedale. pealegi tuleb ikkagi visioon mida tuunida ikkagi auto omanikult ja tuunimisfirma lihtsalt veenab klienti, et asi oleks ikka mõistuse piirides. linna peal on palju näiteid, kus tuunimisega liiale mindud, et ainult rahast hea tulemuse saavutamiseks ei piisa.
muidugi müts maha inimeste ees, kes suudavad ise ehtada ja selleks suure vaevaga ka võimalusi leiavad ning häid tulemusi saavutavad.
ei taha hakata maitse üle vaidlema, kuid ise eelistan kui auto võimsus/kiirus on harmoonias välimusega. st. et ntx 100hp auto ei ole välimuselt nagu dtm või wrc auto.
kahju, et nüüd ise siin soodustan teemast kõrvalekaldumist, äkki moded tõstavad teema kuskile ümber


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 10:35 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 06.07.2005 22:55
Postitusi: 450
Asukoht: tln
Nii ei toimu kahjuks erilist progressi eestis tuningu alal. See, kui iga mees ise mõtleb ja teeb ja proovib, tekitab palju erinevaid ja võibolla ka uusi lahendusi, mis on minumeelest igati teretulnud. Nukker on, kui küsida mõne ilusa/kiire auto omanikult, et "kuidas sa seda tegid" ja vastuseks tuleb "mai tea, ma lasin seal teha"

Välimus on maitse asi. Ega see ei tähenda, et on ilus, kui on dc-ice's tehtud (mitte, et mul midagi ice tööde vastu oleks, lihtsalt näide) Papi eest saab kõike osta, mina hindan seda, mis on ise tehtud, isegi, kui on sitem.

njah... kisub mölaks ära, nõustun, sry.

_________________
E30 M52b28 turbo
----------------------------------------
Come to the dark side - we have cookies


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 10:37 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 27.02.2005 13:58
Postitusi: 2243
Asukoht: Tartu
Selle iseehitamisega on ikka nii, et piiri tõmbab raha/oskuste balanss. Iseehitamise all mina isiklikult ei pea silmas seda, et lihvid väntvõlli ise või hoonid silindri seinu. Aga isetegemine on minu arvates näiteks see, kui kollektori, cooleri vms disaini enda auto jaoks otsustad ise ja nii palju kui võimalik, teed ka ise.
Iseehitamise tipp on muidugi Ville Oksanen, kes näiteks tegi turbo kuumaosa ka ise :)
Ahjaa, Vitsut ju tegi ise (tegelikult Pärtliga kahekesi) terve toruraami, millele auto kokku pandigi, ja ennäe, sõitis teine täitsa otse eile :) Respekt!

EDIT:
Fos kirjutas:
Papi eest saab kõike osta, mina hindan seda, mis on ise tehtud, isegi, kui on sitem.


Nõustun 100protsendiliselt!

_________________
http://www.facebook.com/vemsporsche
http://www.porsche-foorum.org


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: OT jätk
PostitusPostitatud: 17.07.2006 12:00 
Eemal

Liitunud: 23.02.2006 22:04
Postitusi: 16
Raceboy kirjutas:
EDIT:
Fos kirjutas:
Papi eest saab kõike osta, mina hindan seda, mis on ise tehtud, isegi, kui on sitem.


Nõustun 100protsendiliselt!

Ei nõustu üldse (kui sitasti siis uuesti), kuigi kiidan isetegijaid. Ise õnneks midagi teha ei oska.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: OT jätk
PostitusPostitatud: 17.07.2006 16:29 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 01.02.2005 20:48
Postitusi: 735
Asukoht: Western Australia
faca kirjutas:
Raceboy kirjutas:
EDIT:
Fos kirjutas:
Papi eest saab kõike osta, mina hindan seda, mis on ise tehtud, isegi, kui on sitem.


Nõustun 100protsendiliselt!

