Get Adobe Flash player

 
Tänane kuupäev 12.05.2024 6:56

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]




Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 02.08.2011 9:47 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.10.2005 20:12
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Ringo kirjutas:
Jaan kirjutas:
Selle auto nimi on Baltic Bolt, kust selliseid polte võid osta.
Ma endale olen võtnud sealt 2 set-i ja töötavad väga hästi. Korduvkasutusega isegi kannatab keerata.
http://www.balticbolt.ee/toode.php?show ... oductID=62
Ka Fordile olen kasutanud. Tugevust ei mäleta enam, kas oli mul see 12,9 või 10.
Läbi mingi firma oleks mõistlik võtta, muidu maksad vigaseks ennast. Mul läks vanas rahas 10tk-i 180-200eek vist, muidu tuli koos kõmmiga mingi 400+ nagu seal hinnakirjas.


Kogemuste põhjal EI kasutaks BB polte!

Teemasse ka...

Leidsin kataloogist analoogsete mõõtudega polte, mis keermesammuga polte otsid?


Aga millised ned kogemused on, endal ka plaan kasutada neid polte. Miks hea miks halb ja miks arvad et just poldid jamad.

_________________
WWW.FASTIME.EE
Kõik vajalik kiireks sõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 02.08.2011 12:41 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.12.2004 2:41
Postitusi: 4626
Asukoht: Tallinn
Tuttavad kes siiani testinud neid on lõpetanud samas seisus, mis originaal poltidega.
Ikka tõstab kaane ära. BB Muttrid ei pidavat seda koormust taluma, mida vaja oleks.
Ise neid muidugi testinud ei ole, kuna tegu täpselt sellise komponendiga, et selle suhteliselt vähese raha säästu nimel, mis seal tikkudest/muttritest tekib
ei viitsi teist korda mootorit poole pealt komplekteerima hakata (lisaks uued tihendid jne.).
IMO on nende poltide feilimisel kaotada palju rohkem kui see rahaline võit BB poltide ostmisel.

_________________
Subaru Impreza GT MY99 | VW Passat 6.0 W12 '02 | VW Golf 2 4motion '91
ECUMASTER tooted http://ecumaster.ee | M-Tuning - http://www.m-tuning.ee | @Facebook
Tavahooldus, performance & tuning teenused + osad, mootorite ehitamine ja remont - Tallinn.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 02.08.2011 12:59 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 21.04.2006 18:45
Postitusi: 644
Asukoht: tallinn
Läbisegi pannakse. Kord räägitakse poltidest siis jälle mutritest ja tikkudest. Samas olen hoidnud käes "ARP" tikke/mutreid, mis AndresZ-ile foorumlase kaasabil mikide juurest saabusid ja seal polnud ühtegi ARP kirja peal. Neid näinuna valiks pigem BB-st oma asjad, sest valusad junnid nägid välja.
Siiani olen välja lugenud, et BB-st ostetud tikud + mutrid ei tööta, poltide kohta ei loe välja, et oleks probleeme olnud.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 02.08.2011 19:53 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Mul ka ARP poldid näiteks.. küllgi stock vabalthingaval aga eks ta valu saab ikkagi. Miski pool aastat sõitnud ja pole probleemi :)
Aga kui juba poltide teema siin on, küsin korraga, et kui mul tehasest pole poltide vahetust ette nähtud plokikaane mahavõtmisel, siis kas peaks ikkagi vahetama? Vanal mootoril sai tellitud uued poldid aga pärast avastasin autodatat sirvides et polekski pidanud vahetama. Samas uus mootor tuleb iseehitatud turbokas, seega ilmselt tuleks turvalisuse nimel ikka uued poldid panna?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 03.08.2011 0:07 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 16.12.2004 2:41
Postitusi: 4626
Asukoht: Tallinn
Jaan kirjutas:
Läbisegi pannakse. Kord räägitakse poltidest siis jälle mutritest ja tikkudest. Samas olen hoidnud käes "ARP" tikke/mutreid, mis AndresZ-ile foorumlase kaasabil mikide juurest saabusid ja seal polnud ühtegi ARP kirja peal. Neid näinuna valiks pigem BB-st oma asjad, sest valusad junnid nägid välja.
Siiani olen välja lugenud, et BB-st ostetud tikud + mutrid ei tööta, poltide kohta ei loe välja, et oleks probleeme olnud.

Andrez-il on NONAME tikud ja need tehti juba kõvasti ringi, et need üldse sellele mootorile sobiksid.
Liskas tulid need Rootsist mitte USA-st. Jaan, ära joo liiga peo alguses, nii need külajutud tekivadki. :-D

_________________
Subaru Impreza GT MY99 | VW Passat 6.0 W12 '02 | VW Golf 2 4motion '91
ECUMASTER tooted http://ecumaster.ee | M-Tuning - http://www.m-tuning.ee | @Facebook
Tavahooldus, performance & tuning teenused + osad, mootorite ehitamine ja remont - Tallinn.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 03.08.2011 0:48 
Eemal

Liitunud: 16.03.2009 0:25
Postitusi: 285
Asukoht: Tallinn
Corrado, uute poltide ületõmbamine ka ette nähtud?
Teoorias võiks kõik uued poldid peale mõnda kuumustsüklit (mootor soojaks, mootor külmaks jne) üle tõmmata, venivad ilusti paika.