Ei nõustu üldse (kui sitasti siis uuesti), kuigi kiidan isetegijaid. Ise õnneks midagi teha ei oska.


RÄME OFFTOPIC:

vähemalt teeb ise, mitte ei mölise! esimene katse tavaliselt ikka läheb aiataha. aga vähemat teadmised tulevad.

Parem sitasti ja ise (kogemuste hankimine) kui kusagil mujal (ainult papi köhimine)

Ise olin kah kunagi loll, alustasin suht 0-st
Praegu on 2 auto kered korda tehtud (ja viimased tulemused juba suht siledad kah)
Ja mitu VW õhkjahutusmootorit 0-st üles ehitatud. Esimest mootorit võtsin 5 või 6 korda laiali ja tegin uuesti, enne kui käima hakkas. aga tegin ise, ja nüüd võin VW Type1 või Type4 mootorit kinnisilmi kokku lappida.

Oleks võinud selle tegemise eest ainult pappi köhida. Jah, asjad oleks tunduvalt kiiremini valmis saand, a mis see kõik mulle andnud oleks? suht sittagi. Minu jaoks poleks nondel autodel mingit väärtust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 19:38 
Eemal

Liitunud: 15.01.2005 1:15
Postitusi: 244
Asukoht: Tallinn
Kuna teema pealkiri ja see tekst mis ma kirjutan ei lähe kokku siis vabandan ette juba ära aga isetegemise juures minu arvates pole küsimus selles , et lased kellelgi teha ja maksad pappi vaid selles , et kui midagi head-ilusat valmis saad siis on endal ikka mega hea tunne pärast. Ja üldse, selle jaoks me ju autosid ehitamegi , et olla ise rahul või mis? :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 23:03 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 11.08.2005 17:44
Postitusi: 305
Ise, ise ja ise. Ärgem muutugem emotsionaalseks, pole oluline kes kui palju ise teinud on.Mõni mees ehitab raha eest autosid Teistele ja enda oma kasutab sihtotstarbeliselt punktist A punkti B liikumiseks. On ta siis kehvem? Või paremate finants võimalustega tegelane, kes on suurepärane teoreetik laseb autot endast Osavamatel ehitada, miks ta siis kehvem on? Minupoolt respect, et suutis selle raha teenida ja asja nii ära orgunnida (mis pole ka mitte väike töö).
Mina, näiteks olen sellepärast siinse foorumi lugeja, et enamus Inimesi siin on auto sooritusvõime parandus huvilised ja teavad mida nad kirjutavad, ja mitte ei meeldi mulle neid liigitada isetegijateks, enamaltjaolt istetegijateks, rahaeest teha laskjateks ja teoreetikuteks.
Ja kui keegi tunneb, et suure raha eest ehitatud autod ja ise ehitatud autod ei ole rajal võrdses seisus, siis so what? elu ongi ebavõrdne. ;)

P.S ja kust Tehalaskjad pappi said, äkki odavast eluasemelaenust?peace... [/b]


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 17.07.2006 23:51 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 10:24
Postitusi: 1750
Asukoht: tallinn, kopli
väheke erinevat teed vist läheb vestlus...arvan et esialgne point oli see, et KUI on lastud teha, siis võiks see olal ära märgitud mitte ei ole paha asjaolu et auto on mujal tehtud. Ehitati ntx ES'is siis väga hea..nende amet ja las ehitavad. Ega need inimesed kõvemad pole kes kodus ise leiba teevad kui need kes leiburit ostavad, aga kui toitlustamis üritusele lähed leiburi leivaga siis ei ütle et ise kodus tegid ;) :D ektreemne näide aga umbes nii saan mina asjast aru :P

ise olen enmasti ise teinud kõik mis võimalik, aga mida ei saa seda olen lasknud teha:väntvõlli lihv, silindrite puurimine ja hoonimine, paljud keevitustööd(kolle)