Pole kuulnud, et keegi eriti tihti uusi polte-tikke paneks. Paar-mõni kord ikka reusable vast (minu uneducated arvamus), kui ettenähtud jõuga tõmmatud on. Kui Nm üle antud, siis muidugi teine asi vast... Samas, äkki oleks Sul õige aeg tikkude peale üle minna? :)

Mis ARP paki peal kirjas muidu? Reusable või not?

_________________
ECI


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 03.08.2011 1:34 
Eemal

Liitunud: 13.11.2007 19:32
Postitusi: 255
Asukoht: Tartu
Vot seda ma ei mäleta mis seal paki peal kirjas on, ei lugenud vist isegi. Aga vähemalt tehasepoltidel polnud küll vahetust ette nähtud ja kinnikeeramine polnud ka mitte teatud jõuga vaid teatud kraadidega.

Ja pole kusjuures puutunud mootorit rohkem peale seda kaane maha võtmist..kinni sai ta keeratud ja siiamaani pole üle keerand ega midagi.. olen mõelnud, et peaks.. samas pole kusagil midagi mainitud sellekohta.. arvasin, et lihtsalt mingi järjekordne legend kusagilt kõrvu jäänud ;)


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 03.08.2011 2:01 
Eemal

Liitunud: 16.03.2009 0:25
Postitusi: 285
Asukoht: Tallinn
Meil gen.3 Supra maailmas, kus BHG on foorumites tihe, kui just mitte igapäevane nähtus on tuttuute poltide ületõmbamine väga aktuaalne teema ;) Tihtipeale avastatakse, et raisad on korralikult lahti tulnud.
Kindlasti on polte valmistamisprotsessi ajal kõrgematelgi temperatuuridel hoitud kui motos, kuid ühelgi korral pole nad venitavat jõudu veel kandnud, seega igaks juhuks vast tasuks asjad üle vaadata.
Nii olen mina vähemalt asjast aru saanud*

Samas, veljepoltegi peab üle tõmbama ja need poisikesed ei saa temperatuurigi tunda... :-D

_________________
ECI


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 25.04.2012 22:33 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 26.11.2005 23:06
Postitusi: 536
Asukoht: Põlva
Aga miks ei kasutata titaanist tikke/polte/muttreid?


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 27.04.2012 10:25 
Eemal

Liitunud: 06.01.2010 16:27
Postitusi: 56
Asukoht: Tartu
kui mul on polt 11.9 ja nõutud pingutus on antud x moment + 3*90 kraadi, siis kas - saagu, mis saab - tuleb need 3*90 kraadi ära keerata? Või on ikkagi mõistlik vaadata, et seda 11.9-t lõhki ei keeraks?

_________________
rats


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 13.06.2012 13:57 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 28.10.2005 20:12
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
ma vist ei jaga välja, kuda sealt arp kataloogist mõõdu järgi kaane tikke leiab.
Oleks vaja 12x1,25x 125-135

_________________
WWW.FASTIME.EE
Kõik vajalik kiireks sõiduks


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 15.06.2012 19:46 
Eemal
Kasutaja avatar

Liitunud: 29.11.2004 21:48
Postitusi: 2829
Asukoht: tartu
Kui kõvasti neid asju pingutatakse kuhu ARP-d tellitakse? ja mis boostist ja tihendist käib jutt? Tegin eile loomkatseid ja huvitab järjest enam mida originaalpolt kinni ei pea.

_________________
DÜNOPINK Tartus 56231442 https://www.facebook.com/WhlsUP/
Pakun ka Megasquirt juhtajusid ning nende paigaldust, ümberehitust ja seadistust.


Üles
 Profiil  
 
 Teema pealkiri: Re: ARP kaane poldid
PostitusPostitatud: 15.06.2012 22:32 
Eemal

Liitunud: 16.01.2005 23:40
Postitusi: 58
Asukoht: tartu tõrvandi ringtee
plönn kirjutas:
kui mul on polt 11.9 ja nõutud pingutus on antud x moment + 3*90 kraadi, siis kas - saagu, mis saab - tuleb need 3*90 kraadi ära keerata? Või on ikkagi mõistlik vaadata, et seda 11.9-t lõhki ei keeraks?

3*90 kraadi võid keerata esimene kord.Teistel kordadel tuleks vaadata tabelist kui kõvasti võib vastava tugevusega polti keerata.


Üles
 Profiil  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 28 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 25 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
POWERED_BY
PhpBB 3.0.11