lõikan ja punktin asjad ise kokku, vbl ka keevitan varsti :)
aju panen ise paika ja seadesse kah
mootor kah ise kokku, aga seal aitab targem inimene suuremate teadmistega kui endal puudu tuleb= saan ise kah targemaks

ega asjal muud ei ole tglt kui pealehakkamist ja 10 korda mõõda 1 kord lõika teadmist-siis on ka lõpptulemus parem. Esimene turboprojekt sai koos es'iga teha kui nemad alles õppisid ja mina lihtsalt ei osanud, julenud midagi teha kuna polnud midagi varem näppinud, nemad aga lihtsalt hakkasid tegema :)
lõpuks ytleks ikka et jõudu iseehitajatele ja ka nendele kes lasevad ehitada, sest nemad teenivad selleks tööd tehes raha ja samas aitavad teistel raha teenida :)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.07.2006 0:06 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.12.2004 2:41
Postitusi: 4626
Asukoht: Tallinn
Mulle meeldib näiteks enda puhul selline lahendus, et mida ei oska ise teha, seda lasen selle ala spetsil teha aga samas vahetades tegijaga mõtteid ja ideid,
et asi võimalikult hea saaks. Näiteks keevitustööde puhul, ise ma ei oska nii hästi õmbluseid teha kui proff aga samas ei pruugi proff teada kõike
turbo auto summuti teoreetilisest poolest ja konkreetsest setupist. Korraliku keevitustki pole endale mõtet osta,
sest see ei teeniks ennast kunagi tagasi ainult enda autot tehes. Siin astungi mina oma auto juures mängu ja
loen seega selle tüki põhimõtteliselt ise tehtuks, kuna teine inimene ainult keevitab aga idee tuleb siiski minu poolt.
Rohkem spetsiifilisemad tööd lasengi proffesionaalidel teha (alu keevitus, klapipesade lõikamine jne).
Mõnda asja ei saagi korralikult koduste vahenditega teha või ei ole selle töö jaoks aparatuuri ostmine lihtsalt otstarbekas.
Autot ei kuku ma samuti ise üleni värvima, kuna 99% ma ei oleks lõpptulemusega rahul.

_________________
Subaru Impreza GT MY99 | VW Passat 6.0 W12 '02 | VW Golf 2 4motion '91
ECUMASTER tooted http://ecumaster.ee | M-Tuning - http://www.m-tuning.ee | @Facebook
Tavahooldus, performance & tuning teenused + osad, mootorite ehitamine ja remont - Tallinn.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 18.07.2006 14:30 
Eemal

Liitunud: 20.05.2005 9:40
Postitusi: 395
Eks iga inimene teeb vastavalt võimalustele. Mulle ka meeldiks kõike ise teha, huvi on olemas, aga puudub kõik ülejäänud vajalik. 1. Aeg - ma ei kujuta ette kuidas töö ja muu elu kõrvalt kõike seda teha/õppida jõuaks. 2. Kuna hobiauto on ka igapäevaauto, siis enda katsetamise ja putitamise juures ei leiaks nii pikaks perioodiks asendusautot. 3. Puudub korralik koht kus ise nokitseda

Pealgi minu arust on isegi rumal ise asju leiutama hakata kui keegi on Eestis juba sama tehnikat pikalt ehitanud ja oskusteave olemas. ES oli u. aasta aega Zenja autot ehitanud ja edukalt võistlustel esinenud kui mina sinna enda auto viisin. Kui on kogemustega firma kus tehakse korralikku tööd ja on aus suhtumine, siis miks peaksin ma ise kuskil midagi leiutama hakkama? :) Kui eesmärk on kvaliteetselt ehitatud igapäevasõitudeks mõeldud hobiauto, kas siis üldse on mõtet ise ehitama hakata? Minu eesmärk on saavutatud - igapäevasõitudeks sobiv masin, mille kiiruseomadused (ja mingis osas kindlasti ka juhitavus) on samal tasemel 10 korda kallimate uute superautodega.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 59 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11